Gravidute prin FIV (59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Simona facem galerie. Nastere usoara, bebel sanatos si mancacios. Am si uitat cand nasti Sunt cam dusa rau.
Dragaica, pai de diete ne pasa. Mie dr. de aici mi-a zis ca am luat cam multe kg dar la gemeni e mai greu de controlat. Plus retinerile de apa, plus ca la mine un rinichi e plin si el cu apa. Dupa nastere trebuie sa ne controlom dieta. Acum importanti sunt bebeii. Eu mananc de toate, fara ciocolata ca nu imi place si fara afumaturi ca nici astea nu ma mai incanta. De sare trebuie sa ne ferim. Sarcina usoara.

Fetelor eu sambata am fost la control, initial vroiam pentru rinichi dar mai intai am trecut la ginecologie. Bebeii super frumosi, baiatul 1162 g fata 1150 g, aproape la fel la greutate, super miscaciosi. Dar cu o zi inainte am simtit eu ceva dureri ca de preCM. Dr. imi zice hai sa facem testul non stres. Ce inpiratie. Incepusera contractiile. Imi pune ser ca poate sunt deshidratata. Iara NST contractii regulate din 10 in 10 min. Hai sa ne internam. 4 pastile de nifedipin pentru relaxarea musculaturii si pentru oprirea contractiilor din 20 in 20 min, apoi din 4 in 4 ore, 2 injectii pentru maturarea plamanilor puisorilor mei, ser si inca 6 teste NS. Si dupa primele 4 pastile contractiile au disparut. Duminica m-am externat. Ma rog la Dumnezeu macar 6 saptamani sa mai stea puisorii in burtica, ca ce ne facem cu greutatea asta. Greutatea nu e de speriat dar sunt prematuri, nu au organele gata formate. Si de unde tind sa inclin ca au aparut contractiile, de la infectia urinara, ca deh, dupa hidronefroza trebuia sa apara si o infectie. Of, acum speram ca totul va fi bine.

Pupici la toate.

 27+  si
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona2 spune:

Multumesc fetele pentru gandurile bune! Am muuulti fluturi in stomac si abia astept ziua de maine, dar si mai mult ziua de poimaine cand voi iesi de la terapie intensiva si voi sta numai cu bebe!



39+ Andreea, AMR 1 zi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns huski spune:

Simona, bafta multa maine si intalnire de neuitat cu puiutza ta! Tin pumnii stransi sa mearga totul ca la carte!


Huski de Radu Theodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Hello burticilor

Simona nastere usoara maine si bebe sanatos.

Dragaica mie dr mi-a spus ca ar fi bine sa nu iau mult in greutate ca sa aiba loc bebelusii sa creasca. E zicea ca sunt doi si e nevoie de mult loc asa ca pachetelele de grasime le-ar fura din spatiu. Tot el spunea ca in sarcina gemelara considera ca poti lua maxim 18-19 kg. Asta ar fi idealul bineinteles.

Carmely sanatate multa. Stai cumintica si nu agita bebeii ca sa stea mult la caldurica in burtica.


pupici



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kry spune:

Simona, bafta si sa ai parte de cea mai frumoasa intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Salutare,
Am intrat sa vad ce face draguta de Simona. Acum cand am vazut ca este cumintica si asteapta ziua de maine ii urez si eu nastere usoara si bebe sanatos.
Am terminat cu botezul. Bebe a fost nesperat de cuminte, a avut doua mom. cand a plans, cand l-a indesat preotul in cristelnita si cand au venit ursitoarele. In rest a dormit si s-a jucat in landou, a stat cu noi in restaurat toata petrecerea cu exceptia meselor.
Am atasat cateva poze de la botez pe care le puteti vedea aici.
Pupici

mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Fetelor eu am eliminat dopul gelatinos, deocamdata stam cumintei si luam nospa contractii nu sunt hai 2-3 pe zi de alea normale.
Avem emotii rau de tot aseara am facut bagajul si suntem in standby.

Castelana iubita merci ptr cuvintele frumoase, se apropie momentu de fapt nu mai sunt decat mici pasii.te pup si sa ai mare grija de cavaleru tau.

Many sa va traiasca ingerasul e un scump.

va pup pe toate si va anunt ce se mai intampla

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Miruna 38+ Daniel
AMR aprox. o saptamana
BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Buna dimineata fivoaselor!

Many ce frumusete am vazut eu acolo la voi! Ce baiat aveti mare si dolofan, mami frumusica rau, slaba si radioasa, tati care se topea... sa va traiasca si sa fiti fericiti! Sa vi implineasca spusele urzitoarelor bune! Foarte frumose pozele de botez!

Simonica, esti aproape de ziua cea mare! Bravo!!!!! Tinem pumnii sa ai nastere usoara si sa te refaci rapid!

Mirule vad ca intri in ;linie dreapta, am emotii, ne apropiem de intalnire, uau! Stai linistita si ai grija de tine, repaos la pat si vezi si tu un film ceva frumos, citesti daca poti si ai rabdare. tin pumnii pentru voi!

noi suntem bine, ma lupt cu caldura, nu mai suport, simt ca inebunesc dea dreptul, ma irit pe fata deja de cat transpir in zona de la mustata, ieri au fost 41 grade, si umed rau, uf nu credeam ca ma voi plange eu vreodata de cald.
Dorm relativ, cu multe treziri si in fine incerc sa fac sa treaca timpul bine si frumos sa nu devin o baba plangacioasa, pentru ca-s fericita si astept Pastele pentru intalnirea cu iepurasul nostru!
va pup fetele si sa aveti o saptamana buna!
Si acum sa o mai incurajez un pic pe Simona!
hai Simona!!!! Suntem cu ochiipe tine!!!!

castelana fericita 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Simona bafta multa tinem pumnii stransi, nastere usoara si bebe sanatos.

Castelana draga , sa vad cat voi rezista vad ca Simona a rezistat 12 zile dupa eliminarea dopului, sa vad dc rezist pana saptamana viitoare cand o sa fie marele eveniment programat,
Mama 41 grade prefer ingetul de la noi ca ma imbrac cu n mii de haine si sa nu simt o caldura de peste 32gr ca ma ia cu raul, sa ai grija sa nu te plimbi mult in caldurica ca nu e bine.

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Miruna 38+ Daniel
AMR aprox. o saptamana
BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Simona tinem pumnii sa fie totul bine, marea intalnire sa fie asa cum ai visat
elenada asa mi-a zis si mie nutritionistul ca ar fi bine maxim 20 de kg., o sa vede noi ce si cum, important e sa stea bebeii acolo cat mai mult. Pana acum sarcina a mers bine, fara probleme, dureri sau scurgeri, slava Domnului.
Lumea-n jur imi spune ca m-am schimbat, se cunoaste ca "ascund ceva", adevarul e ca ma simt mai frumoasa ca niciodata , am inceput sa port rochii scurte pentru prima data in viata mea. Sotu se invarte in jurul meu ca un curcan din ala umflat in pene imi e tare drag, parca ne redescoperim unu pe altu intr-o postura cu totul diferita. Na.....impresii de gravida fericita

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Graviduta fericita de 13+


Mergi la inceput