Licurici de ianuarie-februarie 2009 LMA!! (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui tonylexa
azi, fetita mea devine domnisoara (asa zice ea), implineste 3 ani


LA MULTI ANI, SA FIE SANATOASA SI SA-I DEA DZEU MUULT NOROC IN VIATA!!!!

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

LA MUUULTI ANI IULIA DE JASMI!!!

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor, m-am apucat de colectia de BROSE PENTRU MARTISOR, daca aveti chef va rog sa va uitati....

http://entertainment.webshots.com/album/575448763hRsDFx?start=180




Mami puiutului Vlad Mihai


http://www.flickr.com/photos/33042663@N07/?saved=1

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

'Neata,

IULIA
DARIA pentru cei 3 anishori

Lisa sa stii ca si Razvi transpira noaptea, insa numai dupa baita vreo ora - doua, mai ales pe piept...dupa aia nu mai transpira...

Daiopri noi suntem intotdeauna aici pentru tine , de cate ori vrei sa-ti versi of-ul, oricare ar fi el...si lasa-le incolo de statistici si concentreaza-te pe lucrurile pozitive din viata ta.

Arriel felicitari pentru imbogatirea vocabularului ...ia sa-i spun eu si lui Razvi poate incepe sa ma strige si pe mine, ca numai ta-ta iese din el deocamdata

Irina bafta cu munca...de despartirea de Papacel nu stiu ce sa zic...eu nici acum dupa 6 luni nu m-am obisnuit ...nasol moment cu cada, sper sa nu se mai intample ...

Rox mersi de incurajari ...sunt constienta ca o sa vina si mucii si guturaiele peste noi...da' sper ca nu asa grele ca doara d'aia ne-am imunizat ...plus ca daca e sa apara si bb2 n-as vrea ca Razvi sa ne aduca boli de la gradi si noi sa le dezvoltam pe acasa...

Patri interesante modele pentru brose...tu chiar ai talent...spor la treaba

Porumbita cum mai sunteti?

Sper ca toti strumphii nostri sa fie mai bine azi, fara muci, temperatura sau alte bazaconii

O zi usoara si multi la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy
Rox mersi de incurajari ...sunt constienta ca o sa vina si mucii si guturaiele peste noi...da' sper ca nu asa grele ca doara d'aia ne-am imunizat ...plus ca daca e sa apara si bb2 n-as vrea ca Razvi sa ne aduca boli de la gradi si noi sa le dezvoltam pe acasa...



nu vreau sa dau cu bata dar sa stii ca imunizarea aia.... e asa, un fel de placebo pentru mame . la cresa/gradi umbla virusuri serioase nu gluma . vestea buna e ca trec. si aia e imunizarea adevarata
Tonyalexa, la multi ani pentru Daria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Citat:
citat din mesajul lui crisspy
Rox mersi de incurajari ...sunt constienta ca o sa vina si mucii si guturaiele peste noi...da' sper ca nu asa grele ca doara d'aia ne-am imunizat ...plus ca daca e sa apara si bb2 n-as vrea ca Razvi sa ne aduca boli de la gradi si noi sa le dezvoltam pe acasa...



nu vreau sa dau cu bata dar sa stii ca imunizarea aia.... e asa, un fel de placebo pentru mame . la cresa/gradi umbla virusuri serioase nu gluma . vestea buna e ca trec. si aia e imunizarea adevarata


Hahaha...ziceam si eu asa de incurajare pt mine ...imi dau seama ca nu o sa fie usor...om trai si om vedea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

LA MULTI ANI Iulia!!!!!!!!!!!!!!!
Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta!

Dark felicitari pentru tati de Mister Mister.

Crisspy ma bucur ca au iesit minipizzele. Data viitoare te mai orientezi si tu la taiat sau la rulat ca sa le faci mai mini Eu le-am facut de atatea ori ca le fac la nimereala.

Cristi ce fain mai doarme Carol. Si pare in poza asta un baiat mult mai mare. Nu se dezveleste ca eu ori de cate ori l-as inveli tot peste plapumioara/patura il gasesc. Ma bucur ca a fost bine la control.

Anuc imi pare rau ca ai pierdut pozele si filmuletele. Eu ma gandesc ca inca nu am facut cd cu cele din noiembrie incoace si nu se stie cand poate ceda hard-ul. AM o prietena ce a pierdut toate pozele din primele 6 luni de viata ale bebelui ca i s-a furat laptopul.

Daiopri spor la pregatiri si distractie placuta sambata.

Gata...ma duc. Cat am citit un pic din urma a scos Marius toate hainele din dulap. O fi avand de mers undeva si nu stie cu ce sa se imbrace



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

LA MULTI ANI IULIA!

asparagus multa sanatate!

Si eu mor de curiozitate cine o sa fie prima cu bb2!

crisspy sa nu te superi pe mine, nu vreau sa te derutez si mai tare, dar eu una NU as opta pentru cresa decat daca ar fi efectiv singura alternativa. Te cred ca iti e tare greu fara Razvi, eu una nu am putut sa rezist si am hotarat sa stau si eu cu fata/fetele la ai mei in timpul saptamanii decat sa le las acolo si sa nu le vad.
Totusi sfatul meu sincer este sa mai astepti putin. Cresele de la noi nu se pot compara cu cele din afara si nu o sa gasesti ceva asemanator gradinitei la care e Aidan. Adica poti sa gasesti, dar la cele particulare si nu cred ca exista vreuna sa primeasca copii asa de micuti. Pentru Razvi e mult mai bine cu mama ta.

cadia noi folosim pampers nr. 3 si nu pare ca i-ar fi mic. Dar fiindca i-a iesit pipi din el ma gandeam sa incercam un 4.
Noi am vrut sa mergem la Roma in 2008, dar in iunie mi-era prea greata sa plec, apoi era prea cald, apoi aveam burtica prea mare asa ca am amanat pentru 2009 cand m-am gandit totusi sa nu-i las pe ai mei cu Nadia bebe + Ioana si am amanat din nou. Sper sa nu mai intervina nimic si anul asta chiar sa mergem. Eu sunt indragostita de Roma, e orasul in care m-as intoarce oricand, iar Octavian nu a fost niciodata si de abia asteapta sa mearga.

axis uite ca nu m-am gandit ca pampersii expira, merci ca mi-ai zis. Si noi ne inscriem in clubul de lectura.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Naty

crisspy sa nu te superi pe mine, nu vreau sa te derutez si mai tare, dar eu una NU as opta pentru cresa decat daca ar fi efectiv singura alternativa. Te cred ca iti e tare greu fara Razvi, eu una nu am putut sa rezist si am hotarat sa stau si eu cu fata/fetele la ai mei in timpul saptamanii decat sa le las acolo si sa nu le vad.
Totusi sfatul meu sincer este sa mai astepti putin. Cresele de la noi nu se pot compara cu cele din afara si nu o sa gasesti ceva asemanator gradinitei la care e Aidan. Adica poti sa gasesti, dar la cele particulare si nu cred ca exista vreuna sa primeasca copii asa de micuti. Pentru Razvi e mult mai bine cu mama ta.



Naty nu ma supar, cum as putea sa fac asta...sfaturile voastre (mai ales cele cu 2 copii) sunt mai mult decat binevenite pentru mine...Inca ma mai gandesc si cantaresc, nu vreau sa ma arunc ca berbecul (desi sunt berbec) si sa sufere Razvi din cauza asta...

Am gasit cresa care primesc copii de la 3 luni, particulara intr-adevar, insa trebuie sa o vizitez sa vad ce parere imi fac live.

Pe de alta parte, "lucram" intens sa ne gasim o casa mai mare (noi acum stam in 2 camere) si poate o conving pe mami sa iasa la pensie si sa vina sa stea la Buc...desi si aici am o strangere de inima ca ramane tati singur...

Of...cum o dau nu pica bine ...dar sunt optimista (cel putin in momentul asta) si stiu ca o sa fie bine pana la urma...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

crisspy, o sa vezi ca totul va fi bine.Mergi sa vezi si cresa respectiva si sunt convinsa ca vei lua hotararea cea mai buna cand vei avea toate datele problemei.

NATY, noi nu am fost niciodata la Roma asa ca poate cand vom merge o sa mergem pe urmele voastre(hotel, puncte turistice....)

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.

Mergi la inceput