Mamici cu iepurasi de Mar-Apr 2010(94)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

rebiana ma bucur pt vestile bune, ca bebelusa e ok ! imi inchipui ca asta te face sa treci peste toate:) oricum nu cred ca realizez cu adevarat cat de rau iti este, mai ales acum ca spui ca mergi cu punga dupa tine, bine ca nu mai e mult

delia felicitari si tie pt eco :)

aici la acelasi doctor la care mergeam eu cu ivan, erau fete care dupa masuratorile ultimei ecografii 32-34 saptamani, le scria retard in dezvoltarea intrauterina, si unei prietene cu fetita care s.a nascut la 2.400 sau 2.200 nu mai tin minte nu i.a scris asa ceva, i s.a spus ca e dezvoltata normal si asa a fost, depinde de multe chestii pe care probabil nu le stim
retardul de crestere e rau atunci cand se bebelusul nu se alimenteaza corect sau nu se oxigeneaza cum trebuie, si de obicei suferinta fetala iese la monitorizare, daca asa e el micut nu.i problema
poate pune dupa nastere mult mai mult, in timp ce cei nascuti cu 4 kg sa nu puna destul

roxana 33 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Delia(free) iti tinem pumnii la dr. Sa ne anunti, daca ramai in spital.

Delia13 felicitari pentru vestile bune de la eco.

Rebiana se "citeste" printre randurile tale imensa fericire pe care o simti. Bravo mamico.
Speram ca totusi sa te mai lase greturile.

Oana 37+ Eric Nicholas
AMR 2+(sau mai putin)
Multumim Doamne ca am ajuns pana aici.
Ajuta-ne pe mai departe sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Felicitari Oana pentru vestile bune si stai cumintica in continuare fara sporturi extreme.

Eu toata ziua am trebaluit si pentru ca tot ma durea spatele de-mi ieseau ochii , m-am gandit ca mi-e pofta de clatite, drept pentru care am mai stat vreo ora in picioare ca sa le fac.Acum simt ca-mi iese os prin os si bebe prin buric.

Ramasesem datoare cu o firma de catering pentru cele ce vor sa nu faca botezul la restaurant. Intrati pe "gastrom.ro", iar daca unele pagini nu se deschid, accesati varianta in engleza. Eu am apelat la ei acum 2 ani si am fost f incantata de servicii si preturi.

Delia bafta maine!


28 Radu Alexandru
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

child, cred ca esti suparita cu asemenea vesti,de internare zic, ca asta cu retard de crestere mi se pare tare subiectiva, dar priveste partea plina a paharului, o sa fiti bine ingrijiti, o sa te odihnesti,..gasesti o rezolvare si cu papicu, cu siguranta.
Si la final...marea intalnire
sa fie bine..
delia 13, felicitari pt. vestile bune sa fiti cuminti pe mai departe
Rebiana, bravo si voua pana la urma "in tot raul si un bine". bebelina sa fie bine, ca tu mamico stim ca le duci pe toate

Ioana, 35+ , si Alexandru ,07.04.2006.
Alexandru
BEBE...in burtica..
Sarbatori de iarna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Roxi,Oana,Ioanaa
Roxi imi vine sa rad singura de mine... am punga in buzunar, punga in geanta si las si-una in masina, just in case (e ceva de genul "razi tu Harap-Alb da' nu e rasul tau!"). Acasa nu-i bai ca alerg spre baie dar pe strada nu reusesc mereu sa gasesc un loc ferit de... spectatori :D

Mami de Luca again ~ Eva-Ioana



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


babyangel de la 3 luni sa renunti la mesele de noapte? Mi se pare prea devreme..parerea mea.
freedelia este un spital la 35 km de noi, mai aproape de CT (80 km)..eu sper sa fie la fel ca nasterea Ioanei, cu o zi inainte am avut contractii din 10 in 10', iar a doua zi dim (la 7) mi s-a rupt apa, iar la 9:55 am nascut.
..si mai sper sa nasc spre sf lunii Martie, inceputul lui Aprilie, care atunci cu siguranta nu va mai fi zapada.
Child Ioana s-a nascut la 40 s cu 2,900 kg..a fost perfect sanatoasa si a recuperat in timp..deci, nu fi suparata, important e sa fie sanatos.
Rebiana ma bucur ca totul e bine cu bebelina.

A venit tati cu masina, a adus-o de la service! (s-a putut circula)




ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 30+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Fetelor, sunteti minunate, multumesc pentru sustinere si intelegere si pentru cuvintele incurajatoare.
Acum mai m-am linistit dupa cuvintele voastre, plus ca am tot rumegat ce mi-a spus doctorita, ca atunci la consult am fost cam bulversata. Imi dau seama ca masuratorile astea sunt relative, dar si burtica mea nu e prea mare, asta vad si eu, dar sunt convinsa ca bebe, chiar daca ar fi mai mic este sanatos si va recupera foarte bine.
Ideea este ca mai mult m-am panicat, credeam ca voi naste peste vreo 3-4 saptamani, mi se parea ca mai e foooooarte mult si mi-am dat seama ca de fapt e foarte putin si acum cu noile vesti si mai putin - 2 saptamani

OANA felicitari pentru eco, se vede treaba ca bebeEric se simte bine acolo.

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Andira trebuie sa o chemam pe Child sa faca jurizarea la insurubarile alea.Cat despre rupt....obsrev ca daca nu ti s-a rupt ti-au rupt-o ei (apa).Sa inteleg ca ti se rupe cam greu,ai?
Miru urmatorul control il am luni dar control pe masa va face in sapt 39 a zis ca nu mai devreme ca nu e cazul.La mine!
Jeni si eu sunt emotionata in ceea ce priveste momentul nasterii.A se citi va rog "kkcioasa".
Child termina cu doctorii.Marja de eroare la cantarire ajunge in perioada asta si la 400 grame asa ca pune mana si stai cuminte.Cat despre bebe e boem tare daca si-a tras esarfa.Nu-mi zice ca are si basca intr-o parte .
Oana e ca mersul pe bicicleta.Nu se uita niciodata!SIGUR!
Rebiana etsi tare cu pungile.Bine ca e bebelina super ok si asta iti intareste fiinta.
IOanact sigur nu va mai fi zapada cand nasti tu.
Delia13 bravo lui bebe.
Maine primesc de la bunica carne de porc afumata cu sorici si trag o ciorba cu zeama de varza.....toata sarcina am poftit la asa ceva asa ca maine va fi un adevarat dezmatz.Deja ma gandesc la mine maine.

+36 cuGeorge-Theodor


AMR 3 saptamani .... musai !!!
Doamne ajuta!

Eu si bebe il iubim pe tati !Muuult!Pt ca este cel mai bun tatic din lume!

www.flickr.com/photos/9821718@N07" target="_blank">Pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Alina ma bucur ca a venit tati cu masina acasa.Vazut Ioana mica in zapada.

Child ma uitam acum pe eco si imi scrie ca la 3 kile e in urma cu o saptamana. Api ca sa ma lase si ecografele astea. Eu nu vreau sa fac copil de 4 kile, chiar daca fac cezariana. Ma multumesc su cu 3500 gr maxim. Oricum, tot capos ramane. Are 38s+5z dupa BPD. Normal ca nu vrea sa iasa.

Oana 37+ Eric Nicholas
AMR 2+(sau mai putin)
Multumim Doamne ca am ajuns pana aici.
Ajuta-ne pe mai departe sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Ella m-ai omorat cu soriciul. E primul an in care nu mananc si am o poftaaaa....

Oana 37+ Eric Nicholas
AMR 2+(sau mai putin)
Multumim Doamne ca am ajuns pana aici.
Ajuta-ne pe mai departe sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput