cum sa-l fac sa se hotarasca

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

ann,hello!
in primul rand,cred ca ai gresit titlul!!...
pz scurt:
daca ar fi fost un om normal,ar fi gandit mai mult,si ar fi aplicat regula cu - ceea ce tie nu iti place,altuia nu ii face!!!
poate fi si printul printilor!!!!
sorry,sunt trecuta prin viata,asta e!
m-am uitat la profilul tau,sa vad varsta!
concluzii:
1.daca iti place sa fii condusa,ia-l!
2.daca iti place sa conduci,ia-l!
3.regula de baza-daca vrei sa colaborezi, atunci Nu il lua!

majoritatea sustine acelasi lucru!
so,no more comment!

bafta multa, sa ne scrii sa ne spui noutati!
te asteptam aici!
pupici la gagici si tatici!!!

astept inca o minune in viata mea!!!
Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, să măsurăm pe altii cu măsura cu care ne măsurăm pe noi, să pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouă si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

ca sa sintetizez, as zice norocul tau ca a avut un minim de decenta si te-a anuntat macar in al 12-lea ceas ca nu e sigur si ca nu te poti baza pe el.
las' ca mobila ti-o cumperi inapoi, redecorezi si tu cu ocazia asta


www.youtube.com/watch?v=YhWZ7bpfQag" target="_blank">@

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Ann, sper ca nu te superi daca raspunsul e un pic mai putin mieros.Nu e rautate , poate te ajuta sa vezi lucrurile mai clar. Cunostiintele/amicele de suflet poate ca nu au curajul sa ti-o zica asa verde in fata.
In primul rand pot sa te intreb daca acest barbat are copii din casatoria anterioara?
Te intreb pt ca eu banuiesc ca el vrea sa te muti din motivul asta.Ca sa poate tine contactul cu copiii.In timp ce tu iti muti fetita de la scoala, din mediul ei, de langa prieteni, de langa tata la mii de mile in aceeasi casa cu un strain .Pe cineva pe care l-ai cunoscut pe net si v-ati vazut de 3 ori nu il poti numi deocamdata altfel.El are dreptate, aveti nevoie de timp pana sa va mutati impreuna.Insa nu asa trebuia sa reactioneze.Iar tu in nici un caz nu trebuia sa jump cand ti-a spus el sa jump.
Mai ales din cauza fetitei.
Nu stiu ce relatie are fetita ta cu fostul sot, ce fel de tata este.Dar daca este un tata ok dispus sa o vada, afla ca de la 3000 de mile asta se va schimba total.Va incerca probabil la inceput destul de des si apoi din ce in ce mai rar pe masura ce relatia lor se va raci.Cu atat mai mult daca se va casatori si el si va avea alti copii nu na putea venii des la mii de mile.Deci si daca omul asta ar fi cel mai bun si intelegator tu tot ar tb sa ai asta in vedere : fetita ta si cum o va afecta pe ea aceasta mutare.Banuiesc ca din 3 intalniri de sarbatori nu a apucat sa il cunoasca bine (si nici tu, dovada lovitura la care nu te asteptai).Nu stii cum se va purta cu ea.O vei muta intr-o casa straina, cu un barbat strain,intr-un oras strain, intr-o scoala straina etc etc.Mie mi se pare prea mult stres pt un copil trecut recent printr-un divort si care risca de acum sa isi vada tatal din ce in ce mai rar on top of it.
Copiii lui (daca are) nu schimba mediul, nu schimba rutina nu tb sa stea cu tine in casa, isi vor vedea tatal aproape la fel de des.
Iar el nici atat nu schimba nimic, isi pastreaza jobul casa, mobila si la o adica daca lucrurile merg prost tu esti cea care tb sa plece.

Repet, la lucrurile astea ar tb sa te gandesti numai in conditiile in care omul respectiv este absolut minunat.
Daca are reactii cum ai descris mai sus cel mai bine e sa nu te mai gandesti DELOC.Spune cineva despre felul cum ar reactiona daca ar aparea un copil..Exact.Daca iti spune iubito, vreau sa avem un copil si cand esti in 3 luni te trimite sa faci avort ca s-a razgandit.Sau mai stiu eu ce va rezerva viata..si reactioneaza tot asa.Mie mi se pare egoist si imatur.
Daca si numai daca iti dovedeste de 'n' ori ca a fost o ratacire si tu esti chiar convinsa ca e omul vietii tale (altfel eu nu vad de ce te-ai muta cu el in casa si cu copilul tau in conditiile in care ai trecut printr-un div.) accepta relatia doar daca se muta el la tine in oras si nu in aceeasi casa pana nu va cunoasteti bine.
Deci EL trebuie sa te convinga pe tine si in nici un caz invers!!!
Iti urez bafta orice ai alege dar te rog, deschide bine ochii mai ales pt fetita!

Lara w7+ si Huckleberry Errie

Hawaii MexicoUS*Europe_and US * Wedding * ErinnKendall*KUALA LUMPUR * Bangladesh_Singapore_Bali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ann1907 spune:

Lara, el are un copil de 4 ani si da, unul dintre motive pentru care ma mutam era ca el sa poate ramane in contact cu copilul.. altul ar fi fost ca are casa si o situatie buna, iar eu aici nu am casa mea... desi am un job f bun, masina buna etc.. si am zis ca ar fi fost mai greu pentru el sa vanda tot decat pentru mine...

editez ca sa adaug: tatal fetitei mele locuieste in acelasi oras cu noi dar o vede destul de rar.. si pe asta m-am bazat cand am hotarat sa ne mutam, am zis ca ea nu pierde oricum nimic...

Deci da, nu mai are sens sa vorbim despre cum sa-l determin sa se hotarasca.. toate fetele aveti dreptate

Azi mi-a scris sa ma intrebe cum stau cu dragostea si sa-mi zica ca si-a gasit pe cineva .. apoi m-am uitat pe site-ul pe care ne cunoscusem si am vazut ca-si redeschise contul...ce sa va zic decat ca mi-e greata... sper sa nu mai aud de el vreodata..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galliciana spune:

ce pot sa mai zic..............
ma gandeam ca ma insel,desi,intuitia mea lucreaza perfect!
nu pot decat sa iti spun sa vii cu noi,aici
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=148161
nu se stie de unde sare
mult noroc,si aveti grija de voi!!!
sunt convinsa ca esti o fire tare!


astept inca o minune in viata mea!!!
Sa iubim pe semenii nostri ca pe noi insine, să măsurăm pe altii cu măsura cu care ne măsurăm pe noi, să pretuim lucrurile si nevoile lor prin cele ale noastre. Cand le vom dori ceea ce ne dorim nouă si cand îi vom feri de ceea ce ne ferim noi, atunci vom implini legea adevaratei iubiri.. Confucius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Mai bine ca s-a intamplat acum sa renunte decat dupa o luna de stat impreuna.Bine ca nu ai apucat sa te muti si ai aflat la timp ce fel de om este.Pacat ca ti-ai facut sperante cu el iar altadata analizeaza situatia de 10 ori si i-a decizia corecta.

alexia_07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Inca un barbat din categoria celor cu "crize existentiale"?! Dupa aceea se afla ca acea "criza" poarta fusta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ann1907 spune:

Azi m-a innebunit cu mesajele si telefoanele... voia sa stie daca mi-am gasit pe cineva... dar nu i-am raspuns decat odata la un mesaj spunandu-i ca sunt ocupata sa-mi remobilez casa... a zis ca vine sa ma ajute... ha.. sper sa rezist sa nu-i mai scriu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

deci se da din nou drept 'single' pe situl matrimonial :((
Incearca sa rezisti si sa nu ii mai scri nimic. Nu are rost sa te consumi si tot stresul asta pt el. Capul sus si mergi mai departe, ai o fetita si ea merita TOTUL! Ai grija de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

El acum se "joaca" cu nervii tai, ceea ce ma face sa cred ca e de-a dreptul periculos. In loc sa nu-i raspunzi, ceea ce lasa loc de interpretari, spune-i clar sa nu te mai caute, sa nu cumva sa indreazneasca sa vina la tine, ameninta ca-l acuzi de tresspassing.
Argumenteaza cu faptul ca tu ai dorit o relatie stabila, nu un amic cu care sa discuti de gagici foste sau viitoare. Nu e numai nesimtit, ci si magar pe deasupra.

Mergi la inceput