Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *71*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Fraguta mi-a luat-o Nela inainte dar si eu vream sa-ti spun ca mi-a placut la nebunie ce ti-ai pus la semnatura! Si eu zic ca are dreptate coautorul, du-te la party doua ore si sa vezi ce bine te simti (eu asa am facut si la ziua unui prieten si de Revelion, si o sa fac la fel si de Sf. Valentin)

Monique ca de obicei ne faci sa salivam in fata calculatoarelor! Si imi este o foame!!!!!!!!

Ioana am ras sa mor cand l-am vazut pe Carol. Deci poti sa-l lasi singur linistita ca se descurca el cu mancarea

Luto eu zic ca e super fain sa te duci la astfel de activitati! ce mi-ar place sa fie si in Ro asa ceva. Cred ca o sa-i prinda tare bine lui Davidelu sa se joace cu alti copii. Chiar imi zicea Adi ieri ca nepoata unui prieten (are un an) era tare neastamparata si mama disperata tot vorbea cu o vecina care are o fetita de aceeasi varsta ca nu stie ce sa se mai faca pt ca vrea tot timpul sa se joace cineva cu ea si sa o bage in seama. Pana la urma au gasit solutia: se intalnesc la una dintre ele acasa si cele doua fetite se joaca super impreuna si pot si mamicile sa isi traga sufletul. Chiar ma gandeam ca e super bine de ele, pt ca nici Andrei nu mai vrea deloc sa stea singur nici in centrul de activitati nici in leganus, tot timpul trebuie sa il intretin eu si mai ales sa-i cant (asta ii place la nebunie). Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic



de Andrei-Alexandru (24.08.2009)
BOTEZ
POZE DE ANDREIUTZ NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Buna fetelor,

Vreau sa spun , chiar daca cu intarziere La multi ani Dana si Diana!. Imi pare rau ca nu am intrat sa scriu dar am fost preocupata cu niste problemute cu bebelina mea.

Sa va spun problema noastra poate ma puteti ajuta sau sfatui. La sfarsitul lunii decembrie i-au aparut la Maria niste pete rosii pe gat (cam in perioada cand a inceput sa pape marut) si am pus pe eama faptului ca in timpul mesei tot marul i se prelingea pe gatut si pe faptul ca saliva foarte mult. La inceput de ianuarie am vazut ca iritatia devine mai puternica si am primit d ela pediatra indicatia sa o dam cu crema Advantan, ceea ce am si facut si a disparut toata iritatia dupa vreo 4-5 zile de tratament. Dar apoi a reaparut, in conditiile in care am fost foarte atenta la igiena gatutului, sa nu cumva sa ii ramana papa intre pliuri si am reinceput cu Advantan, dar dupa vreo 10 zile de tratament am renuntat ca nu avea efect. Acum am fost iar la pediatra si a zis ca este dermatita atopica (acum petele au devenit mai mari si pielea e rosie si foarte uscata pe ele si au aparut o multime de bubite rosii pe gat si ii urca si pe fatuca si observ ca pielea ii e tot mai uscata). Asa ca de ieri am incepu sa folosim la recomandarea pediatrei crema Avene Trixera si daca intr-o saptamana nu se amelioreaza primim trimitere la dermatolog. sunt asa de suparata . Nici nu stiu ce sa mai fac si am dat-o de 2 ori deja cu crema asta care cica e foarte buna (si scumpa) si nu vad nici un efect.

Daca a mai patit cineva asa ceva si ma poate ajuta va rog frumos sa imi spuneti ce ati facut.

Multumesc

Carina de scumpete de Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Happy Valentine's Day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

fetele.

Vai Selen ce dulce e Ebruska...cum papa ea! iti vine sa o maninci cat e de scumpa!

Si Mihaela tot am vrut sa iti spun ce deosebit este Joshua..."bebe de Neckermann" cum se zice pe la noi....

Danutza condoleante.

Carina...si a mea mamarutza a facut bubite de la sailva in exces pe barba, pediatra tot asa mi-a recomandat tot felul de creme cu cortizon si nu am vrut sa ii urmez sfatul (cortizonul in timp duce la necrozarea tesutului) asa ca am inceput sa o tratez cu Atoderm de la Bioderma (pe care eu o folosesc ca si crema de corp/miini) si vad ca s-au estompat. Sper sa iti foloseasca. Despre Trixera am auzit lucruri bune, e un dermatocosmetic recomandat frecvent. Sper sa treaca. Asteapta 3-4 zile sa vezi efectul.

Noi azi in capitolul diversificare incercam un pic de suc de mandarina. Sa vedem daca ne place gustul...

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Manga succes la control, sa nu mai pateasca ceva buzosul mic (ca stiu ca voi ati avut numai necazuri cu controalele) si bafta cu mutatul!

Dana ma bucur tre mult ca ai reusit sa vorbesti cu Iulia si e bien!

Monique si Elle m-ati omorat cu retetele de clatite. Poate reusesc in week-end sa fac si eu desi i-am promis lui Adi de o saptamana ca-i fac tiramisu si sta si acum mascarponele in frigider!

Luto pai daca vrei sa faci tort la sf saptamanii (de sf Valentin) eu cred ca mai potrivit ar fi ceva cu frisca, ciocolata si capsuni (dar nu cred ca mai e nevoie de blat)

Raluk chiar ai tuns parul ala asa frumos????????????????


Selen cum ai reusit mami sa o si filmezi? Ca eu azi cand i-am dat lui Andrei supita nu mai stiam de capul meu si am reusit si sa vars jumate din ea pe masa! Oricum e tare scumpa!


de Andrei-Alexandru (24.08.2009)
BOTEZ
POZE DE ANDREIUTZ NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Buna fetelor

Danuta condoleante! Imi pare foarte rau!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Santo cand il vad cad pica si la dimensiunea asta mica, imi vine sa bag aparatul in el sa nu-l mai vad. Toata perna si toate hainele mi-s pline de par (acum scurt, e drept). Si de cate ori bag mana prin par raman cu multe fire . Alex s-a cam speriat de mine cand am venit de la coafor si se uita la parul meu din partea de sus

Multumesc tare tare mult de explicatia cu leganatul, o s-o incerc si eu si mi-ai si exemplificat cu poze!

Daca dispar brusc, sa stiti ca s-a trezit puiul, ca se cam foieste...


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui santorini

[
Selen cum ai reusit mami sa o si filmezi? Ca eu azi cand i-am dat lui Andrei supita nu mai stiam de capul meu si am reusit si sa vars jumate din ea pe masa! Oricum e tare scumpa!


de Andrei-Alexandru (24.08.2009)
BOTEZ
POZE DE ANDREIUTZ NAZDRAVAN


pai in primul rand, eu nu ma grabeam, ca nu am asteptat ora mesei ca sa-i dau (zice in spock ca daca le e foame, ei se asteapta sa primeasca tzitzi si e posibil sa refuze altceva..), i-am dat putin mai devreme....deci relaxate, si eu si ea

deci, pus copilul in balansoar, incercat sa filmez cu camera pe masa, verificat, ntz, nu merge, nu-s la inaltimea potrivita...mutat cupil in bouncer, pus camera pe canapea, verificat, nu se vede cupilu de jucarii...scos bara cu jucarii, verificat iar, PERFECT! apasat buton de filmare si inceput procesul de hranire
desi eram cu soacra-mea, nu am avut incredere sa-i las ei aparatul, ca cine stie de boacane facea

si uite ca mi-ai adus aminte ce mai vroiam si eu sa zic...sa-i multumesc Danei pt vestile de la Iulia, si ma bucur ca sunt ok si ea si luta...


VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Hello, hello!!
Selen80, ce copil cuminte ai...cum sta cu manutele acasa si papa!! Al meu ia bavetica si o strange, o baga in gura, baga mana in castron...iata dovada.... l-am testat si eu cu cereale de la Humana de piersici, tare mult i-au placut, dar nu ii dau nimic inca regulat...
Papam laptic zi si noapte, mai mult noaptea evident. I-am dat si mar, mandarina, si suc de morcovi de plastic, adica de supermarket, si pe langa ca era oribil la gust a si patat cateva hainute de nu mai iese nici cu mama detergentilor...
Va pup, va citesc zilnic si sper sa devin mai activa.
Bebele meu avea la 4 luni 7,250kg si 66 cm. Un gandacel mic si bondoc.

--------------------------------------------
Am scos capul in lume!!
Mamica mandra de Rares-Costin : 4 oct 2009
Poze RARES
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Raluk esti o dragutza, zau, nimic de speriat! si mie imi cade la greu, cred ca o sa incerc si eu minunatele fiole de ginseng, daca gasesc....

Suede sunteti niste frumosi amandoi!

Xggg e un scump Rares! eu nu stiu cum de a stat asa de cuminte, cred ca am luat-o prin surprindere si n-a stiut ce a lovit-o ca si a noastra e tot timpul cu mainile, bavetica si ce mai apuca, prin gurita...iar in castronel n-avea cum sa bage mainile, ca eu i-am facut intr-un biberon (fiind cantitate mica) asa ca nu avea acces

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anomis28 spune:

Danuta, condoleante. Dumnezeu sa-l odihneasca.


Mergi la inceput