Bravo Adina, Oani, Amiss_zip! Pufuleti (124)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Dastefa, anestezistul a fost la tine sa discutati inainte de ceza?

_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 37+ ....cu Bobitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui floricel79

Fetelor, am 2 intrebari

1. unde gasesc eu bustiera comoda de cumparat? eu sunt din CLuj dar nu stiu la ce gen de magazine sa caut... ca nu am niciuna si mi-as lua una de bumbac, comoda. cred ca e mai comoda decat sutienul...

2. pt cele cu cezariana, ce regim alimentar se recomanda inainte si dupa cezariana?

multumesc




Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006) si 37+


inainte de ceza:
- nu papi sau bei cu 8 ore inainte
- cu 24 ore inainte mancare usoara
- bei mai multe lichide decat de obicei cu 72 ore inainte;
(sursa Cris.dogarel)

imediat dupa ceza: iaurt, branzica d ecasa, apa, compot, fripturica de pui, biscuiti, covrigi uscati, fructe (nu banane), ceai anticoici, ceai pt lactatie;
(sursa: cred ca Larisel...oricum...de pe forum!)

_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 37+ ....cu Bobitza


da dar carnea ,branza ,oul le poti papa dupa ce dai gaze
la mine a insemnat cam 36 ore dupa operatie-eram lesinata de foame si mi se intorcea de la supa de zarzavat

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Dastefa, anestezistul a fost la tine sa discutati inainte de ceza?

_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 37+ ....cu Bobitza


da
revin eu cu inf suplimentare

Mihaela Miruna Elena-18.01.2010 si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmita_baby spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariucasara

In sfarsit 5 minute linisteeee! Mi-au adormit copiii ca maimutele calare pe mine. Sara pe picioare si bebe pe burta mea. Acum i-am mutat fiecare in patul lui si pot sa imi termin si eu cafeaua decofeinizata pe care incerc sa o beau de la 7. Am pus si eu 2 poze cu bebe. http://family.webshots.com/photo/2298670590105915686nvxHpW


Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 39+ Sebastian Petru


AMR ...nu se stie...


e superb! am ginere frumos, ce mai!

Lorex vezi daca tu nu ai stiut sa arunci petre in put?
cat despre forma burtii, in Romania e teroare, toti neavenitii isi dau cu parerea de o bagsera la indoieli mmari pe o prietena de a mea si pe la sf. sarcinii nu mai cumpara hainute roz ci vernil si desigur ca a fost fetita. Te apuca rasu' plansu'...
In privinta deochiului, stiu ca rosul ajuta pentru ca fiind o culoare puternica atrage privirea persoanei care deoachie si in feul asta nu te mai fixeaza suficient de puternic pentru a te afecta. Sper ca m-am facut inteleasa ca sunt inca somnoroasa. Bag somn la greu in ultimul timp, ma pregatesc pentru timpurile grele ce va sa vina

Onitza felicitari! Te apropii de momentul culminant, ce mai... Doamne ajuta sa fie bine!

Analessya tu ce faci? Te pregatesti sa ne faci vreo surpriza? Da de veste daca se intampla ceva pe front





37+ Lorena

AMR 16 zile

Mello motanelul iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

intru sa fac un nou capitol... dk ma lasa net-ul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

lorex, dastefa multu

fug la gradi si revin



Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006) si 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

125

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Hmmmm...m-a sunat doc de fam sa vada daca am nascut...era ingrijorata cu nasterea mea naturala dupa ceza...i-am spus ca o sa o sun dupa ce nasc....dar m-a rugat sa o anunt ce a spus doc joi la control.

Faptele bune ale tale vor fi pornirile copiilor tai! (N. Iorga)

Oana si Paul Constantin (28.11.2004) si 39+ cu Daniel Alexandru

Mergi la inceput