Locul fetelor Nou-Venite (67)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Fetelor am intrat sa pupacesc pe toate
Noi azi avem controlul, sper sa stea cracanati sa vedem ce-au intre picioare

Nu mai vorbiti de spitale si spagi, eu am trait clipe cumplite cu sotu in Iasi. Acum 6 ani a facut o criza de inima, s-a ingalbenit, a cazut in genunchi si mi-a zis ca nu mai poate respira, avea o transpiratie rece, inima ii batea ca la nebuni. Vai de mine am zic ca inebunesc, a chemat salvarea care se pierduse prin Tudor printre camine, a trebuit sa-l duc jos de la etajul 3, se sprijinea de mine si cu o mana pe telefon tipam la ala de la salvare instructiunile cum sa intre printre camine.
In ambulanta nu aveau nimic.....nimic.....o roata de rezerva si o bancheta .....atat, nu i-au facut nimic, l-au dus la spitalul de cardiologie din Copou, l-au bagat la urgente, l-au legat la aparte intre timp au venit cu o femei de vreo 50 si ceva de ani care facuse al 3lea preinfarct intr-o saptamana. Eu asteptam pe hol, langa mine erau rudele femeii.
Pana s-au invartit ei femeia a intrat in soc(asta mi-a povestit sotul dupa,el a fost asezat pe un pat langa femeia respectiva), asistentele se ciocneau unele de altele prin camera aia ca pana la urma sa-si dea seaa ca nu au decat un singur defibrilator in tot spitalul care era la etajul 3, pana au trimis pe cineva dupa aparat pana a venit ala cu aparatul femeia a murit.
Sotul meu a asistat la toata scena, si-a smuls cablurile si a iesit din sala plangand, a zis mai bine mor acasa decat omorat de voi.
Restu nu vreau sa-mi mai aduc aminte, prin cate am trecut eu la spitale in tara, asta a fost unu din motivele pentru care am plecat.
Poate difera experientele de la o persoana la alta, poate altele sunt mai norocoase, noi am fost foarte ghinionisti , la fel si rudele noastre, din pacate.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita de 12+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Bai da ce de-a lumeeee....fff frumos la inceput de capitol
La cap anterior ati stat un pic pe ganduri daca sa mai deschideti altul,nou...ati scris o gramada ...abia am terminat de recuperat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dragaica

Fetelor am intrat sa pupacesc pe toate
Noi azi avem controlul, sper sa stea cracanati sa vedem ce-au intre picioare

Nu mai vorbiti de spitale si spagi, eu am trait clipe cumplite cu sotu in Iasi. Acum 6 ani a facut o criza de inima, s-a ingalbenit, a cazut in genunchi si mi-a zis ca nu mai poate respira, avea o transpiratie rece, inima ii batea ca la nebuni. Vai de mine am zic ca inebunesc, a chemat salvarea care se pierduse prin Tudor printre camine, a trebuit sa-l duc jos de la etajul 3, se sprijinea de mine si cu o mana pe telefon tipam la ala de la salvare instructiunile cum sa intre printre camine.
In ambulanta nu aveau nimic.....nimic.....o roata de rezerva si o bancheta .....atat, nu i-au facut nimic, l-au dus la spitalul de cardiologie din Copou, l-au bagat la urgente, l-au legat la aparte intre timp au venit cu o femei de vreo 50 si ceva de ani care facuse al 3lea preinfarct intr-o saptamana. Eu asteptam pe hol, langa mine erau rudele femeii.
Pana s-au invartit ei femeia a intrat in soc(asta mi-a povestit sotul dupa,el a fost asezat pe un pat langa femeia respectiva), asistentele se ciocneau unele de altele prin camera aia ca pana la urma sa-si dea seaa ca nu au decat un singur defibrilator in tot spitalul care era la etajul 3, pana au trimis pe cineva dupa aparat pana a venit ala cu aparatul femeia a murit.
Sotul meu a asistat la toata scena, si-a smuls cablurile si a iesit din sala plangand, a zis mai bine mor acasa decat omorat de voi.
Restu nu vreau sa-mi mai aduc aminte, prin cate am trecut eu la spitale in tara, asta a fost unu din motivele pentru care am plecat.
Poate difera experientele de la o persoana la alta, poate altele sunt mai norocoase, noi am fost foarte ghinionisti , la fel si rudele noastre, din pacate.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita de 12+





Dureros dar din pacate e adevarat...la noi spitalele sunt la pamant

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Cand am aparut si eu ati plecat toate

Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

eu sunt aici trutzi

asa creste bebicu
ale cu printesa Karina Florentina in 23 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

eu sunt aici trutzi

asa creste bebicu
ale cu printesa Karina Florentina in 23 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte
Am sosit si eu.....

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

bine v-am gasit la capitol nou

Mvb

Fetelor a folosit careva test de ovulatie Minut??
Eu pana acum am folosit teste baby, erau ieftine dar bune. Azi l-am trimis pe sotul meu sa-mi cumpere si a venit cu astea minut si mai scumpe si numai 3 buc . Am facut unul si abia-abia se observa liniuta de control...or fi bune de ceva???

www.youtube.com/watch?v=YUswfxAkLME" target="_blank">

Forever,Michael

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cora79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui JoAnn

bine v-am gasit la capitol nou

Mvb

Fetelor a folosit careva test de ovulatie Minut??
Eu pana acum am folosit teste baby, erau ieftine dar bune. Azi l-am trimis pe sotul meu sa-mi cumpere si a venit cu astea minut si mai scumpe si numai 3 buc . Am facut unul si abia-abia se observa liniuta de control...or fi bune de ceva???

www.youtube.com/watch?v=YUswfxAkLME" target="_blank">
Forever,Michael

JoAnn eu m-am impacat bine cu testele de la OVIEW

"DOAMNE FA SI PENTRU NOI O MINUNE CU PAMPERS"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violab spune:

Ola, ola.Sunt si eu pe aici. Tocmai ce au plecat elevele de la meditatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Eu am folosit. Sunt foarte bune. Partea proasta este ca liniuta de control si cea de test sunt foarte slab evidentiate. Asa sunt ele. Mai nou si cele oview sunt la fel. Cred ca au intrat si ei in criza

Citat:
citat din mesajul lui JoAnn

bine v-am gasit la capitol nou

Mvb

Fetelor a folosit careva test de ovulatie Minut??
Eu pana acum am folosit teste baby, erau ieftine dar bune. Azi l-am trimis pe sotul meu sa-mi cumpere si a venit cu astea minut si mai scumpe si numai 3 buc . Am facut unul si abia-abia se observa liniuta de control...or fi bune de ceva???

www.youtube.com/watch?v=YUswfxAkLME" target="_blank">
Forever,Michael



Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput