BRAVO OFE,EVYME,ONITZA! HAI ANNAIS! Pufuleti (126)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

FELICITARI EVYME!!!! REFACERE RAPIDA!!!! BUN VENIT BB!!!

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

BAly, doamne ajuta sa se recupereze repede si sper sa reusesti sa pastrezi lapticul
Doamne peste ce medici ai dat... ma gandeam ca acolo toti sunt ok

Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006) si 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:






Felicitaru Evyme!!! Bine ai venit bebe!!!






Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006) si 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Alexutzzza, intrebare: cum va descurcati cu umidificatorul? Adica, il suporta bebe, e totul OK?

Ratusca mami de Andrei Ioan (12.01.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

buna fetelor,

vin si eu cu vesti despre noi. azi am fost la control si mi-au spus ca sambata ma interneaza sa fiu sub supraveghere peste week-end si daca pana luni nu vine bebe de la sine atunci imi vor induce nasterea. se pare ca se apropie tot mai mult momentul. Am luat cateva numere de telefon asa ca va anunt cand e cazul sa imi faceti galerie. M-au apucat emotiile de pe acum numai cand va scriu si imi dau seama cat de putin mai este. Intr-un fel as vrea sa vina momentul cat mai repede dar pe de alta parte imi este frica si de nastere si de ce va urma, desi aici suntem pe maini bune si sunt convinsa ca operatia va iesi bine, dar tot nu pot sa nu am emotii.

Va pup si sa ne auzim cu vesti bune.

Lali 39+ David luptatorul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Imi pare rau ca intru asha de rar pe la voi... mi-e dor de zilele intregi petrecute aici pe forum. Dar acum avem alte prioritatzi ...scumpe scumpe... Ashadar citesc pe sarite.

Nu mai stiu cine intreba de bubitze. Si fetitzele mele au avut amandoua, dar Natalia mai mult: pe obrajori, frunte si gatutz. Dupa ce am incercat vreo 2 saptamani cu bepanthene, crema pertrini, ceai de galbenele, apoi crema de galbenele... fara nici un rezultat, ne-am dus intr-un final la dr. Pana acum am tot mers la neonatoloaga de la nashtere, dar cum e cam scumputz o sa caut alt pediatru. Am primit diagnosticul dermatita de contact (eu suspectez hainele noastre pe care nu le spal cu detergent special de bb-i) si urmatorul tratament: de 2 ori/zi crema exomega de la ducray a-derma sau trixera de la avene si de 2 ori/zi cu dermocare. In plus de la mine putere inainte de fiecare cremuit le sterg pe fatza cu apa termala si dischete demachiante. Rezultatele sunt formidabile dupa doar 3 zile de exomega. O sa urmam tratamentul 10 zile, apoi pauza o saptamana si apoi mai vedem. Probabil exomega o data/zi de intretzinere. Am incercat 2 zile si cu trixera de la avene (se pare ca e similara lu' exomega) dar nu le-a priit. Uitati aici cum aratau bubitzele.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia si Sofia Alena


album bb-lushe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Felicitari Evyme!! Bun venit pe lume micului print!!

Hai Onitza!

Nik0le asa o nastere rapida vreau si eu dar ma tem ca n-ajung in Bucuresti daca se intampla astfel! Pupaciuni minunilor tale!

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:




FELICITARI EVYME! BINE AI VENIT BEBE!




de buburuza Amaris-Stefania
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:







HAI OFE! HAI BEBE BOGDAN!







de buburuza Amaris-Stefania
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ofe_27 spune:

Fetelor, please help: am contractii dureroase, unele imi cam taie respiratia, la intervale de 6-8-10 min cam de doua ore, credeti ca ar trebui sa merg la spital?


AMR ... cat vrea bebitza, ca el e seful :-)

Mergi la inceput