Licurici de ianuarie-februarie 2009 LMA!! (86)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:



FETELOR, VA MULTUMESC TUTUROR CA EXISTATI IN VIATA MEA




Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

La multi ani baietilor de azi!
La multi ani Vero!

Tony,bine ai venit

Pyc,multumim de traducere,foarte interesant articolul. culmea e ca in supernanny,zicea contrariu(adica luam suzi si o aruncam,aste a dela 2ani+),dar si eu sunt de acord cu metoda neplans si care sa nu fie atat de dura. Ana dimineata si-o arunca din gurita ca si cum :sunt gata pt o noua zis,dar o vrea la somn,in timpul zilei cand se joaca,deloc.poate in Romania am sa o dezvat

Cami,feliciatri...ai acum fata mare,hai ca nu a fost asa de greu.
Rox,de abia asteptam

Cuscra...ce face ginerica???
Anna,spor la gateala...ce bine ca am scapat. Maine merg la biserica ca masa lunara...dar nu e acelasi lucru

Aseara i-am dat tylenol,normal,a vomat...fata asta e c amine,uraste medicamentele,sa ne ajuta DD sa ne fereasca de ele cat putem. deci ieri s-a culcat doar cu laptic in burtica ca a vomat tot,i-am pus tylenol in lapte,deci a fost ok,a fost calduta azi-noapte cand am mers sa o verific. Acum are un pic de febra dar nu ingrijoratoare,deci las antitermicele de-oparte pt moment.
Mi se rupe sufletul cand ma gandesc cate vaccine mai trebuie date(CRIS 30...you know)


un vot va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisa79

Cuscra...ce face ginerica???

Aseara i-am dat tylenol,normal,a vomat...fata asta e c amine,uraste medicamentele,sa ne ajuta DD sa ne fereasca de ele cat putem. deci ieri s-a culcat doar cu laptic in burtica ca a vomat tot,i-am pus tylenol in lapte,deci a fost ok,a fost calduta azi-noapte cand am mers sa o verific. Acum are un pic de febra dar nu ingrijoratoare,deci las antitermicele de-oparte pt moment.
Mi se rupe sufletul cand ma gandesc cate vaccine mai trebuie date(CRIS 30...you know)



Pai...aflu diseara cand merg la el. Intre timp mi-a transmis niste si pt Anusca sa treaca repede discomfortul de la vaccin.

fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Io frec menta la munca ...astept sa plec...si pana plec ma uit la DR. HOUSE super tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

LISA, sanatate multa Anutzei

CAMI, felicitari pentru intzarcat.ce pregatesti bun pentru 11 feb? Tu cand pui poze cu ANTONIA???
Noi, din fericire sau nu, n-am trecut prin problemutzele aferente , ca s-a intzarcat singurica cand eu nu am mai avut laptic.

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

VLAD
LUIS
ALEXANDRU

SI

VERONICA



naty - deci o viitoare balerina? sigur il va incanta pe carol, ca si el e mare dansator

ei ii las suzeta pana mai incolo, inainte de gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

arriel nu seamana nu ta-su Ioana, ca nu e foarte inalt (ma rog, nici foarte scund, e mediu). Ea e singura inalta dintre noi, presupun ca seamana cu tatal meu.

cristi chiar ca se potrivesc.

rox ce m-a impresionat poza cu Pat si Eva de mana!

crina tare nasoala treaba cu bunica. Sper sa scapati usor de ziua de marti.
Despre suzeta, tot ce ai scris mi se pare super rezonabil.

Va pup ca plec acasa.
Weekend placut!

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

dr. housesi mie imi place!



un vot va rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

La multi ani Vlad, Luis si Alexandru
La multi ani Veronica, safii iubita!

Vai, Cadia nici nu stii cat de rau imi pare ca te-am zapacit ea cu suzeta, biata Clara

Crina, iti tin pumnii sa treaca bine ziua de marti, sper sa nu mai fi nevoita sa apelezi la ea.

Oana, multumim de vestea buna

Cami, felicitari pentru intarcat!

Rox, superbi fratiorii!

Arriel, felicitari pentru kg. Keep going!

Naty, ce dragutza faza cu baletul!

Alinuk, asa si eu, sunt blocata la 56kg ca m-am ingrasat 2 dupa ce am oprit alaptatul si nu-i chip sa mai plece de la mine. Eu merg o data pe saptamana la fitness in apa si o dat la Zumba (care e mai mult dans, da'-i super), ceva de genul asta
http://www.youtube.com/watch?v=tm7DyRjtWRc
Mai am de lucrat la datul din fund si tzatze...

Pup

Poze...

www.flickr.com/photos/8231022@N06/" target="_blank">...si iar poze

Iulia si Carla (4 martie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CADIA spune:

IULIA, stai linistita, chiar nu m-ai zapacit tu cu suzeta.Eu am avut pe creier treaba asta de cand s-a nascut Clara.Nu suportam ideea de a o vedea cu plasticul ala in guraN-am vrut sa i-o dau deloc, si am rezistat (adica nici ea nu a cerut-o)pana la aproape 3 luni.
EEE...pe la 2 luni si trei sapt (tin minte exact data)pur si simplu plangea in carut afara, degeaba, se linistea doar cand o luam in brate, dar nu putem sa stau cu ea non stop in brate. Asa ca am cedat si i-am dat-o iar ea s-a linistit.

Si mi-am promis ca voi incerca sa o dezvat dupa ce face 1 an.Asa ca daca tot a facut 1 an, ce mi-am zis : hai sa incerc. Si am zapacit-o; saraca ca a dormit de la 13:30 la 17:00.

Claudia, mamica de puiutz Clara Maria cu falcutze incluse.

Mergi la inceput