Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (38)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Veronica acum doar nu o sa mananci o cantitate foarte mare.....cred ca o portie de pofta nu are ce rau sa faca. Asa sunt multe produse care ne fac rau....

Ca tot vorbiti de bauturi alcoolice, am citit in carte de obstetrica ca alcoolul trece prin CO si nu este metabolizat de catre fat.
Eu beau de obicei bere fara alcool, iar cea mai buna mi se pare Bavaria.

Roxy 27+ cu Diana


www.r.studio-x.ro/" target="_blank">Site-ul meu

www.studio-x.ro/" target="_blank"> Site-ul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Sabina, am auzit si eu de copilasii pe care testeaza vaccinul, dar cred ca o vina o au si parintii ca permit asa ceva, dar saracia probabil e cea care ii impinge...

Nati, multa sanatate Cameliei..De ce nu incerci ca in fiecare zi sa iti faci cate o mica pofta??? Azi cioco, maine inghetata si tot asa; suntem gravi si e normal sa poftim mai mult ca oricand..

Mira, inca nu m-a abordat nimeni cu astfel de texte, inca. Eu am mai baut alcool...ocazional, cate un cm de sampanie sau vin alb demidulce

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 25+ cu Matei Stefan

Alex are nevoie de noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Ok , acum vreau sa va intreb ceva : de ce scutece de finet intr-o epoca a pampersilor ?! Ca cu cei de finet trebuie sa ii speli, sa ii sterilizezi si asa mai departe iar pe pampers il arunci ? Eu cel putin pana acum nu am auzit nicio mamica sa se planga de pampers, dar poate nu stiu eu ! Iar la capitolul iritatii fundulet stiu ca beneficiaza amandoua categoriile !





R_ocsy 24 + Ana Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Neatza burticute!

La Multi Ani Tigruta, multumim pentru tratatie

Nana, Nati, daca iese legea asta tampita, ma alatur si eu la bombardat sau mitraliat, dupa caz

Fetelor, legat de alcool, parerile sunt impartite printre experti, pentru el trece intr-adevar prin sange si placenta catre fat, si chiar daca doar o mica parte din ce bem noi ajunge la bebe,la cat e el de mititel...

Oricum, iata ce am gasit pe aceasta tema:
Opiniile asupra cantitatilor mici de alcool si efectul lor asupra sarcinii sunt divergente. Se pare ca majoritatea expertilor sunt de acord ca una, doua unitati, nu mai mult de o data sau de doua ori pe saptamana nu prezinta riscuri pentru fat.

Cat inseamna o unitate de alcool?
O unitate de alcool este echivalenta (aproximativ) cu:

• O jumatate de sticla de bere obisnuita
• Un sfert de sticla de bere strong
• Doua treimi de sticla de bauturi alcopop
• Un pahar mic de vin
• Un pahar foarte mic de bautura spirtoasa
• Un pahar mic de vin aromatizat



Cristina, fericita 21+ cu Patricia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Mira, dragutz ca te abordeaza lumea asa, ca te vede gravi. La mine nu prea se vede, mai ales cu hainele de iarna, si cel mai rau e cand trebuie sa stau la vreo coada kilometrica la cumparaturi si nu se gandeste nimeni sa ma lase in fata...

Cristina, fericita 21+ cu Patricia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Crissy, multumim de informatiile referitoare la alcool. Ce tare suna... zici ca as fi nu stiu ce alcoolica care nu mai poate dupa o gura de ceva Te inteleg cu statul la coada... acolo nici mie nu-mi face nimeni loc, chiar cu ditamai burta inainte. Din contra, unii se mai bag si in fata, da' atunci nu ma pot abtine sa nu le zic cate ceva.

Rocsy, din cate stiu eu, scutecele de finet sunt folosite pentru a aseza bebelusul pe ele la somn sau pe post de prosop dupa baie.

Sa stiti ca femeile sunt cele mai intelegatoare/dragute/protectoare cand vine vb de gravide. In metrou, 90% din persoanele care imi cedeaza locul sunt femei. Barbatii mai au si nesimtirea sa ma studieze din cap pana in picioare si apoi sa priveasca in alta parte sau, si mai rau, sa ma fixeze cu privirea si sa nu ma lase din ochi pana nu cobor/coboara (ceea ce ma enerveaza de mooor). Nici gand sa se ridice...

Mira fericita 24+cu Maya Alexandra

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Avem 2 sarbatoriti azi la munca si am balotat: pizza, sucuri Pfaner si niste prajituri EXCEPTIONALE!
Acu' ma strang pantalonii si mai ma mir ca sunt cat sunt!
Asta e, ii dezvoltam copilului gusturile!


19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Cristina eu sa ma tarasc de foame, sa mor si nu mi-as pune copiii cobai, oricat de saraca lipita pamantului as fi. Ei ziceau ca au strans 27 de copii din toate categoriile. Mi-e o sila si o scarba.

Mai naste o mamica de la iepurasi. Ce de nasteri premature, e cu o luna mai repede. Iar ma ia cu calduri.

Sabina 28+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 12 saptamani sau poate chiar mai putin.
Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Mira finet poti lua din oras la metraj si sa iti faci tu singura scutece. Eu la Ale le-am cumparat de-a gata de pe bebelusultau. AU fost f f practice. Le-am folosit la toate cele. Se spala si se calca f f usor.

Sabina 28+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 12 saptamani sau poate chiar mai putin.
Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Ioana, Mihaita e un MARE explorator!!! AM vazut pozele noi cu voi 3!! Razvan e un scumpic si jumatate,seamana si cu mami si cu tati, iar tu, sincer NU te-ai ingrasat deloc!!

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 25+ cu Matei Stefan

Alex are nevoie de noi


Mergi la inceput