Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (373)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Neata!!!

Am aparut si noi...
Ieri am avut o zi nebuna, hala unde am un magazin s-a inundat, ca e prea jos construita si scurgerile de apa de pe acoperis sunt varza, asa ca aveam apa aproape pana la glezna pe aici!Acum totul e bine, sper sa nu se mai repete!
In alta ordine de idei, am fost ieri cu copii la FTK, la primele lectii, Alex a fost incantat, mi-a povestit despre tot ce au facut(despre magnetii), instructoarea ne-a spus ca vroia sa raspunda la toate intrebarile, si ca e foarte grabit(asta nu e o noutate), si se mai incurca(si pe asta o stim). Iar Olivia a fost si ea in felul ei incantata, a fost tare cumintica, si foarte, dar foarte vorbareata, a plecat fara nici o problema cu instructoarea.
Duminica avem primul concurs de dans!Va fi concurs pe echipe, vor dansa un dand care se numeste "Danseaza baba". Am deja emotii pentru baiatul meu!


Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Picea, mamica frumoasa!Sa-ti treaca repede si sa auzim numai vesti bune!!!
Erina, eu cred ca ai destula dragoste de oferit la amandoi!Si nu vei simti nici un fel de diferenta intre ei doi, vor fi iubiti la fel de mult!
Toma_ly, succes la bb2!Sigur ca totul va fi bine!
Mandarinuta, ce frumos ca l-ai simtit pe bb!
Anisia, esti o consiliera pe cinste!
Yaia, totul ok?
Maria, sper ca vei gasi rochita pe masura!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Buna dimineata, fete dragi!
CE tacute sunteti!!!

Io la munca fara nici un fel de chef. Saptamana asta am tinut-o tot intr-o sedinta si-am o multime de hartoage restante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Rox, sa stii ca oferta noastra e valabila perpetuu si nelimitat. Cum ramane cu cafegeala aia, ca tare m-as baga si io. Bine daca e o intalneala de tete-a-tete cu o prietena, raman pe margine, in stand by.
POate o cooptam si pe Mariana si poate impreuna, razand si bucurandu-ne speriem vremea asta rea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Offf-off, Piciulico, prin cate mai treceti si voi!
Asa laptareasa am fost si io la Ana, de-am hranit trei prematuri pe langa al meu cat an stat in spital. Si-apoi acasa vreo luna, exact cum povestesti tu, copilul se satura dintr-un san iar celalalt plesnea. Asa ca puneam Degetica sa suga cate un pic din fiecare sa ca sa-i detensioneze si aveam grija sa goleasca unul aproape in intregime. N-a fost deloc usor, am avut si io ceva frisoane, insa am scapat de mastita. Sper sa treaca repede si la tine. Si colicii piticului la fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinkav
Duminica avem primul concurs de dans!Va fi concurs pe echipe, vor dansa un dand care se numeste "Danseaza baba". Am deja emotii pentru baiatul meu!


Tinem pumnii!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinkav
Yaia, totul ok?


Totul ok, mersi mult!
Mai ales ca azi am zi scurta si mai am doar o saptamana de venit la birou!

===============================================
Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007) si delfinas(a)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Buna fetelor!

Ma pregatesc imediat de treburile zilnice, am zis sa bag un ochi pe aici sa vad ce faceti. Eu mai rarut, sunt cam naspa si nu prea am chef de nimic.

Alintata mea e bine, apropo Erina si noi ne chinuim iar cu constipatia, ii dau iar Duphalac si nu vad nici o schimbare, acum 3 zile a fost chin, i-am bagat supozitor, noroc ca era si tati acasa ca atat a urlat. Incerc sa ii dau cat mai multe legume, ieri i-am facut sufleu de dovlecei, a luat o gura si a inceput sa se scuture, mananca doar carnea din felul 2. Nu-i nimic ca te plangi de Bucuresti, acum e si mai groaznic de cand a plouat, cum au spus aseara la tv acum e "marea Venetie".

Si eu ma gandesc deseori daca voi mai avea un copil il voi iubi la fel de mult ca pe Adelina? Dar ma gandesc ca instinctul isi face singur meseria.

Pup you!



Mamica de Ana–Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

'neata!

Frigul asta nu se mai da dus....

Yaia multumim ca te gandesti la noi; am mai tras pana acum cateva zile cu tusea, dar acum suntem bine si sper sa ramana asa.

Erina o scot afara aproape in fiecare zi, dar imi e mie frig rau si cand vad ce vreme e afara nu prea-mi arde sa ies. Si, nu mai doarme nici la pranz si daca iesim cu papi, nu vrea carut si dupa 200m vrea in brate la mine de-mi rupe carca.

Duminica trece iar caravana carnavalului si la cat e de frig nu stiu cat rezistam ca dureaza cca 3,5h, dar cu al ei costum de leu si imbracata bine cu geaca si pantaloni nu cred sa-i fie frig. La anul luam alt costum, asta-i 98 si ii vine inca, deci la anu schimbam leul ;)

Energia vorbeste cat e ziulica de lunga, canta si vrea animatie non-stop. De cand se trezeste si pana adoarme seara trecem prin nenumarate activitati: pictam cu acryl, cu aquarel, desenam, dansam, ne jucam si cu plastelina, facem puzzle, citimcarticele, ne mai uitam la desene si lista ar putea continua.
Ce-mi place e ca deja stie si vorbeste cu papi in italiana, cu mine in romana si cu ceilalti dupa ce vede ca nu o inteleg in aceste limbi trece la germana. Si scoate la perle si ne explica toate cele cu lux de amanunte de ne amuza teribil.

A mancat mai bine de o saptamana la pranz si seara doar stelute cu branza. Iar inghetata este nelipsita, e produsul de mita . Acum fug, caci a terminat inghetata si nu mai sta singura.
Un we linistit va dorim!


Yannisa Milena
24.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasilv spune:

Neata spre pranz si de la noi. Ce mai faceti, sper ca sunteti bine, nu am apucat sa citesc mare lucru din urma.
Despre noi ce sa zic: cu sanatatea stam bine toti 3, Vlad nu a racit deloc iarna asta (Doamne ajuta!), cred ca de la Broncho-Vaxom. in rest ii merge gurita toata ziua, face numai nazbatii, trebuie sa faca cite ceva tot timpul, nu poate sta cuminte. Spre exemplu zilele trecute l-a gasit mamaie in chiuveta de la baie, statea in fundulet si radea de numa. Pe urma in alta zi s-a urcat pe masa de infasat (pe care eu o credeam "safe", in ideea ca distanta intre rafturi e mare), de acolo a sarit in patut si incerca sa se dea jos. si are pat dn lemn, cu gratii care nu se dau jos si salteaua pe ultumul nivel. Insa bineinteles ca nu putea si ramanea agatat ca o maimuta pe gratia de la pat si ma ruga pe mine sa-l dau jos.asta asa, doua exemple sa va dati seama ce baiat cuminte am acasa. dar nu-i bai, mie asa imi plac sa fie copii si asta mi-am dorit.
Am vazut ca ziceati ceva de constipatie. Noi am rezolvat-o cu Activia si cereale cu prune de la Nestle.
Cam astea au fost vestile de la noi, pana la urmatoarea intrare va pupam si va uram un Valentine's Day f special. Pupici!

anca, mami de Vladut... 06.10.2007

Mergi la inceput