Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 *153*
Raspunsuri - Pagina 2
georgyiuly spune:
Intru si eu la ceas de seara( de noapte de fapt) sa urez sanatate multa ghioceilor bolnaviori David si Calin, cam multi cu febra zilele astea
!
Am admirat-o si eu pe Ariana cataratoarea...si ce de lucruri stie ea sa faca.
Eu pe a mea o laud alta data ca repertoriul nostru e mitittel tare
, dar recuperam noi cand ne facem mai mari
!
Niko super poza cu Mario si sticla
!Pai asa ar adormi si a mea la 7 seara
!
Giulia mea a facut febra fix 3 zile, am asteptat si bubitele dar pe la noi n-au mai trecut.De ce a facut febra nu se stie....dam vina pe dinti, ca a iesit si dintisorul nr.7(desi ni s-a spus ca febra mare nu e de la dinti).
Azi am facut si vaccinul-infanrixul si prevenarul.A fost putin maraita la culcare, a molfait sanul juma de ora pana a adormit dar fara febra pana acum!
Vreau si eu parola la adresa de e-mail daca poate cineva, ca stiu ca sunt info importante pe acolo!


Georgiana
mami de
Giulia (12.03.2009)
10 luni
Nicky09 spune:
Bai frate, nu mai poate omul sa fie la zi din cauza voastra, ce inseamna sa aveti timp la dispozitie si(sau)bebici ascultatori, care se joaca singuri....
nu mai reusesc sa va ajung din urma, am sarit peste cateva pagini din capitolul trecut si uite ca deja v-am scapat de v-ati culcat si voi...mmm, in sfarsit, important e sa stiti ca existam inca si ca mai activam din cand in cand.
Nu am retinut decat ca...keutu s-a transformat in maimutica cu fundul rosu..mititelul, pupam sa ii treaca si ii recomandam bephanten sau katoxin spray.Apoi ca Sophiphi e mare dansatoare de Gummy bear, ca de altfel si alti ghiocei,e si Nicho printre ei numai ca el nu danseaza, dar rade de moare cand face "bop". Am mai retinut postarea Aylei despre abilitatile bb-lusuui dupa 1o luni..etc
Acum ce sa zic, noi suntem bine, vorbim normal cursiv si coerent...
:-@]aiurea, doar mama, tata, apa, baaa, mai mai mai, din cand in cand un mare..muuuu, sau miau, ceva amestecat, arata si el ventilatorul din tavan si face cu mana cercuri deformate ca sa arate ca se invarte, rade de moare daca cineva ii roteste un receptor de telefon pe partea bombata ca pe o elice de elicopter, sta in picioare sustinut, merge sustinut, cade cateodata din cauza vitezei prea mari cu care porneste din loc in 4 labe,manana bine, tzatza cat cuprinde in timpul noptii,doar apa in biberon in timpul zilei.etc..in putine cuvinte mie mi se pare ca se dezvolta normal si sunt foarte multumita de el.Felicit pe ghioceii mai avansati si ma bucur pentru ei.
Pupam toti bebeii, pe mamici si pe tatici, uram noapte buna si....somn usor!
Voi faceti rugaciunea de seara bebelusului cand adoarme sau inainte, eu m-am obisnuit sa ii fac cruce si ii zic o rugaciune dupa ce il pun in patut adormit.

Ayla..ai mai gasit reteta de tortilla?Sa stii ca ce am gasit eu aici, este reteta spaniola, dar cu totul diversa de ce ai explicat tu ca ar fi.
Mina si
... fluturas...Nicholas (10.04.09)
Eu...in lumea asta ciudata
"In steaua ta sa crezi chiar daca cerul este innorat!"
8 luni si ceva
Nicho la 9 luni
aris26 spune:
neatza
azi noapte a picat curentul exact cand m-am bagat eu in pat la citit. l-am auzit pe al meu cum orbecaia prin toata casa sa aprinda lumanari si dragutzul bine intentionat a adus si in dormitor vreo 3-4 si a inchis bine usha dupa el, a trebuit sa ma trezesc sa le sting si sa deschid usa ca erau parfumate
nu stiu cand au dat drumul dar important e ca nu a apucat sa se raceasca prea rau in casa.
anamariame - daca vrei impartim capitolul de un an. eu o sa incerc sa scanez azi de la coada la cap. sper sa mai am si timp...ca in fiecare zi ma laud ca fac o gramada
25 martie 2009
chatonel spune:
Neata tufete ![]()
Dau
cu lapte pt cine doreste, io-s cu ceaiu Lipton Yellow.
Kea, sa-mi spui si mie cum (daca reusesti sa) scapi de "cosurile" alea de pe fundulet, ca si noi avem de la crema cu zinc 
Io am mai pus Dragoana la fundu gol, problema e ca nu sta locului, pleaca asa, cu fundu la vedere 
Cu ouale am vazut ca sint discutii, deci sa va lamuresc cu codurile:
_ incepe codul cu cifra 3- gainile sint inchise in hangare, sint 20 pe m², nu vad niciodata lumina soarelui (pe cea artificiala o vad non-stop) , stau pe etaje si sint indopate cu antibiotice. Au ciocul taiat si maninca coloranti pentru a face galbenusul... galben.
_ incepe codul cu cifra 2- gainile sint inchise in hangare, sint 12 pe m², nu vad niciodata lumina, stau la sol.
_ incepe codul cu cifra 1- gainile stau in aer liber, au 2m si jumatate de individ (afara) sau 10m inauntru.
_ incepe codul cu cifra 0, sint oua BIOLOGICE - adica gainile maninca numai alimente ce provin din agricultura BIO, sint crescute afara si au intre 4 si 10m² pe individ, pot sa ciuguleasca pt ca nu au ciocul taiat.
Vreau si io o lamurire: la ce spuneti voi ECOLOGIC, cind va referiti la hrana?
Famille Dragoon cu
Izia, 23 mars 2009
Toulouse, la ville rose
anamariame spune:
Neata!Ha, Monnvas si Aris se laudau ca dau primele cafeaua dar le-a luat-o Bogdana inainte.Aris, eu o sa incep atunci sa scanez de la inceput. Sper sa nu ne suprapunem. Eu am ceva treaba la birou, dar cred ca reusesc si asta.Ana-Maria, mami de
Eva Maria (23 aprilie 2009)
petrean spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui anamariame Neata! Ha, Monnvas si Aris se laudau ca dau primele cafeaua dar le-a luat-o Bogdana inainte. Aris, eu o sa incep atunci sa scanez de la inceput. Sper sa nu ne suprapunem. Eu am ceva treaba la birou, dar cred ca reusesc si asta. Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009) |
da.ca eu am copil de dus la gradinita..nu ca ele nu s-au trezit...tot atat de devreme cred
Vlad si
Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006
m_monique spune:
buna dimineata!
multumesc pt 
am avut o noapte linistita. pe la 4:30 s-a trezit ioana sa dea drumul la tramvaiul 41, si s-a culcat repede la loc.
pe andrei l-am trimis la gradinita cu ingrijitoarea.
Bianca2503 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui novus Denisamada ![]() ![]() ![]() stai linistita ca oricum nu mergem intr-o zona ''manelistica'', sunt in tratative cu 2 destinatii exclusiviste adica statiuni mai noi tip complex cu circuit inchis , maine sper sa am variantele finale ![]() Georgiana, am luat in calcul Turcia, era prima pe lista , dar unde vreau eu adica la hotel de 5* cu mega ultra all inclusive ) pe 10 zile ca 7 nu mai merg veci, ne iasa cam la 2.000 eur deci se amana pt la anu' cand si pisi mic va fi mai mare si poate beneficia si ea de bunatatile de acolo Anul acesta alegem destinatii cu buget mai mic Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09) |
Elenite e ok. E la vreo 2 km de Nessebar. Chiar e ok. Putin kitchos in sensul ca are prea multe elemente din culturi diferite in acelasi loc. Oricum e plin de nemti acolo. Si au si un Aqua Parc langa cu tot felul de nebunii.
aris26 spune:
chatonel - gata am priceput. dar pun pariu ca in cateva zile nu o sa mai gaseti oua cu stampila asta? ca asa a fost si la lapte. de mult nu am mai gasit o cutie cu cifrele alea
petrean - daca vrei facem schimb cateva zile, te las pe tine cu monstrul de casa, biroul si vitamina si iau eu cei trei muschetari
dar s-ar putea sa nu ieshi cu muult mai ieftin![]()

25 martie 2009

) pe 10 zile ca 7 nu mai merg veci, ne iasa cam la 2.000 eur