Pepenasi de iulie-august 2008 (171)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

La Multi Ani Profa draga!Sa ai parte de tot binele din lume!Te pup si te imbratisez cu drag!

Multumesc fetelor pentru raspunsuri.I-am dat pana la urma Peritol,si mi se pare ca arata mai bine.Nu s-au retras inca bubitele,dar nu mai sunt asa de rosii.Of-of.
Eu de aseara cu dureri crunte de gat,piept,deja am frisoane,deci clar ma asteapta cateva zile marete .
Sper doar sa nu ia si Timi,ca ma sinucid!
Peste vreo 2 ore plecam la mama,ne auzim robabil doar duminica.
Va pup,sa fiti sanatosi!

_

Iza mamica mandra de Timea (28.06.2008)

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

Astazi toti cu veselie
De prin munti, de prin campie
Intr-un glas ne adunam
La multi ani sa ii cantam
Profei noastre cea frumoasa
Si desteapta si sexoasa.
Draga Rux sa ne traiesti
Mereu sa ne-nveselesti
Sa cresti mare, sanatoasa
Si la punga foarte groasa.
Noi cu toate te-adoram
Si promitem sa-naltam
O statuie in Bacau
Pentru profa buna rau
Sa se mire cu mic cu mare
Ce minuni are-n dotare.

La multi ani Diarux, sa fii fericita, sanatoasa si iubita, sa te bucuri mereu de viata alaturi de Andreiutul tau scump si de sot!

Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si 24+ cu Alexandru Matei
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Hop si eu in viteza. Azi am fost fotograf sef, scot la mezat patu' si "masa"
Adica am pus la talcioc patutul si salteaua de cocos, scuanelul de masa, interfoanele... chestii trestii. Daca stiti pe cineva interesat, here I am.


Talciocul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_or spune:

Asa, acum sa continui, dar asa ocazie de aniversare musai merita un mesaj special.

Mobila noua a iesit super, dupa parerea mea, Luca atunci cand a vazut-o nici n-a indraznit sa intre, statea in prag zambind entuziasmat, apoi l-am impins inauntru si nici nu stia la ce sa se uite prima data, i-a placut mai ales dulapul pentru jucarii pe care am rasfirat jucarii de plus, inca n-am apucat sa le despachetez pe toate, dar oricum in 2 minute tot aranjamentul meu s-a dus si erau majoritatea pe jos. :) I-au placut mult manerele de la dulapuri si sertare, sunt tare faine, de cauciuc, cu diferite forme: masini, pisici, broaste, pesti, melci etc. Si patul a avut succes, imediat s-a urcat singur in el si ne-am tavalit, asa ca desi voiam sa mai aman cu o noapte l-am pus inca de ieri sa doarma acolo si a fost un succes, doar o data s-a trezit pe la 3.30 ca s-a lovit de tablia patului cum se intoarce precum ceasul in somn, insa am remediat azi problema, am pus niste paturi facute sul de jur imprejur. Acum la amiaza singur s-a urcat in patul lui nou si s-a cerut la nani, asa ca voi si scoate patul de bebe din camera lui sa nu mai ocupe loc aiurea.

Am pus pe Picasa poze cu mobila noua, covorul probabil ca nu prea curand il vom innoi ca nu e pe stoc ce am vrut noi si tare greu gasesc ceva care sa ne satisfaca.

CARMENELA, wow, nu-mi vine sa cred ca a trecut deja un an de la operatie, ce zboara timpul! Pune-ne poze cu Alle!

ANKA, ai mila de o biata gravida si nu mai pune asa poze "obscene" pe internet...

SUN, nu stiu despre ce e ziua de azi pentru tine, dar inteleg ca e ceva important asa ca ai pumnii stransi si de la mine sa iasa totul asa cum vrei tu!

KIMMY, drum bun, sper sa nu ia Timi raceala de la tine!



Monica, mami de Luca Andrei (17.07.2008) si 24+ cu Alexandru Matei
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Moni foarte frumoasa mobila,mi-a placut muuult.Si ma bucur ca Luca a fost incantat.Ai baiat mare,ce mai..,mare si frumos de pici
SUN ma gandesc si eu la tine pozitiv, ca sa-ti iasa ce zici tu acolo.Granzi pupici!!!
IZA sanatate multa!!!Am admirat pozele Timeeiei,e delicioasa draga de ea.aveti grija de voi.
Dara eu zic ca te vei "vindeca" pentru ca esti o mamica de-a noastra puternica si curajoasa
Mada sa vii cu vesti "importante"de la sedinta,da?Numai laude!!!
Ce cumparati,ce oferiti de "ziua indragostitilor"???Sunt in pana de idei, mai ales ca nu pot iesi din casa si vreau sa iau ceva dupa net.Idei va rog

20+& CLARA 06.08.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

SUNSMILEfrumoasa dedicatie ai facut bre pt profa forumului

INA_C

Citesc si mai revin

MIKYCRIS Album de familie
MAMI DE PRINTESE DELIA SI DILARA

Ne votati in fiecare zi? cate 10 stelute la http://fotostars.eu/user.php?id=452

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

LA MULTI ANI,PROFA!!!!!SA FII SANATOASA SI VOIOASA SI DEVREME ACASA!

MONI,am vazut camera lui luca,e foarte frumoasa,iar el,dupa cum se lafaie in pat,cred ca e tare incantat!

DANA,ce bine ca n a fost nimic grav!cred ca te ai speriat groaznic,eu de fiecare data cand sangeram intram in panica rau de tot...pupam bebita sa stea la caldurica!

ANKA,am vazut pozele,arati intr adevar tare bine,iar fetele sunt minunate,cu mentiunea ca erika seamana foarte bine cu tine si are niste ochi migdalati si un par superb!plus ca mi au placut tare de tot peisajele,desi eu nu sunt fan poze cu peisaje!
unde vad si eu cum ti a iesit prajitura si reteta?

SUN,tin pumnii si eu pt astazi!

MADA,bafta la sedinta!si codrin bea lapte noaptea si tot asa,se foieste,dar s or face ei mari!

ARIADNA,condoleante!

DARA,inteleg perfect ce zici,pt ca si eu tot din cauza unei asistente,de la acelasi spital am suferit luni intregi..insa nimic nu se compara cu suferinta puiului ...,prefer sa sufar de 1000 de ori mai rau ,dar sa nu sufere copiii.si eu cand ma duc la spital ma incearca tot felul de sentimente,dar totul s a terminat cu bine si parca trecutul l am lasat undeva in urma..eu cred ca ,cu timpul,ranile se vor vindeca.

APROPO,FETELE CARE SE PRICEP,VOIAM SA VA INTREB,E POSIBIL CA ATUNCI CAND MI S A SCOS TESUTUL NECROZAT SA MI SE FI SCOS SI DIN MUSCHI?CA AM PERIOADE CAND ,DACA FORTEZ PICIORUL CU PRICINA[DE EX,CAND APAS MEREU ACCELERATIA LA ORELE DE SOFERIE],MA DOARE PICIORUL DE SUS,DIN SOLD,CA SI CUM MI AR AMORTI SI NU L MAI POT FOLOSI...

CARMENELA,ma bucur ca alegra e bine si asteptam poze noi.

TECKY,ce bine ca ti ai gasit post in apropiere de casa!mult succes!

KIMMY,LADYMINA,multa sanatate!

CAMI,ce mai face flavius?

ANA A ,nici eu nu vreau sa le impun baietilor ce alegeri sa faca...de ex,sotul tot ma bate la cap ca ce bine ar fi ca unul dintre copii sa faca medicina,ca e meserie banoasa,bla bla.si eu intotdeauna ii raspund ca o sa faca daca le place,eu nu i fortez...insa pot spune ca regret ca mama nu a incercat sa ma sfatuiasca sa fac alta facultate,mai de viitor,pt ca nu mai stateam acum sa fac o alta facultate,la batranete...
ce sa zic...,sunt multe de spus despre copilaria mea si despre cum m au afectat toate astea in adolescenta,,,,pt ca am avut o adolescenta zbuciumata si plina de greseli...
nici lui cris nu i place sa piarda,insa nu se supara chiar atat de tare ca stefan...

am facut chiftele si ciorba de perisoare azi.

OANA,codi are in jur de 11;500kg.el inca mananca pasat si mananca f bine,adica 3 mese pe zi echilibrate,cereale,lactate,carnita sau ou,legume si fructe.daca as renunta la mancare pasata n ar mai manca nici pe jumatate din cat mananca acum.

ieri codi a cazut[s a impiedicat de o jucarie]si si a rupt ata de la buza de sus[a cazut cu gura de scaun].nu stiu ce sa i mai fac,cade mereu,dar nici nu se potoleste,se carata peste tot ,sare in pat,se arunca pe burta etc.


NATI,bine ai revenit!chiar ma gandeam la tine saptamana trecuta!

gata,inchei ca am o garmada de treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKYCRIS spune:

TECKY frumoasa poziesi multumim pt vot

MADAMAXIMFRUMOASA POEZIE si multumim pt comliment

MIKYCRIS Album de familie
MAMI DE PRINTESE DELIA SI DILARA

Ne votati in fiecare zi? cate 10 stelute la http://fotostars.eu/user.php?id=452

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamelya spune:

Ruxi

Mada Condoleante !

Miky votat si ieri si azi

Iza insanatosire grabnica

Mai-3 multa sanatate Alexandrei si bafta la examen

Anka superbe pozele iar Erika seamana leit cu tine,iar peisajele

Sun si noi tinem pumni stransi

moni foarta frumoasa mobila,s-o foloseasca Luca sanatos

dana noi nu ne facem cadouri, iesim in oras doar noi doi





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

La Multi Ani!, diarux, sanatate, fericire si mult spor in tot ce iti doresti!


Mada de Irlanda, imi pare rau pentru pierderea suferita.
Dumnezeu sa o primeasca langa el!

Biri, Didi, de facut poze nu am prea facut, Matei e obsedat de camera foto, abia daca pot sa-i fac un filmulet,la poze nici nu sta, cum vede camera cum o vrea.
Iar de al doilea bebe nici nu se pune vorba, abia am reusit sa-l avem pe Matei, nu mai vreau stress, teste negative, cracanat pe masa la ginecolog, tratamente si altele.
Doar daca ar fi vreun accident, da pana acum nu s-a intamplat, si nici protectie nu folosim.
Dupa analiza a iesit ca am un nivel acid si mor inotatorii, de aia am si recurs la inseminare artificiala.
Da sincer as mai vrea unul, dar e foarte greu fara nici un ajutor, aici nu exista sistemul cu bone, babysitter, aici ai treaba il lasi la cresa si asta daca au loc in ziua si la orele cand ai tu treaba.
Asa ca, ramanem la un cupil, ....da cine stie, poate ni se scoala intr-o zi si ne infiintam la clinica la monitorizari.

Mai are cineva vreun junior/a care mananca mult da nu se pune pe el/ea?
Mananca Matei de sparge(orice, nu face mofturi la nimic), da nu stiu unde se duce, ca e aschiuta ,la controlul din ianuarie avea 10kg fix si 83cm, la 1an si 7 lunite.

azi am avut atata treaba de facut, da am plecat in plimbari si s-a dus treaba mea, maine ma cocosez de munca.

sanatate maxima va dorim!



www.flickr.com/photos/nati76/" target="_blank">Poze



Mergi la inceput