Endometrioza ne-a unit in lupta pentru bebe(55)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

nu a mai citit nimeni ca lui Beatrice ii este rau ????? are cineva idee cum este sa simti ca nu poti respira normal si sa simti inima batand in piept si tot ce simte Beatrice , nu e deloc de joaca pentru starea ei de spirit.

Brestrice ce mai faci ???? spune-mi cum te mai simti ? ai luat tratamentul pentru tiroida ? cum te mai simti ?
cu prima ocazie cand vei putea sa deschizi cal;culatorul , sa imi spui si mie cum te simti , te rooooooooooooooooog


Doamne ajut-o !
diana

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://www.dianabostan.evonet.ro/myalbum111.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Beatrice imi pare sincer rau ca nu te simti bine, nu stiu ce sfat sa-ti dau, nu am trecut prin asta. Poate ar fi bine sa mergi la un doctor, eventual sa-ti iei si cateva zile de concediu sa stai acasa sa te linistesti. Iti tin pumnii sa treci cu bine peste asta si sa ai o sarcina cat mai usoara.

Diana sper ca nu ai revenit ca sa te certi iar cu noi si sa ne iei la rost...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

[quote]citat din mesajul lui Boo

Beatrice imi pare sincer rau ca nu te simti bine, nu stiu ce sfat sa-ti dau, nu am trecut prin asta. Poate ar fi bine sa mergi la un doctor, eventual sa-ti iei si cateva zile de concediu sa stai acasa sa te linistesti. Iti tin pumnii sa treci cu bine peste asta si sa ai o sarcina cat mai usoara.

Diana sper ca nu ai revenit ca sa te certi iar cu noi si sa ne iei la rost...

Mami de Alexandru
_


am revenit sa urez o primavara frumoasa , am spus in mare ce mai fac , si in primul rnd am stat de vorba u fetele cele noi pentru mine , ele imi scriiu , unelw si pe e-mail , altele comunica cu mine aici

daca as mai fii sigura ca intru iar aici te-as intreba despre caRE "NOI" E VORBA ??? IN TOT CAZUL SUNTETI FOARTE PUTINE ACELE "NOI" despre care vorbesti ,. si mult mai multe fete sunt mai noi si scriu si ele pe aici in cautarea unor raspunsuri

BOO , ce m-ai intrebat tu este penibil si nu raspund .

ma intrebi pentru ce am venit ? raspunsul este in mesajele mele , cine le intelege bine

si stai linistita ca am zis din start , am prea multa treaba de data asta , multe s-au schimbat in viata mea , nu mai am timp si de data asta nici chef sa stau intr--un anume loc ...

celor din grupul "noi" spus de Boo , Va spun la revedere si numai bine ; NU AM CUM SA MA CERT CU VOI DIN MOMENT CE NU VORBESC CU VOI , doar nu credeati ca ma adresez voua , haha , asta e culmea celorlalte fete mai noi le spun ca daca au nevoie sa ma intrebe ceva imi scriu pe adresa diana_bostan@yahoo.com

deci va las sa va preamartiti voi intre voi , surplusuri de pupicuri si imbratisari , prea putine sfaturi

CIAO



A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://www.dianabostan.evonet.ro/myalbum111.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Beatrice , daca vrei , iti fac legatura cu dctora psiholog , face terapii de relaxare si exercitii de respiratie si ce mai stie ea , te vei simti mult mai bine .

mi-am mai dat adresa de e-mail , sa imi scrii si itio fac legatura

iti doresc sa te simti bine

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Eu nu am intrebat nimic, nu am pus nici un semn de intrebare .. Poate mai citesti o data mesajul pe care l-ai scris anterior sa vezi cum arata, scris cu bold, si care e tonul tau.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Citat:
citat din mesajul lui Boo

Eu nu am intrebat nimic, nu am pus nici un semn de intrebare .. Poate mai citesti o data mesajul pe care l-ai scris anterior sa vezi cum arata, scris cu bold, si care e tonul tau.


Mami de Alexandru



"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach



"sper ca nu ai venit aici ...... si semne de punctuatie , ce poate fii asta , Boo , un monolog ? o afirmatie ..., nicidecum , este un fel de propozitie neterminata ... ca sa o termin eu , deci tot un semn de intrebare este , ca esti nelamurita si nu stii de ce am venit , in tot cazul speri sa nu ma cert ...

la mine e o intrebare , ce-o fii ea , te-am lamurit si am scris prea mult chiar

PA

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

http://www.dianabostan.evonet.ro/myalbum111.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Cristina, da, am tinut 3 saptamani post cu rugaciune!Apoi, cand am ramas, preotul mi-a dat dezlegare.
Unducthable, a fost sotul in BG, mi-a luat medicamentele, dar din ce am mai citit si din articolele de pe net, va dura cam o luna pana cand starea aceasta se va ameliora.Poate va trebui sa iau si o mica pauza de la serviciu, dar sincer pe de o parte, mi-e frica sa raman singura acasa. Cand se declanseaza criza, e ca si cum suferi de claustrofobie, azi imi venea sa-i zic soferului de autobuz sa deschida usile ca ma sufoc. Mi-a cumparat sotul tensiometrul si in momentele de "bine"aveam pulsul 95 batai pe minut.
Fetelor, eu va iubesc mult pe toate si nu vreau sa va certati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica9 spune:

Pacat ca iar se pune pe cearta pe aici. Nu cred ca trebuie sa ne tragem la raspundere pt ce scriem sau nu scriem pe aici. Eu una nu m-am certat niciodata cu nimeni si nu vreau nici acum sa ma cert doar ca mi s-a parut ca Boo a scris pe un ton glumet, eu nu m-as fi suparat pt mesajul ei. Iar lui Beatrice poate n-a raspuns nimeni pt ca nu a mai intrat nimeni sau nu stiau ce sa ii spuna. Eu n-am avut niciodata stari din astea si nici nu prea stiu ce sa ii spun chiar daca vreau sa o ajut.

Beatrice imi pare rau ca treci prin starile astea, am mai zis ca stiu o tipa care a avut probleme cu tiroida dar lua ceva tratament si nu a zis niciodata de stari de rau. In schimb am alta prietena care a avut atacuri de panica si depresie toata perioada sarcinii si acum are un baietel sanatos de aceeasi varsta cu Sophia. Mergi la medic, psiholog, poate atacurile astea de panica nu sunt de la tiroida, dar se poate lua tratament sigur ca sa te simti mai bine. Bucura-te de sarcina si inearca sa-ti ocupi timpul cu ceva ca sa nu ai sansa sa te gandesti negativ. Sper sa te simti mai bine.

Lucialu Pacat ca nu merge sa scoti laptic cu pompa. Tin pumnii sa ii vina cheful la printesa ta si de mancarica. Ai incercat metoda de "finger food"? Poate va vrea asa, cauta pe net, gasesti multe idei pt asta.

Mada Imi pare rau de tatal tau, multa sanatate si tie putere sa treci peste greutati.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tierry spune:

Revin si eu prin zona..n-am mai scris de ceva vreme pentru ca m-a tot chemat dr. la control. Am facut si spermograma sotului si are o usoara astenozoospermie, insa dr. a zis ca daca nu se lasa de fumat, cam nasoala situatia.. Maine ma duc iar, cu chiu cu vai aveam azi un folicul de 16mm si a zis ca maine imi face un Pregnyl, poate poate se sparge..

Fetelor, s-auzim numai de bine!!! Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Monica, da, problema este ca nu am tratat tiroida inainte de a ramane, dar am aflat, asa cum am scris si aici, pe la inceputul lui febr, apoi cred ca am ramas rapid gravida si uite asa.....daca as fi inceput tratamentul inainte, nu era bai, am intrat pe forum si am discutat cu fetele. Acum ele iau o jumatate de pastila.Insa eu acum iau 3 tablete pe zi si tare mi-e frica sa nu mi se mareasca doza. Ca din luna in luna va trebui sa-mi recoltez sange.

Fetelor, nu vreau sa fiu eu marul discordiei aici, asa ca ma voi retrage o mica perioada de timp!

Mergi la inceput