Nou stil de viatza (290)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Delia o carte buna dca-i genul. Mie asa ceva mi-ar place...

Am uitat sa va spun c-am avut noapte alba cu Bella. Mi-a vomitat din ora-n ora pana pe la 2 cand s-a decis F sa mearga sa doarma cu ea, ca sa ma pot odihnii si eu macar putin. Nu stiu ce are dar sper sa nu fie nimic grav. Azi insa sunt c-am terminata si de obicei cand nu dorm tind sa manac mai mult.

Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Zuzi, sanatate multa Bellei, sper sa nu fie nimic grav.
La o carte m-am gindit si eu (si mie imi place cind primesc un astfel de cadou) dar n-o cunosc prea bine pe tipa si nu stiu daca i-ar face placere sau nu...ma mai gindesc...
Mincam si eu mai demult cerealele din linkul postat de tine, se inmuiau foarte repede la microunde.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Zuzi,
I love you...Sa traiasca echipa nou formata!


Mama de Nichita si Sarah
"Omnia mea mecum porto"
poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


La multi ani, Anky !

Multa sanatate Bellei !

Anda, in tamale se pune faina de porumb, insa nu e panificata ca in Romania; faina e foarte fina si bobul de porumb e preprocesat in apa de var. Eu nu am facut niciodata, manind la restaurant si in diverse ocazii. Versiunile de retete sunt infinite : de la cele simple (numai aluat), la cele cu diverse umpluturi pe linga, versiuni sarata si versiuni dulci.
masa = aluat
harina = faina
Uitam : sunt impachetate in panushi de porumb sau in frunze de bananier. Se servesc nature sau cu smintina sau cu diverse sosuri, depinde de regiune.

Ma chinui de 2 zile si tot uit sa-mi iau aparatul de poze sa va arat campusul de aici.

Azi poate ma duc iar la tenis, mi-am luat tinuta adecvata cu short si tricou alb. Bluza de trenning nu am (si nici nu-mi cumpar), le imprumut pe cele de la baiatul cel mare.

O zi minunata, dragutelor !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Salutare

Zuzi bebele a fost ca de obicei activ Atata s-a tot sucit, si era o tipa care trebuia sa invete sa faca ecografie si cum bebele se tot misca ėra cam confuza.. Asta dupa ce bebele a fost verificat cap-picioare desigur de moasa/ doctorita (sau ce era :))
Dar din pacate placenta (am zis bine?) nu e plasata cum trebuie.. e cam in faza si cica ar bloca un pic.. asa ca mi-au dat timp nou in saptamana 32 sa vada daca s-a mutat (altfel asta ar fi fost ultima eco oferita gratuit).. Uff sper sa nu ajung la cezariana :((

Delia.. niste bijouteri- sti tu din astea mai moderne - niste cercei mai fanci de ex... o carte.. niste cosmeticale faza, corp, par (evt. ulei de corp ecologic sau lotiune)

Ruxi am scris gresit.. vin de fapt inainte de Pasti - in saptamana mare; plec sambata dinainte. stau o saptamana. Si la Brasov :)) Dar nu sunt singura si speram sa ajungem sa vizitam prin zona (pe la Bran, Sinaia) etc..

Anda ce-i ala kamut? Numa pe la tine aud ce astfel de denumiri
Si eu vreau poze cu cel mic

Gabi bine ca ai ajuns acasa intreaga. Sper sa te mai odihnesti si tu un pic

Crys probabil de la dietele astea tip disociat. Parerea mea e nu combinatia e neaparat proasta ci tipul de cereale si tipul de iaurt :))

V-am pupat

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Am revenit ...
Anky La multi ani, sa fii sanatoasa si cu cate kg vrei tu!
Zuzilici super echipa avem, acum nu ne ramane decat sa ne tinem de treaba! Tu stii ca mie-mi place doar locul 1, asa ca sper sa reusim impreuna. Datele mele sunt: 1,65 m inaltime; kg le-am spus; data nasterii: 15 august 1970; Raducu - 30 ian. 2009.
Felicitari pentru mobilizare! Si sa te bucuri de noul TV, pana la urma te-a convins F. Sper ca Bella sa nu aiba nimic grav!
Gabrielama important e ca ai ajuns cu bine! Era cat pe-aci sa-ti urez petrecere frumoasa la munte ( ca imi facusem notite sa raspund ), noroc ca am citit si m-am pus la curent. Sarcina usoara in continuare!
Tumpi da, timpul trece tare repede acum ... A nascut sora ta?
Eftimie C Ce mai face Edi, e ok?
Criscosty La multi ani cu intarziere pentru Dany, sa-ti traiasca si sa fie sanatos! Ce baiat mare si frumos ai!
hcclara ai niste baieti superbi, frumoasa familie sunteti!
Delia bafta cu examenele! Ca sugestie pentru cadou un gift card in valoare de o anumita suma la Diverta de exemplu sau poate la un salon de frumusete ...

Fug sa-i fac baita juniorului si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Cami, nu stiam ca se pot lua gift carduri de la Diverta. M-ai pus pe ginduri.
Am terminat cu examenele, ma bucur si eu de vacanta cit mai pot ca de luni iar sint pe baricade.

Lou, mai ai timp, poate ca n-o sa fie nevoie de cezariana. Cit despre bijuterii, nu prea am vazut-o sa poarte asa ca stau in dubii. Cosmeticele sint o idee buna dar vroiam ceva mai personal.

Mag, imi place semnatura ta, nu stiu daca ti-am mai zis.

Mik, vreau si eu soareeee!

Va pup.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Buna seara..

Fetelor...si eu stiu ca cerealele nu se combina niciodata cu lapte sau iaurt daca ne dorim sa slabim....insa daca ai de slabit 5 kg....nu cred ca e o asa mare tragedie. Mai aiurea mi se pare combinatia...paine + carne+ salata...etc.

CArmenE feicitari...vad ca te tii de treaba... Bravo!

Meniul meu de azi....Dezastru:
- 1 portocala
- 1 iaurt 0.1% (330 ml)
- 1 salata mare cu salata verde, castravete, ardei gras, ceapa, ulei sare si otet.

Si 2 l apap plata cu lamaie!

Zuzi ai mare grija cu hidratarea in cazul in care vomita asa...o fi vreo enterocolita....sanatate multa!
Cami bine ai revenit si bafta la concurs....

gata ca acum merg la nani... Somn Usor fetelor...!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata dragelor,

Zuzi, proiectul meu e momentan la stadiul de vis . Dar cum caut sa ma mut la Sibiu si job la fel de bine platit nu voi gasi, alta solutie nu am decat sa imi deschid business.

Gabriela, . Tare frumusica trebuie sa fi cu burticuta.

Lou, stiu ca nu esti singura, nu-i bai.Eu o sa fiu la Sibiu, deci relativ aproape. Daca ajungeti pe la Sighisoara pot veni si eu sa bem o cafea impreuna .

Dordia, te infometezi. Mananci enorm de putin.

Delia, ce planuri ai dupa ce termini facultatea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Neata! Eu am o stare blu rau Nu stiu ce am..m-am cam suparat ieri la servici si de atunci imi vine sa plang non-stop. Aseara m-am culcat de la 21.30, eram franta. Hm...sper sa-mi treaca repede.

Cami, merci Chiar ma gandeam ca puiul tau este nascut in aceeasi zi ca Dany, la zi de mare sarbatoare.
Zuzi, sper ca este mai bine Bella.
Ruxi, suna bine planurile tale... si eu cu o prietena visam la un after-school

Va pupic...mai trec, poate imi trece starea asta nasoala.

Mergi la inceput