Pepenasi de iulie-august 2008 (171)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

Hmmm ...si eu care speram la un chef ca pe vremuri.... beeeei, ati imbatrinit
Mami de doi mici

"If you believe everything that you read, better not read"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Vai de mine! Ce faceti domne, imi dati de lucru sa citesc atatea pagini in putina mea pauza de cafea????

IRISS - multam de oferta, sa stii ca asa fac! Eliza e cooperanta, ba o sa te mai si ajute, e mai closca asa, cu astia mici, dar s-ar putea sa se mai bata cu Erika

MAI3 e la examen... S-o fi odihnit?

DIDI - cam la fel patesc si eu... Barbatu-miu nu se da in vant dupa dulciuri, Eliza are "norma", asa ca... Prajituri fac daca avem musafiri. Acum ii promisesem Elizei. Altfel, fac cozonac, check, briose, de-astea mananca si ei mai mult...

BIRI - hai tu ca nu a fost prea bun, Pinguinul. Zau, a fost gretos.

DARA - eu am o prietena care face terapie, tot pentru fobii legate de nastere, copil, etc... Daca vrei, ii cer detalii. Ea e foarte multumita (a facut si ea psihologia, eu m-am mirat ca face terapie, insa ea mi-a zis ca formarea nu are nici o legatura, si ca singur nu poti depasi o astfel de trauma). O sa iti trimit PM, o intreb si ce inseamna ca bani.

AZI E ZIUA LU' PROFA???

ANA - al tau e nitel mai mic, daca ma intrebai, iti ziceam eu ca a venit momentul Zau, putea sa fie orice altceva, nu numai piticot, si Pacalici si table daca erau, la fel facea

CARME - ] Deci stiu io... Ai venit aicea cu balada, zici salut si apoi te cari!
A trecut un an... ce repede a trecut! Pupam regina mica!

Acuma despre prajitura, daca vreti sa o incercati. Eu am facut doar jumatate de cantitate, intr-o tava dreptunghiulara. Ca sa nu mananc jumate singura...
Ce as schimba si as simplifica - pentru ca nu glumeam, e cam gretoasa cu atata crema.
> As face numai un strat de crema, ca la "felie de lapte", nu ca la "pingui". Daca nu e intepenita bine, crema aluneca de pe glazura de la mijloc.
> As face si blatul si crema UN PIC mai dulcisoare. Ca sa nu se buleasca crema, as pune maimulta miere insa as suplimenta din gelatina toata chestiunea.
Eu am facut deci din 5 oua, iar la crema as folosi doar un pachet mic de 200 de ml de creme patisserie. In reteta originala, s-au folosit 10 oua si 700 de ml de frisca. Maica, pentru asta iti trebuie o armata intreaga...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_m_tm spune:

La multi ani Diarux

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Si acuma, inainte sa se trezeasca fetele (chiar ma mir ca e aproape 9 si ele inca dorm... ), se cuvenea o interventie speciala
LA MULT ANI, DIARUXE!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata! Eu sunt doar schimbul unu ca nu ma tine ca voi ca a mea e privighetoare rau

Danangie sa fi fericita alaturi de cei dragi,poate mai treci pe la noi!


profa sa fi sanatoasa si la punga groasa!


Discutii serioase dar abia acum de dimineata am recuperat dar nu stiu daca sunt destul de serioasa ca sa ma bag.
Sterilet nu am deci nu pot sa-mi dau cu parerea dar mi-as pune dupa tura a doua de bebeloi

Noi crestem sanatosi si voiosi suntem in chilotei cu accidente rare care se produc de obicei la somnul de dupa-amiaza cand nu reuseste sa se trezeasca din somn pentru pipi.
E obsedata de cuvantul gogosi desi eu nu i-am facut niciodata a facut bunica o data si ne-a auzit vorbind si de atunci e obsesie.
Ascultam toata ziulica Bebe Lilly dar cere de cateva ori pe zi Gaga si nu se lasa pana nu ii pun Bad Romance asta e obsesia numarul doi.

Eu nu imi dau cu parerea despre medici ca sunt subiectiva iar la mine nu sunt situatii de viata si de moarte dar desi eu nu sunt de acord cu unele proceduri le-as face daca pacientul le doreste si e fericit de rezultate(eu vorbesc de cosmetica dentara )

Felicitari Tecky pentru intoarcerea la munca

Trimit ca ma apuca amiaza pana imi mai aduc aminte ce trebuia sa mai zic.

Aaa sanatate Alexandrei si bafta la examen Maitreyi



Nasterea unui zambet
Mamica de cuminte
iulie 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Astazi este zi mareata
Profa noastra cea maiastra
Mai pune un ghiocel
In al vietii buchetel!

Ea e o tipa traznita
De toti este indragita
Are haz si mult umor
Scrie versuri tuturor

Ea la noi este celebra
Si nu numai pentru verva
Ci pentru doua chestii din..chieptisor
Ce fac ochi dulci tuturor!


Un fotograf descoperit
Un poet emerit
O prietena minunata
O mamica devotata
Si-o nevasta...impiedicata! (dom' director vezi cu cine tziu, deaaaa?)

Asadar, draga Ruxi frumoasa
Sa-ti fie casa casa
Familia sanatoasa si in conturi graaasa grasa
Sa fiti veseli, fericiti
Si de rele ocoliti!

Am incalecat pe-o sha
Si-am lasat si rima mea!

Te iubesc Ruxule! Din cosul cu dorinte, alege-ti tu ce vrei! De la mine, cu toata prietenia, sanatate, fericire si impliniri 1000! Esti un mare si misto OM! La multi ani!

Reginuta, a trecut 1 an! 1 an de la operatia care ti-a schimbat viata, care le-a schimbat viata minunatilor tai parinti, operatia care ne-a tinut pe toti cei ce te iubim, cu sufletele la gura! Sa fii sanatoasa, norocoasa si fericita, pui luptator!

Ruxule, aseara mi-ai spus ca-mi porti noroc! Apai s-o faci, daaaa? ca am niste emotii...

V-am pupat!


Mamica unui MIRACOL
Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Salutam si noi pepenimea.

Muuult ati scris de cand n-am mai deschis forumul,dar am reusit sa citesc aproape tot.Interesante discutii au fost.Concluzia ar fi ca sunt si eu o pacatoasa mare mare?Am un avort spontan si o sarcina oprita din evolutiela activ.Doamne cate lacrimi am varsat atunci.In fine ,a trecut si am acum minunea asta mica care-mi face zilele senine chiar daca afara e urat.

N-avem noutati multe decat ca suntem racite,ea mai putin insa eu sunt varza.Sper sa trecem cu bine peste acest episod.Ne-am pricopsit cu raceala de la musafirii de sapt trecuta.

Referitor la creme,pt fata am de o luna si ceva de la Elmiplant iar pt calcaie una f buna pt mine dar o folosesc numai vara,de la Hemel.
Foloseste careva produsele de la Ardes?Ma bate gandul sa-mi iau cate ceva dar sunt cam scumpe si vreau sa stiu daca sunt bune(parerile sunt ca de obicei pro si contra).

Cam atat despre noi,ar mai fi de spus ca ne-am chelit,o sa pun ziele astea cateva poze.

Condoleante pt prietena ta,Mada!

La multi ani fericiti! Diaruxule!

O zi senina va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina C spune:

ana si moni, multumesc pentru detalii.

Miky, .Am citit postarea ta si mi-am dat seama ca nu trebuie sa ma mai pling.Multa putere!

Sun, am spus "rusine" pentru ca nu e ceva de lauda.Multumesc si iti trimit si eu numai ginduri bune!

Diarux, sa fii fericita!Esti o dulce!

Multi pupici Reginei si o viata ca-n povesti!

Mada Irl, condoleante!

O zi buna!



Ina, mami de doi baieti minunati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Revin

Bafta Sun sa ai o zi cum vrei tu!

Mi-am adus aminte ca mi-au placut foarte mult pozele puse de Anka si de protagonisti numai de bine ce sa zicem. Oare cum e sa locuiesti intr-o zona asa faina?

Condoleante Mada pentru pierderea voastra sa va ajute Dumnezeu sa treceti cat mai usor peste

Carmenela sa va traiasca Regina si sa fiti fericiti impreuna!

Va pup!

Nasterea unui zambet
Mamica de cuminte
iulie 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Muulti ani traiasca, multi ani traiasca, laaa muuulti ani!
Ruxule, la multi ani si la muulte poezii!

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput