Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *67*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Monique multumesc de reteta,pare foarte faina insa ma gandesc cum naiba ma descurc eu cu 15 grame, 26 de grame ca nu am cantar. Mai am timp pana atunci. Multumesc.

Dana15 bine ai venit acasa. Ce bine ca a fost Ana razacioasa.

Fraguta uite pentru prietena ta, ceva de www.lansinoh.co.uk/LatchAssist.php" target="_blank">genul asta ii trebuie.

Uka in calitate de sotie ideala trebuia sa-l trezesti pe sot sa-i amintesti ca vrea la un paharel. Asa cresteai cu multe puncte in ochii lui, nu sa-l lasi sa doarma Cred ca de fapt l-a toropit si pe el mirosul de naftalina

Mellina para malaiata si in gura lu' natafleata. Super demonstratie. Multumesc mult. Inca nu mi-a intrat in obisnuinta ca pot gasi asa multe lucruri bune pe youtube. Nu asa am facut, evident
Un pupic dulce si pentru doamna Monis.

Andruska bine ca ne-ai anuntat ca ai emotii si sala e pregatita ca deja am un nod in gat. Sa nu ne uiti cu pozele ca cine stie ce patesti de la noi toate

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Buna dimineata dragelor!
Elle multumim pentru capitol! poate ca este mai bine sa fiti prudenti cu plecatul daca ziceti ca pe la capitala sunt nameti..
Maria spor mult cu mutatul! cred ca-i si greu dar si placut..sa te muti intr-o casa mai mare; incet, incet..le dovediti voi!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



multumesc draguta mea. eu am citit ieri ca Anuta s-a distrat pe cinste la bunici. pupam fetita dulce. cu mutatul...desi e mult si greut cu copilut, e si exciting. mai ales ca acum am mult storage space ca sa-mi ajunga!!!

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

saruuu' maanaaa!
Ma primiti si pe mine intre voi? Imi pare asa de rau ca nu m-am inscris la nici o odisee desi va "cunosteam" de cand eram insarcinata in cateva saptamani... Cu mare drag urmaresc forumul,si imi place asa de mult cand va invitati la cafele virtuale... Pot sa particip si eu cu o ciocolata calda? Eu cafea nu consum

Lali Lacra de
Paul-Iulian
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Aseara am reluat capitolul trecut ca sa se bucure si sa se induioseze si sufletelul meu cu mesajele despre mame..
va dati seama ca noi suntem generatia de copii crescuti "cum s-a putut", de catre bunici, matusi, frati mai mari..si asta pentru ca mamele noastre trebuiau sa revina cat mai curand la serviciu; si ma gandesc cat de norocoase suntem noi, mamicile care putem sta cu copilasii in brate pana la 2 ani...

eu atata am tanjit cand eram mica dupa mamica mea incat mi-am promis ca lucrul cel mai de pret pe care il voi da Anei este timpul meu! vreau sa o tin cat mai mult in brate, vreau sa-i spun cat mai des "te iubesc" "esti cel mai minunat copil"..o fac deja..pentru ca este! nu as vrea sa planga vreodata singurica intrebandu-se "unde-i mami? tati?"
Doamne ajuta, sa reusesc!
si cand te gandesti ca nici nu sunt asa multi anii in care isi doresc sa stea lipiti de noi..puiutii dragi!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MangaGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui Dana15


eu vreau gutui! eu vreau gutui!
pot sa ma bag si peste dna Fragutza la cirese?!! pot?!!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



dana - imi pare rau, da' gutui nu am .

glumesc! atentie, atentie!!!! s-a deschis oficial si lista de gutui....
hai, neamule, care mai vrea si ce? hai ca am deschis 3 liste... hai, neamule la inscrieri!!!!



h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


cirese, piersici si gutui...se poate??

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MangaGirl

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui Dana15


eu vreau gutui! eu vreau gutui!
pot sa ma bag si peste dna Fragutza la cirese?!! pot?!!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



dana - imi pare rau, da' gutui nu am .

glumesc! atentie, atentie!!!! s-a deschis oficial si lista de gutui....
hai, neamule, care mai vrea si ce? hai ca am deschis 3 liste... hai, neamule la inscrieri!!!!



h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


cirese, piersici si gutui...se poate??

MangaGirl, Mami de Aidan Gabriel, bb scump si carliontz - 03.10.2009

www.mariaciubotaru.blogspot.com

Micul nostru Foc a venit pe lume


Hai, fie, va la voua pulpa...mie sa-mi dati cotoarele!! Fac o peltea de moare lumea...si pacalesc "audienta" ca papa jeleu. Il pun la cutioare mici-mici si le dau in loc de scarboseniile alea de 50 de bani de la magazinul din colt

Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Neata,

Ce-i afara...
Elle multumim de capitol!
Maria ce bine ca ne-ai lasta
Legat de intrebarea mea privind scutecele va multumesc tuturor:Kawa,Santorini,Iulika,Mada,Liliana,Anamaria,Kemsy,Monica dicut,Elle,Moni
Kawanumarul 4 este pentru 7-18 kg,in timp ce numarul 3 pe care-l folosim corespunde la 4-9 kg si de aici dilema mea (iar Mihnea are 7 kg).
Maria problema asta cu iesitul din Pampers o avem si noi,speram sa o rezolvam cu numarul mai mare .
Mely felicitari pentru examne!
Andrecluj imi pare rau pentru tot
Uka te inteleg perfect
Cuscra bine ca ai mai rezolvat din probleme,ca uite ce-i afara.Va
Fraguta problema cu sfarcurile o am si eu.Dar s-a rezolvat cu mameloane de protectie de la Avent,marimea S...mananca fiul meu foarte bine si e un grasut.E adevarat ca la inceput statea saracul o ora sau mai mult sa pape,dar acum in 6 minute e satul...Succes prietenei sa reuseasca!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

IANUARIE:
http://family.webshots.com/album/576379395JnSKPu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

Buna dupa masaaaaaa, maiculitza ce viscol nene! Doamne Ajuta!! cica maine se inchid scolile in Bucuresti pentru clasele I-VIII


Ellenuta bine ca n-ai plecat. chiar ma gandam la voi cu oarecare emotie.

uka foarte foarte tare sotu' lu' matale!!!!

am vazut ca avem o mamica proaspata. bine ai venit lali

fragutza

hepi pot sa ma bag si eu pe o lista de asteptare?? pliiiizzz!! la orice fructe vrei tu ca eu mananc orice. in afara de banane, da' cred ca de-alea nu ai, NU???

pup parca mai era ceva...

a, da. liliac crezi ca ajuta daca incerci sa mananci ceva orez? sau paine prajita. nu cred sa-i dea cerealele asemenea kkutza dar, mai stii...



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Neatza dragelor!

Brrr, ce vreme urata,iar vom sta cateva zile numai in casa...

Lutoniana, multumesc pentru link! O sa-i povestesc prietenei mele!

Elle, am explicat la admin ce si cum.

Hepilica, esti reginea fructelor, clar pe fatza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

saruuu' maanaaa!
Ma primiti si pe mine intre voi? Imi pare asa de rau ca nu m-am inscris la nici o odisee desi va "cunosteam" de cand eram insarcinata in cateva saptamani... Cu mare drag urmaresc forumul,si imi place asa de mult cand va invitati la cafele virtuale... Pot sa particip si eu cu o ciocolata calda? Eu cafea nu consum

Lali Lacra de
Paul-Iulian
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian




Uelcam la noi! Iau io o sorbitura de cioco fierbinte si pasez cana pe mai departe sa ajunga la toata lumea. Ia zi si tu tot din casa sa te cunoastem mai bine.
Acum se dezbate mama mea vs mama din mine!


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput