BB Daniel-bun venit acasa!-primul nepotel!(68)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

buna fetelor.

cum va mai simtit?

mona, of, poate e totusi de bine de data asta! Doamne ajuta!

soricico, cum esti?

lyly, cum te simti dupa operatie?


va pup pe toate!
eu astept ciclul, sa incep stimularea pentru IA. in rest, nimic.
mi-am aranjat la serviciu ca sa pot sta apoi aks, sa nu mai fac greseala sa merg la serv, ca dupa prima IA, ci sa stau in pat.
mi-am luat 1 sapt de concediu.


apar gravide din toate partile. o colega de-a mea care a pierdut o sarcina acum 2 luni, a ramas iar gravida. of...cum raman altele, imediat cum nu se protejeaza raman, vorba unei colege "cum vad izmenele sotului, raman gravida"....si noi aicea ce ne chinuim. de ce? of....

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

mona,am scris si noi despre lyly. azi nu am vb cu ea.
lumi3in1, gasca!
bebita,vom veni cu tine la IA!
sa dea DD sa fie cu noroc!
samiraaaaaaaaaaaaaa,unde ai disparut?
nico,?
librutele?

multumim pt voturi!intotdeauna,multumim!

astept inca o minune in viata mea!!!
Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, să măsurăm pe altii cu măsura cu care ne măsurăm pe noi, să pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouă si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Citat:
citat din mesajul lui galliciana

mona,am scris si noi despre lyly. azi nu am vb cu ea.
lumi3in1, gasca!
bebita,vom veni cu tine la IA!
sa dea DD sa fie cu noroc!
samiraaaaaaaaaaaaaa,unde ai disparut?
nico,?
librutele?

multumim pt voturi!intotdeauna,multumim!

astept inca o minune in viata mea!!!
Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, să măsurăm pe altii cu măsura cu care ne măsurăm pe noi, să pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouă si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius
fete dragi,eu sunt binisor,ma mai tine un pic,ma mai ustura,dar ce a fost mai greu a trecut.azi m-am dat singura jos din pat.trec eu si de asta.cam greu scriu de pe telefon.PUPICI,SA FITI SANATOASE SI SA VENITI CU VESTI BUNE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aici sunt...mi-am modificat rezervarea la hotel...ca eu facusem neshte calculele gresite...si nu s-au potrivit cu ale doftorului.
acum mi-am facut rezervare pe 16 nopti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

sami,dar de ce 16 nopti? mie imi scrisese max 12!
sa fie intr-un ceas bun!!

astept inca o minune in viata mea!!!
Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, să măsurăm pe altii cu măsura cu care ne măsurăm pe noi, să pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouă si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Pai, Galli, n-ai retinut ca Samira e plimbareata? De-aia are nevoie de 16 nopti. Nu trebuie sa vaza si ochisorii ei frumusetile arhitecturale din capitala tarii vecine?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

asa spunetuturor...dar in realitate sunt mai mult de 12 nopti
uite:

-trebuie sa ma prezint acolo in ziua 6 de stimulare...deci trebuie sa fiu la Budapesta cu o zi inainte...ca sa ma pot odihni n noaptea aia si sa merg pregatita la consultatie.
-apoi mai urmeaza acolo inca 6-7 zile de stimulare...adica 5-6 nopti.
-apoi urmeaza declansarea ovulatiei si punctia dupa 36 de ore...deci 2 nopti
-apoi urmeaza asteptarea de 5 zile...ca merg la blasto...inca 4 nopti
-si la sfarsit...nu vreau sa plec imediat dupa ET...vreau sa mai stau in pat 1-2 nopti la Budapesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Lyly, insanatosire grabnica!

Esti acasa? Daca ai nevoie de ceva, da-mi un semn. Mi-am curatat masina de zapezi. Asadar, ma infiintez imediat.


Am editat, ca m-am uitat pe geam. Nu chiar imediat, ca s-a format iar un noian de omat proaspat chiar in fata masinii.

P.S. Unde esti, Lumy? Ai trecut prin fata blocului meu si de-aia ai stiut ca s-a adunat iar zapada?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

lyly e in spital,nu e acasa....
abia asteapta sa iasa din spital,draga de ea!

astept inca o minune in viata mea!!!
Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, să măsurăm pe altii cu măsura cu care ne măsurăm pe noi, să pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouă si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Buna seara dragele mele,

In sfarsit intru sa va dau de vesti. Nu mai stiu cate capitole ati scris de luni pana acum, nu mai stiu aproape nimic.
Va multumesc pt gandurile bune pe care sunt convinsa ca le-ati avut, nu am apucat sa citesc nici un rand.
Joi seara am venit acasa, am avut un program relativ haotic de atunci pana sambata seara, nu prea am reusit sa dorm pt ca eram agitata, am facut un fel de furia laptelui, desi nu am facut febra, doar canalele galactofore erau infundate, a fost nitel mai dificil, dar...cu foarte multa rabdare, cu pompa, masaj de la sot si de la mine, cu ajutor de la mama si de la pediatra, de la medicul de familie si mult suport moral de la prietene mamici deja, am trecut si peste asta.
Acum bebe Daniel mananca exclusiv de la mine, doarme 3 ore, asta inseamna pt mine ca se satura cu ce reusesc sa ii dau eu. E un succes fenomenal pt mine, pt ca au fost momente f grele.
Eu sunt bine, am uitat de durerea operatiei cand am dat de durerea de sani, acum...acum sunt bine, pt ca am reusit sa dorm azi noapte si azi peste zi.

Va pup pe toate, va imbratisez cu drag si promit ca vom pune poze pe picassa, dar inca nu ne-am organizat si in acest sens.
Suntem cam inzapeziti aici in Bucuresti, mai ales ca suntem in afara orasului si nitel cam in camp , dar ne descurcam. Avem de toate, sotul a iesit azi sa mai faca niste cumparaturi si chiar a fost ok.
Cam atat pt moment.
Sper sa ma organizez in saptamana ce vine, sa am timp de chestii interesante gen 'spalat pe par' si facut alte diverse chestii si mai interesante gen 'citit forum'
Momentan bebe nu face nimic altceva decat mananca si doarme 3 ore. Dar stiu ca vor veni si alte vremuri. E un scump si un dulce.

Va pup si va imbratisez.


38+
ceza pe 02.02.2010

Mergi la inceput