Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (37)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana1234 spune:

Hello,

tutulyana :La multi ani !! Si tot ce iti doresti , sa fii sanatoasa si sa ai un bebe frumos si sanatos.

Mi-au placut mult povestile voastre de dragoste , :) si la noi a fost frumos( dar nu prea am timp sa povestesc) , ceva de genul : vazut, placut , cerut de logodnica dupa 3 zile:), casatorit dupa 1,5 ani si facut bebe dupa alt an.

Va rog puteti sa imi treceti si mie langa caruciorul albastru si numele : Victor Andrei , ms.:) va



in 19s cu Victor Andrei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Hai am gasit iar motiv de a plange: atunci am visat ca am nascut pe 19 iun (DPN era 12iun), iar acum medicul mi-a spus sa ma astept mai mult la 22iun. Sabina, intrun vis de-al meu nascusei pe 27 aprilie, sper sa fie alta data!

Am uitat sa zic ca mi-a zis parca ca am niste chisturi f mici la glanda tiroida, zice ca nu e nimic ingrijorator, si sa iau Iodomarine.

Merci pentru urari de bine la eco: nana, crissy, sabina
Sabina, ce frumos - "iubirea vietii mele".


www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de minunea Camelia-Nicole si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Nati, felicitari pentru !!! Stiam eu ceva, dar nu am vrut sa spun nimic, simteam ca ai iarasi fetita! Sa te bucuri de ea si sa o tii in burtica atat cat trebuie! Nu te necaji de vise, toate gravidele cred ca sufera de scenarita negativa.

Nana 25+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Nati, felicitari pentru eco, eu inteleg ca totusi nu prea s-a vazut nici de data asta ce este, asa ca lasa supersitiile Oricum, visele nu sunt decat proiectia propriilor ganduri si nelinisti!

Cristina, fericita 21+ cu Patricia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Nati nu am cum sa nasc pe 27 aprilie, desi la ultima eco mi-au dat DPN 02.05, dar cred ca nu sunt intregi la minte. Oricum dr mea mi-a zis ca se ia dupa ultima menstra si nu dupa eco. Eu presimt ca voi naste sf de martie sau prima sapt din aprilie.

Si lasa visul, ca o sa fie bine, ai sa vezi. Nu te mai gandi atat. Du-te si tu la biserica, aprinde o lumanare, sa iti citeasca popa o rugaciune si gata.

Sabina 28+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 12 saptamani sau poate chiar mai putin.
Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Nati : ce pacat ca nu stii exact, cat mai ai de asteptat pana la urmatoarea ecografie ? Eu am avut noroc ca la ecografia de 22 saptamani am aflat ce este, vroiam neaparat sa stiu ca ma scotea din minti chestia asta ... dar vad ca tu te descurci mult mai bine decat daca eram eu in locul tau
Sabina
: cam ai dreptate cu sonda si cu ginecologii , eu din toate programarile pe care le-am avut doar o data am scapat de sonda
Nicoleta_b : ce sa zic atunci ... ditamai dulaul daca nu te vezi de el
Alesicoo : nu mai plange

R_ocsy 24 fix Ana Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

si da are Cristina drepate nu s-a vazut inca pasa sau puta, asa ca nimic nu e sigur. Ai vazut ca si pe mine m-au ametit si ma ametesc, ca sunt baieti, acum sunt sigur fete, dar ca se pare ca nu mai sunt identice, ba ca sunt, ca nu pot sa vada. Nasa a zis ca nu ia inca cercei, ca daca iese baiat. Eu voi avea cate o pereche de nasi la fiecare. Ptr Iustina sora-mea si la Ekaterina va fi nasa noastra de cununie si a lui Ale de botez.

Sabina 28+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 12 saptamani sau poate chiar mai putin.
Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biajitaru spune:

Auoleuuu ce repede scrieti. Abia am apucat sa citesc tot ce s-a postat de ieri seara.
Nati, Nana: foarte frumoase povestile voastre de dragoste. Multa fericire si in continuare si ani multi impreuna
Veronica: La Multi Ani sotului si multa sanatate!
R_ocsy: vad ca esti din Bv. Tu unde o sa nasti?
Si eu si sotul meu o sa scimbam prefixul anul asta: eu in Sep iar el in Dec. Ne stim din general dar niciodata nu ne-am placut prea tare: el zicea ca-s tocilara eu il ignoram. Abia la facultate in anul patru am fost la ziua unui prieten comun si ne-am apropiat mai tare. Deoarece mai aveam un coleg care se tinea dupa mine la un moment dat m-a intrebat: ma vrei pe mine sau pe ala. Si uite ca dupa asta am ramas impreuna, ne-am casatorit de trei ani si acu o sa vina si bebe
M-a cerut de nevasta in Grecia si a vrut sa fie romantic (chiar daca nu e genul) asa ca a pus inelul de logodna intr-un saculet legat de o sticla de vin rosu dulce. Era ziua mea si o luasem special sa o bem in seara aia numai ca eu vroiam sa mai astept un pic pana sa o desfac. La care el: Desfa odata ala ca-ti dau cu sticla in cap.
Dupa care m-a intrebat daca vreau sa fiu a lui pentru totdeauna.
A fost dragut rau.

Bia21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Ioana (1234) felicitari si tie pentru !!! si multumesc ca ne-ai adus aminte de ziua de nastere a tutulynei, deci:

Tutulyna, si tot ce iti doresti!


Nana 25+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Nati - la asa rezultate bune, eu zic sa nu-ti faci griji, sti tu cum e cu puterea gandului, gandeste pozitiv si nu-ti amari sufletul fara ceva concret!
Uite o si un!

19+

Mergi la inceput