Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maurice spune:

Buna, mi-am luat si eu inima in dinti, si dupa ce v-am urmarit o vreme astazi vad ca sunt decisa sa va si scriu. Asa ma codesc eu pana incep un lucru....eu am UM 14 noiembrie, astazi intru in saptamana 13. DPN intre 16-21 august, nu mi-a fixat o data sigura.

Am vazut ca majoritatea fetelor de pe aici sunt ceva mai avansate cu varsta sarcinii, multe dintre voi deja simtiti bebelusii....eu inca ma lupt cu starile proaste, cea mai proasta fiind lipsa poftei de mancare, nimic nu-mi pare bun de mancat.
Am "reusit" sa slabesc de cand sunt insarcinata cam 2 kg, asa ca acum am 50 kg.

Sunt si tare speriata, e prima sarcina, si e un pic de sarcina cu risc. Am o tahicardie (o problema la inima, nu este grava, adica nu-mi pune viata in pericol, insa este foarte obositoare, pulsul meu este mai accelerat decat al altor persoane iar acum cu sarcina este si mai vitezoman).
Problema este ca iau un tratament cu un betablocant, in doza mica din fericire, de aceea nici nu imi imaginam ca voi ramane vreodata insarcinata, este un medicament care nu prea face bine bebelusului. Asa ca pentru binele lui ma fortez si reusesc sa iau medicamentul la 3-4 zile, chiar daca eu ma chinuiesc cu niste batai neplacute la inima.

Insa pana acum toate analizele au iesit bine, si rezultatul la bitest, asa ca am sperante ca va fi totul bine pana la capat.

La noi bebe a venit pe neasteptate, o singura data am inchis ochii la "protectie" si gata, s-a grabit sa vina, a zis "gata, i-am prins, ca astia o lungeau la nesfarsit". Noi avem 31 de ani.

O sa va urmaresc in continuare si sper sa scriu cat mai des.

A, apropo de raceli, am urmarit evolutia lui racusor, ma bucur ca ai scapat repede de febra, sper sa scapi si de candida, ca probabil asta ai acum la limba.

Sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Otilia, foarte frumoase pozele de la linkul prietenei tale! Acum sunt si eu tentata de o sedinta foto
btz_ovi bine ai revenit!

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxv24nho4ve.png" target="_blank">15+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

maurice bine ai venit!

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxv24nho4ve.png" target="_blank">15+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

btz_ovi, casa de piatra!!!!!


paula, 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Asa... mi-am bagat nasucul prin fotografii. Ce sa zic?! Sunteti toate niste frumoase, cu burtici iar despre copilasi... no comment, niste minuni.

Nu mai stiu cine intreba cum se uploadeaza foto. Spun varianta de upload direct pe site (fara prg picasa):
1. Te loghezi pe google cu iul.aug2010@gmail.com si parola care ai primit-o prin PM.
2. Clic pe UPLOAD
3. Clic pe Create new album. Scrii numele albumului. CONTINUE
4. Mie mi-a aparut o fereastra in care ma intreaba daca vreau sa instalez nu-stiu-ce. I-am dat Install. Cauta un butonas mic BASIC UPLOADER. Apoi selectezi foto care vrei sa le pui in album si... asta-i tot.


MariaDia, verifica datele din lista. Bine ai venit!

btz_ovi, bine ai revenit! CUm a fost in "luna" de miere?

bondarel,

Cristina 11 s & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

michelle1981 pe google docs e un format special? sau arata ca si un document word?


Bulina 19 +
Racusor, asa arata un document de pe google docs. V-am impartasit si ce incepusem sa notez
Sunt mai multe facilitati: poti insera si poze (din calculator sau direct de pe net etc). Avantajul e si ca poti nota in el cand te afli oriunde (daca nu vrei sa iti uiti ideea, sau sa nu treaca sentimentul)

*************************
Mihaela, www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxv24nho4ve.png" target="_blank">15+ cu


mercic o sa ma uit si eu..vad ca intri din gmail/documents...

Bulina 19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Maurice, bine ai venit, sarcina cat mai usoara posibil.

Alina 15+ cu
gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Maurice bine ai venit

Paula iti trimit parola pe PM


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.
Oana 18+


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarmenAlbu spune:

Buna dimineata burtici!
Bun venit noilor delfinasi, si o sarcina usoara!
Michelle, mergem in Dalmatia, pe langa Split, sunt case frumoase pe malul marii cu piscina si serviciu de curatenie si bucatar, asa ca e bine, aproape ca la hotel! Si e comod ca ajung in 4-5 ore, indiferent de tipul de nastere ma relaxez mai bine cu bebe acolo!
In dubrovnic cred ca e absurd de scump pentru Croatia, ca doar nu-i coasta de azur!


http://tickers.baby-gaga.com/p/dev215pr_.png
Doamne Ajuta-ne!!!
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

maurice bine ai venit!

sarcina usoara si la termen!!

din fericire de ciupercuta de pe limba am scapat mai repede decat de raceala :) o monitorizez mereu si acum limbutza mea arata aproape normal mercic

Bulina 19 +

Mergi la inceput