Dieta Rina (6)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Maine este cineva la ziua de proteine?Ce papati?Supa,carne sau lactate?
Mi-ar fi mai usor daca ne facem meniul impreuna,oricum daca nu va gaseam pe voi nu aveam ambitia sa incep.Impreuna e mai usor,ma mai influentez de la voi asupra meniului si pot continua mai ales vazand cat de mult ati slabit.Sper sa pot sa continui si eu!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

neata fetelor

la ce zi sunteti maine? eu n-am mai tinut nicio dieta , am facut la bicicleta aproape zilnic de o saptamana si am incercat sa pap santos, de maine vreau sa incep din nou dieta ma gandeam sa incep cu ziua la care sunteti voi sa fim la fel sau mai bine sa incep cu ziua 1?
ma bucur totusi ca am reusit sa scad in greutate si sa ajung aproape unde ramasesem, maine sper sa am chiar mai putin
a reusit cineva sa tina ziua de apa? cum a fost?

pupici

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns korri spune:

eu maine sunt la proteine si ma gandeam sa-mi fac o omleta cu ciuperci si multa salata(la pranz din doua oua si seara din un ou)

azi sunt la vitamine si am mancat la 9 o portocala si la 11 o mana de nuci si o lingura de magiun de prune de topoloveni(nu are zahar deloc)si o sa-mi fac niste ceai de soc pt ca e parfumat si-l pot bea fara zahar

ne vedem maine la raport

67kg la 27.01......65kg la 01.02....targhet 57kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bunicutza81 spune:

Buna ziua doamnelor. Dupa cum "amenintam", de maine vreau si eu sa intru in randurile voastre. Va multumesc foarte mult pentru promptitudinea pentru care mi-ati trimis cartile.
Observ ca mai sunt doua fete care doresc sa incepe "duelul" cu kilogramele de maine asa ca va invit sa incepem toate trei, pentru ca astfel ne putem sustine una pe cealalta si ne putem consulta asupra meniului zilnic.
Pentru ca tot vorbeam de meniu, eu pentru maine imi voi pregati niste pulpe de pui cu legume. Fiind consemnata la pat saptamanile astea nu am reusit sa fac alte cumparaturi, deci singurele lucruri disponibile sunt 2 pulpe de pui, ceva ceapa, morcov, si spanac congelat. De maine treaba se schimba insa si sper ca va fi mult mai bine.
Pentru lista vreau sa consemnez ca am in prezent 76 kg si vreau sa ajung macar la 65kg.
Asadar, spor la slabit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camita_1 spune:

Buna fetelor,
Sunt noua pe forum.As dori mult sa incep atat eu cat si sotul dieta Rina.Va rog daca se poate sa-mi trimite-ti si mie cartile la adresa carmenguriencu@yahoo.com
Merci mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns merry_28 spune:

azi am fost la o pomana si am papat de toate........
de maine, din nou la lupta cu kg (ziua 4 - proteine)... azi era zi de fructe, dar a fost zi de pomana...
m-am gandit sa gatesc maine piept de pui cu salata de rosii, castraveti, ceapa. problema la mine e ca nu am un program fix, lucrez in 2 ture, nu pot manca in fiecare saptamana la aceeasi ora pranzul, dar incerc sa ma adaptez la situatie.
inca nu am observat nici o schimbare la mine (probabil pt ca am tinut doar 3 zile), doar faptul ca nu mai pot sa bag mult in mine, ma satur mai repede si a disparut senzatia de foame continuua pe care o aveam....
fetelor, va astept cu vesti bune, care sa ma incurajeze si pe mine...

65 kg la 4 febr..........target 55 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camita_1 spune:

Multumesc mult, Monikka36. Abia astept sa le citesc si sa incepem dieta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camita_1 spune:

Multumesc mult, Florina88.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madachan spune:

De maine si eu de la inceput. Si eu am mancat ieri si azi cam de toate,incluziv coliva.

Pt maine raportul meu este STAGNARE . Dar e si normal dupa atata demat. Vreau ca saptamana ce vine sa ma tin serios de dieta.

Bun venit noilor fete !!!



28.01-56kg...1.02-54,8kg.........Targhet 47kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stetoscop spune:

BUN VENIT NOILOR SLABUTE!

Mergi la inceput