Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (37)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Curaj, Alesicoo! O sa treaca repede, ai sa vezi
Eu pana in prezent n-am scapat de sonda vaginala, si nu am sa scap , asa se uita nenea doctorul la placenta mea...

Nana 25+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Nana- frumos, frumos, dar l-ai cam tinut pe jar pe saracu' baiat!
Si eu l-am chinuit pe al meu, ca sa aprecieze ce are, sac! Ce rea sunt!

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Acum ma uitam la poze !Nu le-am mai vazut de vreo luna, imi place ca ne-am inmultit ; wow, cate mamici dragute !!!
Mommy_to be, Carla, Roxi, Laurita : aveti o burtica maricica de nota 10
Madamar : nici o poza cu burtica ? ( nu ca as avea eu foarte multe )
Sabina : frumoasa blonduta ta cea zvapaiatica
Nana : avem cam aproximativ aceeasi marime a burticii, a mea cred ca este putin mai mare ... o sa o comparam dupa ce imi postez o poza mai recenta
Corinasmile : cred ca si tu ca si mine am ramas datoare cu poze mai recente ... acum parca ai 19-20 de saptamani, nu ?
Madutza09 : frumoasa si rotunjoara burtica
Anca16 : micuta si draguta a ta burtica
Annerose : Ruxi o frumusete de fetita

Iar Nicoleta_B ne-a pacalit, ne-a pus doar poza cu catelul

R_ocsy 24 fix Ana Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

Nana- frumos, frumos, dar l-ai cam tinut pe jar pe saracu' baiat!
Si eu l-am chinuit pe al meu, ca sa aprecieze ce are, sac! Ce rea sunt!

19+


Pai ce sa fac, daca sunt genul de om care trebuie sa intoarca problema pe toate fetele, sa faca scenarii pentru fiecare output posibil, si apoi sa ia o decizie... Cred ca primele mele cuvinte au fost "planificare" si "control"
Nu sunt nici spontana, nici romantica, si basta . Dar la faza cu romantismul inca ma straduiesc, de dragul lui.
Si nu esti rea! Mai bine asa, decat sa considere din start ca asa i se cuvine, si nu ca are un noroc incredibil

Nana 25+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Eu am facut asa o statistica si am constat urmatoarele

daca faci eco la un medic ginecolog se lasa si cu sonda
daca faci eco doar la medic ecografist scapi de sonda


Sabina 28+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 12 saptamani sau poate chiar mai putin.
Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Capitol nou?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hai sa va povestesc mai intai cum a fost ca nu am de spus cam multe, apoi va citesc.
Am intrat, la tot privit medicul pe bebe, si imi zice ca e totul bine: bebe sanatos, organele interne ok, corespunde termenului, defapt a zis ca e mai mic cu o saptamana, dar nu-i pb. I-am zis si eu ca asa facem noi bebeii mai micuti. Placenta ok, colul lung, inchis(deci pot sa ma zbengui in continuare). Sunt foarte happy de ce am auzit, dar cum nu incerca sa fada ce sex e nu reusea. Bebe era asezata cu funducul pe col si cu piciorusele stranse sub ea. Na, am zis - ea! Mi-a zis ca ar putea fi tot fetita dar nu e sigur(totusi vad ca a notat genitaliaXX). Si apoi cat nu a incercat sa-i faca o poza in 3D 4D - nu a reusit! Nici eu nu vedeam nimic clar, decat ca se freca dulcica mereu la ochisori. Si clar i-am vazut piciorusele si ponetul.
Deci, parca imi pare si mie ca e fetita. Of, acum incep sa ma gandesc iar la visul ala aiurit! Si Corina a visat ca am nascut fetita. A, da: totul a durat cam 35 min, si m-a costat 25$.


www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de minunea Camelia-Nicole si 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Hai Alessicoo fii barbata. Mai ai un pic si il vezi pe bebe. Lasa ca nu ii face bine lui bebe. Gaseste si tu ceva de facut, ce iti face placere.

Rocsy multumim. Intr-adevar fii-mea e blonda cu oki albastri, desi nici unul din noi nu este blond sau are oki albastri. E mostenire de la bunici.



Sabina 28+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 12 saptamani sau poate chiar mai putin.
Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Sabina- eu am facut numai cu ginecologi si nema sonda! Nici pe masa nu m-au mai suit de la 7 saptamani cand au prelevat diverse! Nu ma plang!
Rocsy- eu eram dupa catel! E catelu' mare ce sa-i faci!

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Alesicoo, Iosup sigur iti va face doar abdominal. Are Sabina dreptate, ecografistii fac doar pe burtica, insa medicul care iti urmareste sarcina s-ar putea sa mai considere necesara si sonda vaginala. Mie imi face dr meu doar un control de rutina vaginal, dar eco si el mi-o face tot abdominal.

Oricum, bafta muuuulta la eco maine, n-ai de ce sa stai cu emotii, bucura-te ca mergi sa-ti vezi minunea!

Cristina, fericita 21+ cu Patricia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamanati

Capitol nou?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hai sa va povestesc mai intai cum a fost ca nu am de spus cam multe, apoi va citesc.
Am intrat, la tot privit medicul pe bebe, si imi zice ca e totul bine: bebe sanatos, organele interne ok, corespunde termenului, defapt a zis ca e mai mic cu o saptamana, dar nu-i pb. I-am zis si eu ca asa facem noi bebeii mai micuti. Placenta ok, colul lung, inchis(deci pot sa ma zbengui in continuare). Sunt foarte happy de ce am auzit, dar cum nu incerca sa fada ce sex e nu reusea. Bebe era asezata cu funducul pe col si cu piciorusele stranse sub ea. Na, am zis - ea! Mi-a zis ca ar putea fi tot fetita dar nu e sigur(totusi vad ca a notat genitaliaXX). Si apoi cat nu a incercat sa-i faca o poza in 3D 4D - nu a reusit! Nici eu nu vedeam nimic clar, decat ca se freca dulcica mereu la ochisori. Si clar i-am vazut piciorusele si ponetul.
Deci, parca imi pare si mie ca e fetita. Of, acum incep sa ma gandesc iar la visul ala aiurit! Si Corina a visat ca am nascut fetita. A, da: totul a durat cam 35 min, si m-a costat 25$.


www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de minunea Camelia-Nicole si 21+




Nati hai nu fii trista. Da-l incolo de vis. Se pare ca sotul tau, ca si al meu stie sa faca numai fete.

Sabina 28+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 12 saptamani sau poate chiar mai putin.
Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput