Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 *149*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Georgiana, grea decizie. Bag niste pro si contra, sa vad ce iese.
Bona-pro:
- sta copilasul intr-un mediu familiar, cu jucariile ei, patutzu' ei etc.
- poti da 10 telefoane pe minut sa vezi ce face
Nu gasesc alte pro!
Bona-contra:
- gandeste-te ca uneori NOI, ca mame, nu avem rabdare cu copilasul nostru, oricat de urat ar suna si oricat de greu ne-ar fi sa recunoastem si fatza de noi insine...ce sa te astepti de la un strain? Chiar va avea rabdare cand va plange "fara motiv"- dupa parerea ei, sau cand va arunca de zece ori o jucarie sau cand nu va vrea sa manance?

Cresa- pro:
- mai multe educatoare, mai multi copilasi si de varste mai mari, deci banuiesc ca nu vaface vreuna ceva deplasat...
Contra: inevitabilele boli pe care le va tot lua...dar pana la urma asta-i va intari sistemul imunitar...
Dar cresa aia particulara suna foarte bine, exceptie pretzul, ai de capul meu, eu cred ca nici cand o sa am gradul I si vechime peste 10 ani in invatzamant n-o sa am atata salariu Noroc ca-mi iubesc meseria (ati vazut ca e palpitanta, nuuu? Petra.Tudor, ala diliul era din clasa mea proprie, nu era coleg cu husband, ar fi o faza sa-i fi fost diriga si lui husband)

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
9luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Buna tufete,
Vad ca scrieti nu va incurcati, am vazut si multe fete noi, bine ati venit, nu uitati sa atasati poze cu averile voastre ca nu prea am vazut .
Noi suntem in pregatiri mari pe ultima suta de metri: mancare, curatetnie, schimbat lenjerie... m-a cam indispus vremea incepand de maine cod galben cu ninsori, poate nu-mi ajunde sotu` la timp cu avionul la Bacau ca fac ca ... trenu`
Mi-a iesit o salata B.super-buna, am zis ca dau si de pomana,sunt mosii maine si am tatuc decedat.
Hai va pup !

http://community.webshots.com/album/571784515YijojX?start=96

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!

Alexandra s-a trezit azi dimineata la 07.30, odihnita nevoie mare
Acum doarme dar sigur doar vreo ora

L-am admirat pe Vladimir mancaciosul care are castron ca si noi iar la baie ce sa mai zic ; are niste ochi asa patrunzatori, o sa innebuneasca fetele cu siguranta

InaPreda, au ajuns antiderapantii ? Luni merg sa vad daca au sosit mocasinii marimea buna

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Ilinca daca mai vrei bratari pentru tine si Ilinca..te rog da-mi si lungimea pentru Ilinca pls...
Novus pls pune o foto cu mocasinii ,ca si Isabella asa aluneca si sa vad macar ce cer,,,Stii tu fiecare zona cu denumirea ei(ex:ardei iute(la Braila)=ciusca(la Constanta))
Bogdana lasa-mi adresa pe PM sa-ti pun bratara



Blogul www.bogdan-andrei-speranta-moare-ultima.blogspot.com/" target="_blank">Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri,BazarBogdan,Varsta lui Donu' Bodo,Varsta Isabella-Elena
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

ayla- am ramas cu gandul la antemergatorul vostru si acum cand sa-l cumpar bine-nteles ca nu mai gasesc (insa insist, deja stiu cand sosec importurile de jucarii pe producatori)
la voi, mai prezinta interes, sau l-a folosit ca ajutor la mers 1 luna si gata?



Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 9 luni
http://picasaweb.google.com/micusspicus/9Luni?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui
Novus pls pune o foto cu mocasinii ,ca si Isabella asa aluneca si sa vad macar ce cer,,,Stii tu fiecare zona cu denumirea ei(ex:ardei iute(la Braila)=ciusca(la Constanta))



In pozele astea 2 se vad, sunt ciorapei care la talpa au cusuta o parte de piele intoasa, sunt super practice, noi doar cu ele umblam

http://www.flickr.com/photos/31088780@N05/4311286099/

Masoara talpa Isabellei si va trimit eu luni, cadou de iepuras

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

Va multumesc de primire,va pup pe toate pe ziua de azi si vreau sa va intreb voi ce le mai dati de papic la ghioceii vostrii?Eu azi am incercat sa nu ii mai pasez supa,am tocat legumele mai marunt(la furculita,inainte foloseam blenderul)a mancat,dar nu a fost incantat.Voi ce metode ati aplicat?
LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITELOR SI SARBATORITILOR ZILEI DE AZI.
In legatura cu fimoza: si Andrei a avut o mica fimoza pe la 6 luni am mers cu el la un pediatru pt ca racise(fara sa stiu nimic de fimoza) si l-a decalotat putin iar apoi la baita eu l-am decalotat din ce in ce mai mult pana cand s-a intamplat minunea si s-a decalotat de tot,nu a plans deloc.poate daca nu se intampla sa merg atunci la pediatru acum aveam o mare fimoza pt ca eu nu aveam habar ca trebuie sa il decalotez ptin cate putin la baita.


Andrei si mami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodica2008 spune:

apropo de "mocasini" sunt tare buni nu aluneca sunt lejeri si piciorusul este mereu cald .

Andrei si mami.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

legat de discutia bona/gradinita:
eu sunt pt gradinita particulara
m-am interesat deja care ar fi gradinitele particulare din zona mea, la primavara voi merge in recunoastere pt a lua cea mai buna hotarare (sper)


Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 9 luni
http://picasaweb.google.com/micusspicus/9Luni?feat=directlink

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

aoleooo , m-ati "innebunit" cu mocasinii astia
sunt mai buni decat sosetelele antiderapante care au toata talpa cauciucata?

Gianina - mami de bebelusa Andreea - 13 aprilie 2009
avem 9 luni
http://picasaweb.google.com/micusspicus/9Luni?feat=directlink

Mergi la inceput