Fiv in Ungaria 91

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

laura,scuze, nu te vazui....
deocamdata ma lupt cu banca...
atat.
mirela ce face,a venit acasa?

alsima,toate cele bune!!!

astept inca o minune in viata mea!!!
Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, să măsurăm pe altii cu măsura cu care ne măsurăm pe noi, să pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouă si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui dia_na

mami_vreau, doar ziua cu IUI trebuie sa fiu acolo
injectia cu pregnyl trebuie la 36 ore cind as fi inca in RO

dr K mi-a cerut sa ii trimit eco pe email - tot la 2 zile, cu conditia sa merg la acelasi si sa fie okay si am la cine merge ca sa fie asa


aaaa... ok! acum am inteles! eu o sa merg saptamana viitoare la o farmacie din bucuresti ca sa imi iau gonal! vrei sa intreb si de pregnyl???
probabil echivalentul lui pregnyl 5000 UI este Ovitrelle 250 micrograme/0,5 ml...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui goggy
Mami_vreau, hai ca sunt multumita, ai invatat bine lectia . Oricum, poti oricand sa improvizezi....ca te-ai tavalit e jos de dor, ti-ai smuls hainele de pe tine....scheme d-astea
Eu ce sa fac? Fiv, aia fac. Sunt in Z6 de stimulare si fac la Biogenesis, cu echipa de greci. Era imposibil sa mai plec 2 saptamani din Bucuresti....asa ca am ales sa fac "la scara blocului", clinica e la 2 strazi distanta. Oricum, ma batea de mult gandul sa ma duc la ei.
Pana acum sunt extrem de multumita de alegerea facuta si cred ca asa voi ramane pana la sfarsit, dupa cum evolueaza lucrurile. Clinica e impecabila si personalul la fel. Sa vedem ce minuni stie sa faca domnul doctor
Cineva trebuie sa ma lase gravida pana la urma, nu?



mai goggy nu pot sa-mi smulg hainele de pe mine ca mi-e teama sa nu racesc in prag de fiv! de-aia am ales varianta cu "soarele meu, stelutza mea"
tu erai de mult chitita pe greci asa ca ma bucur ca esti multumita! si vb ta, faptul ca-i la 2 strazi de tine nu-i de colo!
iti tin pumnii si nu ne lasa fara vesti! intra si tu sa ne spui stadiul evenimentelor!
hai noroc si la multe oua!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui galliciana

laura,scuze, nu te vazui....
deocamdata ma lupt cu banca...
atat.
mirela ce face,a venit acasa?



galli sa dai bine cu pumnu' ca trebuie sa iesi invingatoare din lupta cu banca! succes!

din cate stiu eu, mire nu a venit! sau cine stie, poate e azi pe drum!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Bineinteles ca va zic, doar nu va inchipuiati ca scapati asa usor
Doar o sa stau acasa pana la test.....




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Goggy, baftaaa! Sa fie cu noroc de data asta! Si o sa fie!
alsima FELICITARI! Uite-acusi modific listuta si te avansez in rang de mamica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

diana, nu ai mai intrat pe mess....

astept inca o minune in viata mea!!!
Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, să măsurăm pe altii cu măsura cu care ne măsurăm pe noi, să pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouă si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_na spune:


mami_vreau, merci mult, am gasit la o farma din Cluj din lantul Sensiblu Ovitrelle exact cum ai zis, nu am cumparat inca ca imi zice pe sapt viitoare daca imi poate aduce Pregnyl; am dat intre timp un email scurt la Dr K sa vedem care din ele ar fi; just in case

galliciana, intru imediat pe mess si iti dau invite; ieri m-am culcat devreme ca e parte din programul meu de IUI sa nu ma mai prinda ora 23 altundeva decit in asteptarea somnicului; de la servici nu intru pe mess ca nu ne-a instalat (e interzis)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

felicia . Tin pumnii! Bagam sincron Vad ca e destul de aglomerat in martie.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

mami vreau , Felicia
Doamne Ajuta fetelor , sa aveti un inceput bun si un rezultat si mai bun !!!!!!
KiraClara
Eu , inainte de fivul din aprilie in care am avut cel mai bun rezultat am luat omega 3 incepand din decembrie neintrerupt.Daca asta a fost motivul raspunsului bun la stimulare sau nu , nu pot sa-ti spun precis , dar eu cred ca da.
Alsima
Sa-ti traiasca minunea , tie insanatosire grabnica si asteptam pozici !!!!!!!!!!
Goggy
Baftaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


MTHFR - C677T genotip heterozigot , A1298C - genotip heterozigot ; antitrombina III sub limita

Mergi la inceput