PRIETENE FARA TITLU (60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hielau,v-ati culcat toate?
Numai eu lucrez? Mai am un pic de cafea si macar pana o beau pe-aia sa iau o pauza.
DANIELA intebai de broccolli: si Dianei ii place,doar ca eu fac supa din ea,n-am folosit-o deloc pe post de garnitura de legume.Nici nu prea fac asa,ca noua ne plac ciorbele si pun acolo legume de toate felurile cat incape.

Acum inreb si eu: mai exista bebei ca ai mei carora sa nu le fi placut sa stea in brate ??? Tudor sta cat suge si pe urma gata,se zbate sa coboare.Si eu care imi propusesem ca macar pe el sa il tratez oleaca mai tip AP = tinut copilu' cat mai mult in brate.N-am pe cine insa.Si mami e cam disperata de faza,dar s-a ma impacat cu gandul,il pune in bouncer si se joaca asa cu el.Si de bouncer s-a saturat de tot,vrea doar pe saltea,sau oriunde dar liber

Mi-am amintit sa va zic si de Diana ce preocupari mai are ea in afara de a-mi achizitiona mie produse cosmetice (pe care sa le utilizeze dumneaei evident ).Imi zice intr-o zi ca ar trebui sa avem si noi tablouri in bucatarie.Cand incepe cu AR TREBUI ... deja ma astept la o lista de cumparaturi ,ca doar o cunosc. Am intrebat-o ca de ce sa avem tablouri,cica pentru ca asa are toata lumea.Care lume ??? Pai Ale,Andreiut ... care va sa zica ia priviti ce odor am,cand merge in vizita sa se joace cu copiii din vecini, asta face inventarul la ce-are lumea prin casa !!! Acum eu numai de achizitionat tablouri pentru bucatarie nu imi arde,in primul rand ar trebui zugravit pe-acolo,iar de asa ceva nici atat nu am chef si tot aman Poate colo mai la toamna,iar in al doilea rand nu imi plac peretii incarcati,am zis ca e suficient un ceas de perete pus acolo.Prevad insa pe viitor lupte amernice pe tema amenajat prin casa,asta daca oi mai avea eu chef sa combat,ca pe cum imbatranesc nu imi mai arde defel de asa ceva.Insa ... asa am fost si eu ca Diana,cam eu aveam initiative si dadeam indicatii alor mei ce si cum.Asa ca la faza asta,Diana cred ca pe mine seamana,totusi parca prea devreme a inceput !!!
Ei gata pauza,ma reapuc de lucru,ca imediat trebuie sa apara mami cu Diana - ca in seara asta am hotarat ca doarme acasa.

MONI cu www.copilasi2006.3x.ro/Diana.htm" target="_blank"> DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Deci s-a mai nascut un bebelus.
Dana sa va traiasca micul Theo!!
Ma gandeam odata ca marea majoritate a celor care eram pe vechea lista eram la prima sarcina. Din vreo 50 de femei, cca 10 erau la a doua sarcia, sau a treia, restul de 40 eram la prima sarcina, din astea cca 20 am trecut impreuna si prin a doua sarcia, unele chiar prin a treia. Concluzia ar fi ca se toarna copii in draci prin grupul asta
Bee la mine s-a mai oprit din cazut parul. Presupun ca si la tine o sa se opreasca. Din pacate am acum un par urat si rar...o mai fi si vina noastra un pic(sa nu mai dam atata vina pe sarcini). mai trebuie si el ingrijit(masti si samponari si masaje si tot felul de prostioare)
Hai ca si eu ma apuc de slabit de luni cica sper sa ma tina! Tii vreo cura speciala sau asa pur si simplu, nemancatelea.?
Denisa nu inteleg, te bucuri sau nu te bucuri ca nu vrea Emma singura cu Dragos la cabana??
Ce-i face romanca aia lui A la limba si la cerul gurii?? Logopedie nu poate fi ca A nu vb, presopunctura, acupunctura, masaj??
Din cate tin eu minte si fetita Janinei a avut probleme cu vorbirea. Acum vorbeste parca. Oare ea ce o fi avut?

LA MULTI ANI CARLA! Sa fii sanatoasa si sa ai petrecere frumoasa atunci cand vine tati!!

Ana sper ca se simte mai bine Clara.
Monica vad ca ai zapacit lumea cu masina ta! I-ati masina noua si buna. Nu Logan:))asta nu-i masina

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DANIELA mie mi s-a regenerat parul sarcina/alaptarea cu Diana, deci sper ca se regenereaza el si acum.Asta nu inseamna ca o fi super de super,ca presupun ca se mai rareste si odata cu varsta.Nu mai zic ca al nostru fiind ondulat/cret natural sta ca prastia din punctul de vedere al modei asteia de-acum "cu parul lipit de cap".
Cat priveste masina daca aveam bani de una noua si "buna",doar nu ma puneam sa intreb p-aci ce si cum.Si in cine stie ce credit pentru asa ceva,n-am niciun chef sa ma avant,ca mai am nevoie si de vacante pe lumea asta.Si baaai nu jicni Loganul ca mai sunt niscaiva posesoare de-asa ceva p-aci ! E ca si cum ai zice tu posesoare de casa, ca blocurile unde stam unele dintre noi, nu-s case ci cotete Acum filozofez/eztrapolez si io precum Brandusa cu masini versus vacante.
Ti-am vazut pozele - cam putine - dar filmele tot n-am apucat.
Gata pauza.

MONI cu www.copilasi2006.3x.ro/Diana.htm" target="_blank"> DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Buna seara si de la noi.
Azi am fost in parc la derdelus, asa cum am spus, dupa ce dimineata am tras snitelele de pui . Am schimbat tactica, intai dau carnea prin pesmet, apoi prin bechamel, parca ies mai gustoase si nu se mai arde atata faina.
Mai fetelor, azi m-am dat cu sania lui fii-miu, impreuna cu el, pe derdelus. O asa fericire n-am mai simtit de ceva vreme. Am asteptat sa pelce toata lumea si-am tras cateva ture zdravene, si ce terapie anti-stres, o minune . maine, daca n-i fi cosul ala prea portocaliu mai bag o tura, sa vedem cum e vremea.
Altfel, suntem bine, cam mucim, deci nu cred ca servim gradi de luni, dar e . Sau il pot duce, dar sa-l iau la pranz, insa ii stric "mersul", nu are sens, dar ma mai gandesc.
Eu cu o durere de cap de la spondiloza mea batrana, am luat un algocalmin.
Mai revin, am dat pe Prima, la "Cars" , deci mai am acces la calculator.

Daniela, a iesit excelent petrecerea, din ce am vazut in poze, frumosi copii ai, Ioana are un zambet de te topeste , iar Rares... ce privire de baiat destept, esti o fericita. Asta ca sa nu insir toate calitatile lor fizice, nah.

Moni, cate zile mai sunt exact pana la mare ?

Cristina si Razvan (31.01.2006)
(1),(2),(3),(4),(5),(6)
MY HERO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

CRISTINA super ca te-ai dat cu sania. Mersi ca mi-ai amintit de Cars,i-am dat telefon si lui mami sa ii puna si Dianei.I-a zis taica-si ieri de el ca o fi si mandra si-a amintit ca ea a mai vazut filmul ala cand era mica! Cred ca nu implinise 3 ani cand a fost odata la Tv,dar nu s-a uitat decat f.putin.Totusi le-a retinut vad.
M-a sunat mami sa il trimit pe Ghita dupa ea,ca ea nu mai are chef sa iasa pe asa vreme.Si mi-a zis ca tocmai se delecteaza ... cremes,aoleuu ca de-atunci numai salivez ,abia astept sa soseasca cu el.N-am mancat demultisor.
Lui Tudor i-am facut rapid piure de fructe,dar l-am pus pe Ghita sa i-l dea,sa castig timp.L-a mancat pe tot si acum sta in bouncer aci pe jos si ne face sa radem.Incontinuu scuipo-striga "ABUUU AVUUU ATAA TATAAA AVUUU APTUUU ATAAA TATAAA ADAA ABUUU APTUUU TATAAA ... " Adaugati ca si chiuie, da din picioare ca morisca,plus ca salta de in sus ca e legat doar . La un moment taica-su i-a varat suzeta in gura ,dar el continua sa strige la fel si cu dopul pus
Of ca iar mor de foame,merg sa vad ce sa mai bag - de cate ori am maldare de acte de facut am si o foame proportionala in mineeee !!!

MONI cu www.copilasi2006.3x.ro/Diana.htm" target="_blank"> DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Ati inebunit cu marea aia. Voi si Ioana mea.
In seara asta i-am scos putin din casa, i-am imbracat si am dat cateva ture pe aici prin cartier. Rares zici ca era u catelus din ala ce se pune pe cur si se trage inapoi in lesa(nu vroia la plimbare) Ioana vroia in brate ca ei nu-i place plimbarea pe frig...etc. Si jur ca nu era mai frig ca altadata numai ca ai mei copii s-au saturat rau de iarna. Eu ii si inteleg ca la noi chiar este distractie vara. De dimineata pana-m seara avem cate ceva de facut, ziua plaja, seara plimbari pe faleza si pe la parcurile de distractie, acasa baie in piscina, joaca pe strada cu copii pama la ora 23. Cum draq sa le placa iarna?? Stat in casa si iar stat in casa, nu mers la plimbari prin diverse locuri de frica virusilor etc etc.
Astery, esti tare, pai sa stii ca asa se fac snitelele, de fapt se dau un pic prin bechamel si mai apoi prin pesmet/faina si apoi din nou prin bechamel si apoi in ulei la prajit.
Super tare ca te-ai dat cu sania. Mie mi-ar fi frica sa ma dau acum la cate kg am.
Multumim mult pentru complimente.
Monica, glumeam cu chestia cu masina. N-am condus un Logan si nu stiu cum este. Dupa aceasta experienta o sa am mai multe de spus. cat naiba costa un Logan full option?

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DANIELA pai cum naiba sa nu le placa vara? Voi sunteti acolo juma' de an intr-o perpetua vacanta .Si pe gratis! Ai noroc si ca nu lucrezi,ca altfel n-ar mai fi chiar asa mare vacanta
CRISTINA ce intrebi mai de nr. de zile,crezi ca io le numar? Io sper ca pana la mare, sa mai apuc inca o vacanta la Felix colo prin mai-iunie.

M-ati ametit cu snitelele voastre si sosul ala Bechamel.Io de cand m-o facut mama intr-un singur fel fac snitelu': bat carnea,o sarez,o trec prin faina,apoi prin ou si in tigaie cu ea.Cel putin pe la noi prin zona asa se procedeaza.

MONI cu www.copilasi2006.3x.ro/Diana.htm" target="_blank"> DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Daniela, am innebunit noi cu marea ? Pai tu ai dat toata vara pe aici, tot pe motiv de mare ? Eu ADOR marea, ce sa mai spun... anul trecut n-am fost, decat juma de ora, cat am cumparat tricicleta aceea smecheroasa lui Razvan si bonus o plimbare cu telegondola, care lui Razvan i-a palcut la maxim... asa ca nebunia mea e justificata .
Pai eu faceam altfel snitelele: carnea batuta o "dadeam" intai prin faina, apoi prin bechamel si apoi direct la prajit. Reteta mostenire de la maica-mea. Si acum, in locul fainii, am preferat pesmetul. Deci eu sar o etapa, dar nici nu se simte, noi topim snitelele cu mustar de nu se vad.

Moni, bechamelu' e ou batut cu faina (si ceva piper + sare), haha, numele e foarte rezonant, ca sa zic asa.

Eu, daca ar fi sa aleg unde sa locuiesc, ar fi vara la mare si iarna... Ardeal, Banat... vai, ce mi-ar placea.


Cristina si Razvan (31.01.2006)
(1),(2),(3),(4),(5),(6)
MY HERO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Eu noaptea. Vreti niste viscol, asa de nu vezi la 2 m? Sper sa nu aveti si voi. Oficial, eu declar ca de cand mi-s pe lume, n-am trait asa o iarna. SI m-am gandit bine. Dar e adevarat ca pana pe la 12 ani, am stat la Oradea, unde e muuult mai lejer. Deci de 19 ani in Bucuresti, asa iarna never. Acum, ma astept sa puna jumate de m peste cei deja vreo 30cm existenti. Si vantul.... Brrr. Neve ever nu mai vreau.
Hai ca zbiara bb3.


http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata! Hop si eu cu cafeaua.
La multi ani SELIN !
La multi ani ROXANA !
La multi ani ANDREW !
(se pare ca or sa isi cam tina ziua impreuna fratiorii )


BRANDUSA m-ai omorat cu zapada si viscolul vostru ! Vreau si eu Cam asa imi povestea tati de cum a prins el cand a facut armata (doi ani pe vremea aia) undeva in Baragan si la aprovizionare.Cum mergeau prin viscol si nameti legati cu franghiile unul de altul sa duca alimentele unde era cazul! Si cum pe-acolo casele au doua intrari,ca in caz ca se blocheaza intrarea dintr-o directie sa poata iesi/intra pe cealalta parte.
Bucura-te ca stai in casa si nu trebuie sa mergi la serviciu,mai nasol de sot,dar daca zici ca i-au dat masina adecvata e ok.Macar ai unde face tunele pentru strumfi ,ce numai Daniela?
La noi e nasol,in jur de zero grade doar si inca mai e ceva noroi pe trotuare de nici nu-mi vine sa scot caruciorul.Plus ca iar se anunta ceva ninsoare,deci va fi ... si mai mult noroi ,daca se mentine asa temperatura crescuta.

MONI cu www.copilasi2006.3x.ro/Diana.htm" target="_blank"> DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009)

www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE

www.mihaieminescu.ro/opera/poezia/glossa.htm" target="_blank">

Mergi la inceput