Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (373)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Erina, manechinul ce mai face?
Alinkav, bine ca ati rezolvat problemele. Imi pare bine sa aud ca micutii s-au simtit bine la curs. Asteptam vesti despre concursul de maine!
Greyeras,imi pare rau sa aud de problemele Anei. Alexandra a avut constipatie cronica pana pe la vreo 4 ani. Fecare scaun era un chin pentru ea, iar medicamentele nu isi faceau deloc efectul. Incet, incet si-a revenit cu mulate fructe, iaurturi amestecate cu tarate si apa in care lasam de pe o zi pe alta prune uscate.
Cat priveste temerile tale, sunt normale pentru o mamica cu un singur copil, odata cu venirea noului membru in familie toate acestea se vor spulbera. Inima ta va fi atat de mare incat se vor revarsa rauri de dragoste inde-ajuns pentru Adelina cat si pentru bebel. Si o sa vezi ca nici taticul nu va fi uitat!
Marunzika, ce de activitati aveti! Felicitari Energiei pentru usurita cu care trateaza toate problemele si duminica placuta la carnaval.
SabinaY, minunatae mogaldetile tale.Erika este mortala in postura de cantareata, iar eu sunt curioasa sa aflu ce bunataturi a pregatit micuta. Lisa,

Cand va aud cate lucruri spun micutii vostri, nu stiu ce sa mai cred de Andrei. Ma laudam pe aici ca incepe si el sa vorbeasca incet-incet, dar de atunci nu a progresat deloc. Este un copil tare istet, intelege absolut orice, trebui numai sa ii spun ce anume doresc ca si face. Insa nu VORBESTE. Nu VREA. Degeaba ma maimutaresc , il ademenesc cu tot felul de carticele, fise etc. Vorbesc cu el foarte mult si corect si ne jucam mult impreuna. Vocabularul lui este format din pana in 20 de cuvinte. Pentru 2 ani si 4 luni mi se pare totusi putin. Pediatra se uita la mine ca la o nebuna cand atac problema.Sa-l las in pace cum spune ea sau... Mai sunt puiuti care nu prea vorbesc pe aici? Problema asta deja a devenit un stres pentru mine.


Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

valentina parerea mea este sa stai linistita.unul din finutii mei a inceput sa vorbeasca mai mult de aboia pe la trei ani.un alt baietel al unor prieteni de familie,cam tot atunci.ca ai un stres te inteleg,asa sunt si eu cu olita lui bebe.nu vrea si pace.tot pampers.cred ca fiecare copilas are cate ceva.asta nu inseamna ca este mai putin sa zicem,normal,ca altii.sau ca e cu vreun pas in urma.fieare copilas are ritmul lui.ai rabdare.o sa-si dea drumul la vorbit,cand te astepti mai putin.
cat despre al doilea copil,problemele pe care le am acum mi-au dat de gandit.o sa ma gandesc mai serios sa am si al doilea copil.eu nu imi fac griji ca o sa il iubesc mai mult sau mai putin decat pe andu,eu imi fac griji ca nu o sa ma descurc cu doi copilasi.si mai sunt si planurile pe plan profesional.de asta zic eu sa mai astept putin.dar ma gandesc serios sa am si un al doilea copilas.asta,dupa ce imi rezolv problemele pe care le am acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Vad ca este liniste, noi am fost in vizita la nasi, baietii s-au jucat frumos, s-au iubit dar s-au si "batut", deh unul mai mare celalalt mai mic si nici unul nu ceda.....

Valentina, cred ca te agiti degeaba, o sa vorbeasca cand te astepti mai putin, sa nu o iei pe urma Roxanei, ea cred ca s-a linistit in privinta asta.



Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:


In sfarsit m-am hotarat sa ies de dupa canapea

In primul rand vreau sa o linistesc pe Valentina:,,draga mea draga,nici Mihnea nu leaga 2 cuvinte.Vocabularul este mult mai bogat.Stie ffff multe cuvinte,dar nu vrea sa le lege neam.Eu am incetat sa ma mai stresez.Sunt convinsa ca din toamna,odata cu inceperea gradinitei,va evolua mult.Intamplator,saptamana asta a trebuit sa stau acasa,sunt f racita,si am lucrat de la domiciliu,drept pt. care am stat in dormitor cu usa inchisa si cu lap-ul in brate,iar Mihnea in sufra cu mamaie.Ce sa va spun,a fost exact asa cum mi-am imaginat,muuulte desene animate,cateva carticele rasfoite,mult ,,da,mamaie,da,da mamaie'',adica nu i se vorbea f mult copilului.N-am pretentii exagerate,in fond mamaia e o femeie simpla,netitrata,il ingrijeste extraordinar de bine,il hraneste corect,il plimba,il pune pe olita,nu s-a ranit niciodata cat a stat cu ea,etc.........Nu pot sa am superpretentii exagerate de la ea,atata timp cat si eu imi reprosez ca vin obosita de la servici si nu ma pot ocupa cum trebuie de el.Ce sa o mai lungesc....asta este!M-am resemnat,va veni vremea cand va vorbi bine.Deocamdata nu pot forta nota.N-am de ce!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Piciulika mea draga,cum mai sunteti?
M-am gandit mult la tine zilele astea.Imi aminteam cum sms-uiam noptile cand ii alaptam pe Mihnea si Micha....Ce departe mi se pare !!!!Sper ca ati rezolvat problemele si micutul Alex sa-si mai fi alinat durerile provocate de colici!

Gabriela,cum mai stati cu laptaria?Sa stii ca si eu am avut angoase de genul asta:,,daca nu am lapte suficient?daca nu se satura copilul?Mama nu m-a incurajat cu alaptatul exclusiv,si m-a fortat sa-i dau copilului supliment lapte praf,pina cand am zis STOP,si-am respins total ideea de supliment!Daca nu intervenea depresia aia pe care a trebuit s-o tratez medicamentos si sa intrerup alaptarea,cred ca i-as fi dat mult si bine!

SabinaY,vaaaaiiiii,ce minuni ai tu acolo!
Vreau sa impart si eu fripturica cu Sabina!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Sabinescu,cum mai esti?Mai iei Prednison?Ufffff!Sa stii ca eu am luat taurul de coarne de pe 04.ianuarie si m-am apucat de dieta.Am dat jos in prima luna 6.5 kilograme!Nu te minuna,ajunsesem o mare cow Bine ca m-am trezit la timp.

Am avut niste stari f nasoale.Renuntasem la tratamentul antidepresiv si am facut o recadere f urata,pe fondul dezamagirilor din timpul sarbatorilor de iarna,la servici se pare ca abia acum am inceput sa resimtim efectele crizei,anul trecut a fost unul din cei mai buni ani ai mei dpdv financiar,anul asta a inceput destul de prost.Ma rog,bazaconii!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

teodoa ce scumpic este mihnutu.sac din ala de pus jucariile avem si noi,numi ca andu il intrebuintaza in alt scop:il pune pe tati sa il dea huta in el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Prisilicaaa,pot sa bag si eu o stramba pt. gineri'tu?E cam agresiv sa stii .N-o vad bine pe Miru
Mihnea are si acum o vanataie ca souvenir de la Andrei

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Hahahaha Andreea,sunt asa de vechi pozele alea...cred ca din 2008!
A-propos,si eu am fost pacienta lui Lemnete vreo 3 ani,cred.E zurliu rau!
Pe mine ma trimitea acasa sa fac sex salbatic,orgasmic,excentric..... si sa vin la el cu II!
Numai ca n-a fost sa fie!
Tot asa de elegant si pedant este?Mamaaaaa,avea niste pantofiii....mortali!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Erina fetele frumoase!
Nu ne-am sincronizat deloc cu telefoanele si sms-urile.
Eu tot mai sper sa recuperam la un tete-a-tete in Bucuresti!
Ce minunat povestesti despre Daria si activitatile pe care le faci cu ea.Eu nu-i dau nici macar sa coloreze sau sa scrie,ca nu mai tine cont pe unde da cu cariocile/culorile/creioanele.
El este fan ,,tatoaree''.Cand intri in casa ,te ia de la usa:,,ta-tor????''Si daca nu-l ai in mana,ai pus-o!
Am un intreg parc agricol!
Daria e o finuta si-o rafinata.Stii doar ca e febletea mea!Mi-e draga rau de tot!
Ma complexeaza total Yanissa a Marunzikai!
E adorabila,si e meritul parintilor,clar.
Si noi ne dam silinta cu Mihnutu,dar el nu e deloc cooperant.E f capos,nu repeta dupa noi nimic,e extrem de independent.
Acum e iar bolnav.Am cam tras-o iarna asta!

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit
Antalya 2009
Nasi 2009
Povestea nasterii

Mergi la inceput