Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (143)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Buna dimineata, fete scumpe! Poftiti o !

Ma bucur ca v-am amuzat cu pornache-ul lui Alba ca zapada. Si, da, noroc ca eram acolo, adica noroc ca nu avea generic filmul si a inceput direct, l-am oprit repede n-a apucat sa vada decat o faza....dar deocheata rau
Si saru'mana mult de aprecieri pt poezie

Oricum ieri a fost o zi taaaaare interesanta, in afara de pornache si poezie, dimineata ratasem o supa crema de ciuperci pt care ma trezisem cu noaptea in cap iar seara.......am fost in Auchan si i-am pierdut pe tati si Vlad. Tati nu-mi raspundea la tel, l-am sunat de 30 de ori, i-am cautat prin toate raioanele, de negasit, am intrat in panica ( de regula el "ma someaza" sa iesim din magazine), imaginatia mea dupa vreo ora de cautari si neraspuns la tel a luat-o razna, imi imaginam ca a cazut Vlad din carut (la carutul acela inalt de cumparaturi, ma refer) si au fugit la spital.....off....cred ca hormonii mei isi fac de cap...........si m-am dus la receptie clienti si am rugat sa fie chemati prin statie........si rasuna in tot magazinul :Domnul SS e chemat la receptie clienti...si tot asa........imediat am primit tel de la Stef speriat....il avea pe silent in geaca si geaca in carutz....m-am panicat degeaba, chiar nu stiu de ce am reactionat asa. Oricum i-am facut capul patrat

Doloress, mai, scumpa, prin cate trebuie sa treceti! Abia astept sa-mi spui ca se amelioreaza starea lui Patrick, sper din suflet sa fie eficient ultimul tratament.

ALI, mami de Vlady si 21+ cu Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

China, La Multi Ani, scumpa, sa fii fericita si implinita alaturi de puiul tau si de sot!!!

Simo, da, si la noi merg aerosolii, dar nu mai suporta Matei deloc...Despre siropuri de tuse, am citi si eu o gramada...numai de rauDar din experienta mea proprie si recenta, am avut acum 3 sapt o tuse groaznica de care nu stiam cum s ascap...uscata si enervanta, nu puteam dormi noaptea. Dr mi-a spus sa iau patlagina(nu stiam dc sunt gravi si a zis sa iau ceva naturist). A doua zi se rupsese tusea si a fost din ce in ce mai bine....Deci uneori poate sa fie de folos un sirop de tuse...Dar cred ca depinde de o multime de factori...
Oricum, lui Mati nu am sa-i mai dau ca nu vad efect cel putin pe tusea asta productiva.

noh..merg sa-i duc la gradi.
pup

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Alysh...e terminat Mati dupa Vlad, imi tot cere sa-i pun clipul in care recita si vorbeste Vlad ...si se citeste incintarea pe fata lui. Poate-l inspira si pe el sa vorbeasca...Hmm

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Simo, ma bucur ca-l simpatizeaza MAti pe Vlad...cat despre vorbit...vorbesc ei mai devreme sau mai tarziu....au stadii diferite de dezvoltare...apoi mai stagneaza...eu ma astept ca Vlad sa aiba perioade in care sa nu vrea sa spuna nimic...asa e nepotul meu, la 2 ani jumate spunea multe poezii si acum la 4 ani, nu vrea sa spuna si sa invete NIMICUTZA

ALI, mami de Vlady si 21+ cu Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Chinabulina Sa fii santaoasa si tu si gogo si toata familia!
Alysh nasoool cu Alba ca zapada...bietul Vladi. La cum inregistreaza el tot... IAr cu poezia m-ai terminat. acum mi se explica mesajul de la mess!! E genial Vlady
Doloress sanatate multa!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 28+ Ilinca Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

La multi ani, Georgiana! Sanatate multa si de multe bucurii sa ai parte azi si intotdeauna!


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

sis, poti sa-l si vezi pe Vlady la linkul din mess
Bai ce vreme...si ce plictiseala numai in casa...

Simona, mami de baieti
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Chinabulina Sa fii santaoasa si tu si gogoasa pufoasa


Alysh, cand ne mai intalnim cu cupiii, pe mara nu o las langa Vlad nesupraveghiatzi. Si io care aveam idei cu gradinitza



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

LA MULTI ANi, Chinabulina Georgiana! O zi cat mai frumoasa iti dorim!

Ce vreme oribila - ori iesi cu barca, ori cu cizme de cauciuc pana la genunchi

Alsyh ce talentat e Vlad al tau.
Si noi progresam, da poezii intregi chiar nu stim.
Avem si noi un Cd imprumutat cu o versiune rom. a Albei ca Zapada - nu e chiar porno, da e oribila! Niste replici, de te dai cu capul de pereti

SI Annika face propozitii scurte cu verbe, are un vocab. f. bogat, repeta tot si asimileaza mult.
Eu ma laudam cu Lara care la 2 ani vorbea binisor, insa Annika a depasit-o. Cred insa ca Lara joaca un rol imp. - Annika aude si vede multe la surioara mai mare si atfel se dezvolta.

Sa va spun ce poezioare cu mesaj repetam noi:
"Morcovelul cu codita,
A crescut in gradinita.
Si mamica l-a luat
si in supa l-a tocat
toc, toc toc
Supa e pe foc.
Si fetita a mancat,
vitamine-a-capatat

Doloress, imi pare rau ca nu se mai termina bolile. cred ca esti la capatul puterilor.
Va doresc sa va refaceti rapid si sa va bucurati de vremea frumoasa - care o sa vina curand!

Simona, eu zic ca siropul cu patlagina sau cu muguri de pin n-au cum sa.i faca rau. Si noi avem din astea. Sunt plante naturale. Cred ca siropurile in care exista si alte minuni nu sunt indicate.

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:


La multi ani Georgiana!!! cu bucurie , sanatate si multe realizari!

Micul Paris s-a transformat in Mica Venetie.

Alysh: mai ce baiat mare ai!!! Stie cum il cheama, stie cati ani are, cate degete, recita Eminescu, se da cu parfum, saruta fete, se uita la pornache.... auoleu .... e dulce foc

simonachip: poti incerca sa-i pui pentru tuse un saculet de sare mare calduta pe piept seara la culcare. La noi a facut ff bine.

pisica mama de Ana Maria(3.08.2003) si Elena Ruxandra(28.05.2008)
povestea noastra:http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137959

Mergi la inceput