Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 *149*
Raspunsuri - Pagina 22
Adee spune:
Am si eu o intrebare. Pana la ce varsta se poate schimba culoarea ochilor la copii ? Ariana la prima vedere are ochii gri
dar daca te uiti la lumina foarte atent, se vede ca este o combinatie intre albastru, verde si putin caprui (eu am ochi caprui, taticul verzi-caprui)
toate fetele nervoase![]()
purcelusa mea mica Ariana - 24.03.2009 - am prins viteza
10 LUNI
Ayla21 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui novus Si ca sa mai schimbam subiectul fierbinte suzeta/deget/alaptat va intreb daca stiti cam cu cati cm ii creste piciorul unui bebe in 2-3 luni ? Intreb pt ca i-am luat Alexandrei o rochita superba pt ziua ei si mai trebuie sa caut pantofiori si as vrea sa ma orientez ca marime sa-i fie buni la primavara cand e sezon de fapt acum o sa stea cu ei in casa la poze ![]() E are acum talpa cam de 10.5 cm si ma gandesc ce marime sa caut pantofiorii asta ca prima problema apoi urmeaza modelul ![]() Si sa nu uit: Ilinca ![]() pt ![]() Pisik, cum mai sunteti ? sper ca mai bine ![]() georgyiuly leneveala placuta !! Revin... Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09) |
Novus, stii unde gasesti papucei micuti superbi? La Just Kidding, au si fata in fata cu Leonardo si sus la Ulpia la etajul 2. Au papucei numere micute. Noua nu prea ne-a crescut piciorusul, cred ca maxim juma de cm din toamna, cand ii luasem ghetutele mov erau maricele (cel mai mic nr) si acum sunt numai bune. Dar de ce te grabesti, ca dupa ce vine sezonul vei gasi pantofiori mai frumosi.
Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa - Foto & Video
chatonel spune:
| Citat: | ||
citat din mesajul lui Ilinca_M.
Aoleu, atatea clishee si absurditati pe cm patrat mai rar, hai ca acuma imi sare mie tzandara. Ai facut tu un mare "studiu" pe "6 copii cu mame diferite" si toti au avut anemie fiindca au fost alaptati, spre deosebire se copilasii ai caror mame super grijulii au bagat formula, sa fie copiii sanatosi...Vai, ce oroare si alaptatu' asta, ce mame denaturate putem fi noi, proastele care am alaptat, ne nenorocim copilasii, in loc sa punen botu' la industria laptelui praf si la sfaturile vecinei competente...Ce mai conteaza ce zic specialistii precum Culcer de la noi, OMS-ul, studiile...prostii! Ca doar ai studiat tu 6 copii si a rezultat ca asta le-a fost baiul. Cat despre anticorpi...pffff...alta minciuna...n-are, dom'le, laptele matern anticorpi...ca doar sunt copii alaptati care racesc si copii nealaptati care nu racesc...bingo, ce concluzie isteatza, clar n-are laptele matern anticorpi! Dar oare de ce zic doctorii/studiile/mileniile de experienta ca are? Incearca sa vanda un produs? Da, eu cred ca incearca sa vanda lapte matern, e marketing asta cu beneficiile alaptarii! Emilia maica, iaca o mami de Sophia-Diana (Sophiphi) 9luni |
hihihihi, Ilinca, ce pornisi la trap



Famille Dragoon cu
Izia, 23 mars 2009Toulouse, la ville rose
dyana27 spune:
OFFFFFF ce-a iesit aici!!


hai cine face capitol nou sa scapam de asta??????? ca nici nu-mi vine sa scriu aici
....
* despre laptele de mama imi stiti parerea, cred ca nu e cazul sa o scriu (nu de alta dar au scris-o ilinca si pisigri... ca nu mai am completari![]()
); nu pot totusi sa ma abtin de la un raspuns legat de "analiza" laptelui de mama; ma lasi cu analiza asta?????? stiu perfect ce inseamna ca doar sunt biolog, fac analize de laborator de-mi ies ochii, e o aberatie.... determina ce???????? niste procente de lipide... glucide....si alte chestii care evident ca nu ies ca la carte..... hmmmmmmmm, nu e bun laptele, clar!!!! si luam ca etalon un lapte yammy yammy la cutie!!!! a, ok, daca e un supliment de lapte praf nu-i o tragedie, dar stiu atatea cazuri de renuntat la alaptat ca "nu e bun laptele" incat imi e greata 


; daca nu vrei sa alaptezi ok, e corpul tau, copilul tau, dar sa-l privezi chiar si de cativa ml ....ca nu e bun laptele e o aberatie (nu includ problemele de sanatate, mameloanele ombilicate, pielea rupta franjuri pe san- ca doar suntem oameni nu roboti de alaptat, daca nu se poate nu se poate)
nu cred ca se mai pune problema acum de alaptat la noi; cele care am ramas inca pe alaptat o facem pentru ca asa vrem, si sigur ca e ok lapticul, dar deja le-am dat ce a fost necesar, deci ne putem opri cand vrem; eu am zis de mult ca nu-i mai tine de foame..... dar asta e departe de a zice ca "nu mai e bun"


si da, daca ma intorc la servici il intarc si eu, fara sa cred ca-l traumatizez sau ceva de genul asta sau ca-l privez de o chestie vitala; si fetele care au intarcat cred ca pot toate sa spuna ca n-au simtit o tragedie, si in nici un caz ca au facut ceva rau
nu-mi plac extremele, de ce nu exista o cale de mijloc???????? 


diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel minune la 9 luni
PRIMUL CRACIUN
cum am venit pe lume

pt ziua ei si mai trebuie sa caut pantofiori si as vrea sa ma orientez ca marime sa-i fie buni la primavara cand e sezon de fapt acum o sa stea cu ei in casa la poze 