Nou stil de viatza (290)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Neata dragelor,
Tumpi: Carina e bine. In vacanta a fost 5 zile in tabara la Sovata (cu mama mea) si a venit foarte incantata de acolo si cu rugamintea ca data viitoare sa merg eu cu ea. Motanul creste creste, nu se mai opreste. Bubuie scarile cand alerga catre living asa e de gras.
Cris: calendaristic peste 2 saptamani vine primavara . Legat de combinarea cereale-iaurt, nu stiu nimic. Dar de ce nu s-ar recomanda? Eu personal nu imi pun peste fiertura mea lactate pentru ca imi place consistenta de coliva de cand ma stiu.
Ruxi: visul meu e tot acolo si asteapta finante . Ce afacere te-ai gandit sa iti deschizi (daca nu e secret)?
Delia: si pe mine frigul ma paralizeaza la propriu. Parca nici nu functionez la capacitate maxima cand e frig . Apropos de cereale, am citit ca se recomanda ca cerealele (ma refer la fulgi integrali, sau la boabe) sa se lase la inmui at peste noapte in solutie acida (iaurt, apa+lamaie) ca sa se elimine acidul phitic continut de cereale, acid care interfereaza cu absorbtia calciului, magneziului, etc. In plus, ele devin mult mai usor de digerat.http://www.highonhealth.org/why-its-very-important-to-soak-oats-before-you-eat-them/
Lou: sunt destul de prinsa la birou, ca am de facut forecasturi, obiective pentru fiecare din echipa. In plus ne mutam in alt sediu si trebuie planificat totul cat mai bine, la nivel de infrastructura. Unde in tara vii de Paste?
Zuzi: eu stiu ca ti-au placut, dar incearca sa iti fierbi tu boabe. Si apoi le poti imperechea cu ce vrei: fructe proaspete, fructe uscate, nuci, miere, scortisoara, vanilie, etc.
Gabi: Drum bun.

Meniul meu:
orz+ovaz+kamut+mango+capsuni
salata de quinoa+pui, ciuperci, avocado, ceapa verde, ardei si masline
gustare: budinca de curmale
bagels cu pate de casa si branza de capra cu ardei gras

Va pup si va doresc o zi minunata,

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISCOSTY spune:


Anda, calendaristic asa este...dar nu ma mira daca va ninge si in martie...eu totusi sper sa port balerini in martie Si eu ma gandeam ca nu are ce sa dauneze iaurtul cu cereale, dar am citit sigur undeva...numai stiu unde

Meniul de azi:
- iaurt cu cereale, un ceai de soc cu lamaie
- rulada din piept de curcan cu salata
- salata de ton cu porumb
- pomelo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Bine v-am gasit la capitol nou.Zuzi
Fetelor cum e vremea prin tara, ca la noi ninge non-stop.Dar e suuuuperb!

Anky la multi ani cu bucurii!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Gabriela ai reusit sa pleci spre Zurich?
Criss n-am inteles prea bine.Acum la Bucuresti ploua?Parca au anuntat viscol si zapada?

Meniu:
MD.Cafea
P.Legume fierte cu bucatele de piept de pui si salata de sfecla rosie cu hrean
C.Branza cu smantana si mamaliga (cumparate, deci degresate)

+ apa, ceai...fructe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Bonjour,

Anda, am cateva idei, momentan investighez treaba cu fondurile europene. M-ar tenta o tabara pentru copii in zona Sibiului.

Gabriela, ce nasol trebuie sa fie. Sper ca ajuns cu bine acasa.

Lou, unde in Romania petreci Pastele?

Carmen, sper ca esti bine .

Tzuni, cam liniste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eftimie C. spune:

Am reusit sa citesc si ultimele pagini din cap. trecut.
Tumpi nici o problema.Nu m-ai deranjat, dar am simtit nevoia sa dau niste explicatii pentru ca in ultimul timp nu mai sunt activa ca odinioara.
Criss colega ta care primeste bomboane, cred ca e o slabatura.ca mie nu-mi aduce sotul...si are dreptate
Delidana am luat un set de pat(pilota, perne...) cadou pentru mirii de argint.Ne-a sugerat cineva, care o auzise pe mireasa ca vrea sa-si faca/cumpere o plapuma.Si un ornament floral superb.Au fost tare incantati!
Gata, fug la munca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Anky, La multi ani sa fi iubita si fericita de familia ta.

Poate mai dai un semn si pe la noi.Mie dor de tine si de puiutii tai blondini.

Cris, nasola vreme, da asa cum ziceam cred ca ati trimit zapada la noi .Inca ninge, cred ca deja stratul de zapaa e de vreo 20-30 cm, noroc ca azi n-am drumuri de facut cu masina.

Carmen, daca iti place cum ninge, mai trimit si de la mine zapada.Mie imi place zapada, da la munte si eventual cand stau la gura semineului cu o cana de vin fiert in mana sau un vin bun si o blana de urs si iubitul aproape

Marilena, cum mai esti?

Anda, pozici cu micul duduitot nu ai?Si a mea s-a ingrasat, chiar acum tin si laptopul in brate si pe ea si tare "usor" e sa scriu cu capul ei pe mana, da e asa de bine cu ea in brate, e calduta si-mi face bine la burtica

Meniu de azi

MS: LC1 , un ou ochi facut fara grasime, o cafea
Pranz: ficatei de pui(2 buc) trasi in tigaie doar cu putin ulei + salata verde
Cina:......

Cina probabil ca o voi lua cu al meu,inca gandesc la ea

O zi buna va doresc.Sper ca Gabriela a ajuns cu bine acasa.

Rosioare martisoare, cel - dintai invingatoare

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Am ajuns! Evident cu super peripetii... din cauza cetei, au ratat aterizarea in Bucuresti. A fost oribil... fix cand sa puna avionul pe pista, au re-decolat; ne-am mai invartit 30 de minute, am ajuns pana la Ploiesti si, din fericire, au reusit a doua oara.

De departe a fost cea mai ingrozitoare calatorie pe care am avut-o!

Bine ca am ajuns!

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza!

Anky si toate visele sa-ti devina realitate.

Gabi bine c-ai ajuns pana la urma acasa.

Ruxi frumos proiectul tau. De cand ma stiu am visat sa lucrez cu copii, sa fiu educatoare/invatatoare ceva...dar n-a fost sa fie. Poate intr-o alta viatza....

Marilena te si ma gandesc la tine. Sper ca esti mai bine.

Maggyc, Cami avem echipa, avem valoare, suntem echipa cea mai tare. Sa va tineti de treaba ca "bag divortz" .

Carmen banuiesc ca ninge linistit si cu fulgi mari de-ti place asa de miul, nu?

Anda www.quakeroats.ca/en/products/oatmeal/quick-oats.aspx" target="_blank">Oat meal e bine daca mananc?

Tumpi ce vise ai tu la prima ora, pe blana cu iubit aproape si cana de vin fiert... Prima ora la mine, binenteles.

Lou cum s-a prezentat bebe azi? V-a facut cu mana?

Menul meu de ieri:
P: salata verde fara dressing + 2 bucatele de piept de pui spicy si 2 bucatele de peste
G - 2 mandarine + o nectarina
C - ciorba de varza fara grasime

O zi frumoasa va doresc.

p.s. Tzuni



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Salutare,

Anky sa fii fericita si iubita!

Gabi, ce de emotii trebuie sa fi avut! Ma bucur ca ai ajuns cu bine.

Anda, chiar nu stiam ca cerealele trebuie lasate la inmuiat atita timp. Nu se fac prea lichide? O sa incerc si eu...

Azi a fost oribil afara, mai ales dimineata: gheata si baltoace, combinatia suprema care te face sa-ti doresti sa nu fi fost nevoie sa iesi din casa.

Miine trebuie sa ies sa caut un cadou pentru o prietena. In afara de clasicele idei: esarfa, bluza, parfum, geanta, mai poate careva sa-mi dea o parere?

Va pup.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

Mergi la inceput