BRAVO CATALUTZA!! Pufuleti pufosi ian-feb (127)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

am pus si pov la semnatura

pls,eu nu gasesc pov nasterii lui nik0le

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Neata!!!1

Vreau si eu cafea... ca in fiecare zi... dar nu beau :).

Merci Larisel de raspuns. Ce ai vrut sa spui ca vaccinul se lasa asteptat? Nu il are medicul de familie?

Mesteacan, bine ai revenit!!!!

Marse, draguta povestea nasterii! Sa va traiasca minunea!

Cris.mario, povestea lui Nikole e in capitolul 125 cred.

Adina_bulina pentru voi! Sa fie totul bine si sa veniti acasa sanatosi!

Eu la baie am nevoie de cineva sa ma ajute la limpezit. Dar as vrea sa patentez ceva...

Tipa Gargaritza!


Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Neata!!!1

Vreau si eu cafea... ca in fiecare zi... dar nu beau :).

Merci Larisel de raspuns. Ce ai vrut sa spui ca vaccinul se lasa asteptat? Nu il are medicul de familie?

Mesteacan, bine ai revenit!!!!

Marse, draguta povestea nasterii! Sa va traiasca minunea!

Cris.mario, povestea lui Nikole e in capitolul 125 cred.

Adina_bulina pentru voi! Sa fie totul bine si sa veniti acasa sanatosi!

Eu la baie am nevoie de cineva sa ma ajute la limpezit. Dar as vrea sa patentez ceva...

Tipa Gargaritza!


Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

nu am observ. ca a nascut MITUMAC...


FELICITARI, MITUMAC!!! TRAIASCA BEBE SI MAMI!!


io-s mama denaturata:beau ness cu lapte. 1 lgt, cica are mai ptina cofeina decat cafeaua. am luat si ness decaf, dar are gust de kk. am baut toata sarcina la fel, deci Ema e obishnuita din burtica, nu?. Cafea adevarata nu beau ca ma face sa dupa tigara...

btw, DECENUELA, UNDE ESTI??

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 10 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Neatza si de la noi.

IN primul rand am sa pun o pentru adina_bulina si lalitica2000

Larisel mama..chiar ca ne-ai dozat bine cu informatii! Multumiiim! NU stiu de ce dar informatiile tale sunt atat de pline de calm, echilibru si intelepciuine. Eu pricep ca faci si tu ce poti ce stii si ca esti incepatoare ca si noi dar ai o atitudine de jos palaria! Merci de incurajari si de info cu alaptatul si galactogilul.

ratusca eu spal copilu cam la fiecare schimbare de pampers si il spal singura ca sunt singura acasa, dar ori cu dusul ori la chiuveta. La baie ma ajuta tati la clatit. adica eu il pun intai asa cu cada plina si ii sustin un pic capul si in rest bebe pluteste/innoata asa in apa, am observat ca asa e f fericit, e tot in apa urechi corp tot numa capu i-l sustin sa stea cu nasu afara si cred ca se simte ca in uter. Apoi il spal si apoi il ridic deasupra caditzei si tati da cu dusul sa clateasca dar de azi...tananaaaam! sa vad ce ma fac ca am ramas SINGURA ACASA! numai cu bebe! Tati a plecat in Grecia si mai vine luni seara deci cumva va trebui sa ma desurc. NU mi-e frica ca se zbata sau ca il scap, frica asta nu am avut-o niciodata, bebe e relativ cuminte, in genere ii place la baie si cu prosop astea ma descurc tin copilu cu omana iau prosopu cu alta dar p bb il tin asa cam in bratze deci e ud, deci ma ud si eu...dar ne descurcam.

vaccin asta e un subiect ptr noi deoarece bebe o sa faca vaccinurile de aici din Romania dar si pe cele care sunt obligatorii in Grecia....asa vrea tati deci nu stiu cum naiba o sa fac, trebuie vorbit cu pediatru, dar mai astept inca nu vreau sa albesc prematur...

vigantol neonatoloaga a zis 2 picaturi, eu vreau sa pun numai una pentru ca am auzit ca acum in primele zile e bine sa nu ii dai mult pentru ca grabeste intarirea oaselor capului si s-ar putea ca bb sa nu fie tocmai pregatit ptr a le intari mai devreme, dar cum vreau sa fiu sigura ca a inghitit ceva, scap mereu cam cate 2-3 picaturi si CALCIU nu dau din aceleasi motive, ii va intari oasele mai devreme decat e timpul lor...

daca mai imi amintesc sa raspund la ceva o sa revin

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

si acum raspunsuri ptr capitolul asta:

cris.dogarel ei na! cred ca asta iti mia lipsea! Ana sa se trezeasca!!! Off io aseara iar am avut noapte sexy, de la 6 seara la 1 jumate noaptea nu mi-a dormit 2 ore legate, ba dormea ba caraia, ba manca...dupa cum am mai zis, la tzitzi ar fi stat toate cele 7 ore cat s-a tot foit/carait/dormit/atzipit/carait, i-am dat si titi cu orele si formula, l-am schimbat, ia si infacolic de 2 zile, a dat si gazele afara.. ..uaaa uaaa, uaaa uaaa nu vroia singur in pat defel si asa somn imi era...nu stu cum o fi sa mai ai si altul, dar sper sa vad cat de curand

cris mario, cristiesi la mine in instructiunile de bebe scrie ca am voie sa beau cafea slaba , oricum beau fara cofeina daca am pofta sau o cafelutza slaba, mie si in spital mi-au dat cafea so...de ce sa poftiti? beti! ce poa sa se intample?

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza si de la noi...

n-am mai intrat..in we a fost mama si mi-a dat prg peste cap...l-a prostit ziua...l-a plimbat in brate....astfel ca noaptea eram fresh..+ crampele obisnuite..asa ca in 3 zile nu am dormit 7 ore.

acum incercam sa intram in normal...dar tanjeste dupa plimbatul lui buni.

am fost cu el la med de fam..cica e ok. ea mi-aq zis sa nu-l invat cu atata sterilizare...sa-i spal hainele cu ale noastyre si..dac le clatesc de 2 ori...sa nu le mai calc. io..le spal separat si inca le calc. mi-a zis cand ii iau scutecul ..limbele alea lipicioase sa le lipesc de scutec sa nu se prinda de pielea lui bb si cand tragem sa-l lovim, de asemenea mi-a zis sa-i tai etichetele de la bluze ca poate s-l deranjeze...

la baitza am cada din aceea cu suport okbaby si e f ok..il spal singura maajuta tati doar la limpezit...dar ma descurc si cand nu e..suntem la capitolul tarate ( cristies...cris.d ..le-au trecut bubitzele la bb vostri? )

imi poate recomanda cineva un marsupiu ok? vreau sa-l mai scot si pe trasee scurte n-as folosi caruciorul si asa nu-l pot scoate momentan. am un marsupiu no name..dar am realizat ca nu e ok.

acum sta langa mine si gangureste..dar in curand va face vocalize..deja incepe...hehe ...va fi un mare cantaretz..:))

felicitari proaspetelor mamicute....sa fiti sanatoase si sa aveti lapte pt bb

tre sa citresc din urma...si sa-mi pun su io amr la kg...nu-mi vine sa-mi cumpar nik de la reduceri ..pna nu revin la o grteutate de bun simt.

Mihaela mami de LUCA ... minunea de la miezul noptii...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

decenula noi am luat marsupiu la insistentele lui tati care vroia musai, dar inca e in cutie bb al nostru nu are nici 3 saptamani inca Marsupiul este www.kaboo.ro/comparator/962886-chicco-marsupiu-you-me/" target="_blank">asta dar nu as putea sa iti zic daca e bun sau nu aica nu inteleg in ce sens spui tu ca al tau marsupiu nu e ok. Vezi ca pretu de acolo de pe site e jaf, eu am luat la inceputul lui ianuarie din magazinul Chicco cu 275 de RON.



de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

maaama, ce pustiu.
ok, uite la somnoroase pasarele...
da'macar a fost ceva activitate aseara.

LARISEL, bine ai revenit in forta. multumim de info pretioase. pupam bebeline scumpe si mami ocupata.

XELA, mersic de link. arata super. am vazut prin strainatate o gramada de bebei asa. insa e cam scump sa-mi iau si ala acu'... o sa fol. port-bebe www.babybjorn.com/de/Deutsch/" target="_blank"> asta din flmuletz.

ADINA BULINA sa fie bine bebelina. sanatate multa!

DANASOR Exact asta ma gandesc si eu, mai ales ca alt copil nu mai fac: s-o tin aproape de mine si s-o "rasfatz" acu' cat e bebe, ca trece asa de repede... maine-poimaine zice ca Ana: " Lasa-ma sa fac singura asta. Du-te din camera mea, etc Independenta am vrut, independenta am...

noi avem o propunere pentru o noua lege a lui Murphy:
" Daca ai 2 copii, iar bebelushul doarme mai mult intr-o noapte, celalalt mare se va trezi de 4-5 ori din aceleashi cauze: mi-e sete, ma doare burta, fac caca, am visat urat..." . asa a fost la noi noaptea trecuta...

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 10 kile!
poze

povestea noastra



Cris, dar bebele din filmulet pare foarte mare, la 3-4 luni... si noi vrem neaparat un port bebe, dar mi-e frica de coloana, ca suntem prea mici

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!

Si am uitat sa va dau vesteaaaaa!!!!

plecaaaaasaaam!!!!
a rezervat sotul bilete! De azi in doua saptamani mergem in Greciaaaaa!!!

Ah ce bine!!

Adevaru e ca io acum m-as bucura si daca as merge pan la trecerea de pietoni din fata blocului asa mi s-a urat de stat in casa. De cand am nascut, adica de aproape 3 saptamani am iesit o data pan la dr cu bebe si cu mine sa scot firele, o data sa depun actele de certif de nastere si o data sa ridic certif...drumuri scurte nu plimbare, nu aer, nu mall nu nimic

INca ceva
voi scoateti copii afara? MIe dr mi-a zis sa il scot...dar cum??? sotul e grec, ptr el nimic nu traieste sub 0 grade , iar zapada e deja apocalipsa! cum sa il conving sa isi scoata plodu afara pe vremea asta? iar singura..sunt operata cum car io si copil infofolit si paturi si cocoon/carutz ceva??? Am iesit cu bb o data in parc intr-o zic cu soare si am stat 30 de min la soare si inca o data l-am luat cu mama si ne-am asezat pe o banca aici in fata blocului tot intro zi cu soare tot juma de ora...o fi suficient? mie Dr mi-a zis ca trebuie sa scot copilul ZILNIC afara si sa steal cat de mult poate...


de Yannis

Mergi la inceput