Mamici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (90)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

DENISA pai la cat vad ca sunt acum nu stiu daca pot reveni exact la masurile dinainte.

33 +
AMR 6
http://www.flickr.com/photos/asteropipan/?saved=1
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1aeea6bcec93163a416ed
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a28f56dddfa1956b072f9d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Fetelor, lasati kilele in pace ca or sa fuga ele pana la vara, o sa vedeti. Si cine o sa se plimbe tzantzose cu carutul cu bebe prin oras/parc/etc?! Noi, si nimeni nu se mai uita la noi cand vor vedea minunile din carut.

Denisa, uite gentile. Nu sunt mari si nici in cea mai buna conditie, dar nu mai dau bani pe altele acum. Oricum vor matura pe jos in spital, asa ca nu merita investitie. Is micute ale mele, dar nu iau trollerul desi am auzit ca se poarta.

Ina ma bucur ca ai gasit cresa.

Oana 36+ Eric Nicholas
AMR 3+(sau mai putin)
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Of mai fetelor...Mai trec pana luni printr-o sarja de stres. Tocmai am primit telefon si luni fac ecografia la Academica , ca sa vada inca o data inimioara lui bebe. Desi eu simt ca e totul mai mult decat ok, nu pot sa stau tocmai f linistita...Abia astept sa scap...nici macar gandul ca-l vad pe bebe nu ma bucura. Mi-e de ajuns ca-l simt si ca este maricel...

28 Radu Alexandru
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna ziua burtici si proaspete mamici si de la mine dupa o mare absenta de pe forum.

In primul rand vreau sa felicit proaspetele mamici pentru micile comori si sa dea DD sa fie sanatosi, frumosi si fericiti!!!!!

De la 01.01.2010 am intrat in prenatal si nu mai am acces zilnic la net. Net am la parinitii mei dar cum nu prea ma inteleg cu mama...evit venirea la ei.

Pe 13.01 am fost la eco unde mi-am vazut mandretea de fata. Avea 1.420 gr si era totul in parametrii normali. Saptamana trecuta am facut analizele la sange si mi-a iesit colesterolul mai mare dar medicul a zis ca nu sunt probleme ptr copil si ca dupa ce termin cu alptatul am sa ma ocup si de colestrol. Maine mergem sa recoltam alte analize specifice varstei de sarcina.

Si la mine ....ca si la voi...este foarte greu sa ma aplec, sa ma ridic din pat, sa ma intorc....... De ceva timp papusa mea sta doar pe partea dreapta si m-a cam rupt la ficat. Imi este din ce in ce mai greu dar este si frumoasa perioada asta. Aseara analizam burta impreuna cu sotul meu..unde sa fie picioarele, capul, aveam o burta foarte deformata.......

Am vorbit cu medicul despre nastere si la cezariana mi-a recomnadta una programata (undeva pe 22-24.03.2010) iar pentru anestezie una peridurala nu una generala cum as fi vrut eu. Pana la urma trebuie sa ma obisnuiesc cu gandul laastere programata si anestezia aia peridurala

Va pup si va doresc numai bine.



Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

32+ Maria Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Gata, m-am adunat pe acasa -- am plecat la 3 si am venit inapoi la 7. Si nimic, decat dureri surde de burta si contractii f putin dureroase si neregulate :(

Honey -- si mie imi placea la scoala dar noi mergeam la scoala 3-4 ore pe zi, aici la scolile internationale se merge de la 8:30 pana la 3:30, plus juma de ora pe drum in fiecare directie, adica stai plecat de acasa 8 ore. Nu mai apuci sa faci nimic cu familia si mi se pare important pentru un copil sa petreaca timp in familie cat e mic. Sunt multe activitati de grup, excursii, cursuri de muzica, pictura, dans, lego, sporturi, etc -- as ca intractioneaza cu prietenii. Si va merge la scoala din clasa a 6-a, adica de la Middle School, la 12 ani.

Babyangel -- din cate stiu eu in lunile 7 si 8 trebuie mers la dr la 2 saptamani si in ultima luna saptamanal.

Mihaela -- numai bine, sa fie camera cadoul de la bebe pentru Elena, daca e gata chiar cand vine bebe.

Annya -- intr-adevar, mica lumea, mic internetul :)

Honey -- eu nu stiu ce m-as face fara femeie, pe bune, dupa cateva pre fara ea si cu copiii acasa e dezastru. Ii mai pun sa stranga dar sunt inca mici si nu reusesc singuri, asa ii pun sa faca impreuna cu femeia. Daca nu ar fi ea, ar trebui sa fac eu cu ei si eu abia ma misc, pe bune...

Astropi -- ma enervezi. Da rau de tot. Esti slaba moarta si dupa ce nasti o sa fie ca si cand nici nu ai fi fost gravida. O sa vezi tu...

Dayanara -- sa vezi ce o mai sorbeam eu din ochi pe profa de balet a lui Jodie si ma feream sa nu ma vad in oglinzi...

Mor de somn -- copiii fac baie, Coleman face chocolate chip cookies si eu zac aici si astept sa nasc... parca vad ca astept pana pe 2 Martie...

Va pup!

34+, John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Oana sunt mari rau gentile pe langa ce am eu. Desi trebuie sa cumpar genti. offff. Merci de poze.

Annya o sa fie totul bine. Si eu stau stresata cand trebuie sa ma duc la eco dar si nerebdatoare sa vad ce mai face bebeluna.
Daca vad ca masoare ceva de doua ori deja fac ochii mari si ma uit dupa "vasta" care se afiseaza automat pe ecran.

Liliana - ma bucur ca ai mai trecut pe aici si ca sunteti bine.

Am terminat cu aspiratorul. Mopul si praful il las pt mai tarziu. Nu stiu ce are spatele asta de tot ma doare cand fac un minim de efort.


Denisa, 31 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

annya mai e putin si o sa vezi ca totul e bine cu bebe, nu te stresa -e greu intr.adevar, dar totusi incearca sa te relaxezi un pic pt bebe :)

denisa dau in fiecare zi de nebuna, sau ca n.am ce face....tot simt ceva pe sub picioare , se fac firmituri etc
poate de la cazaturi de doare spatele, macar sa nu te doara burta
mama a cazut cand a scos cainele afara si dupa cateva zile a luat.o durerea de spate

freedelia si astia au un orar tare nasol, de la 3 ani incep colegiu, in aceeasi cladire cu clasele mari, de la 8.30 daca vrei sa manance acolo sau de la 9 daca mananca acasa, pana la 12 , apoi masa si odihna 2 ore , poti sa ii iei acasa daca vrei si ii duci iar la 2 pana la 4 sau pana la 6
ma chinui sa gasesc program pana la 12 si atat, sa.l iau acasa pe urma, dar nu reusesc, oricum in septembrie cand incepe, fiind primul an , am sa.l iau acasa la pranz, sa zica ele ce vor...

profa de balet e tot nebuna aia care tipa sau aia e doar cu gimnastica?

roxana 32 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

OANA mare dreptate ai. intradevar toti o sa vada numai minunile noastre,iar noi vom fi f mandre plimband puii cu carutul.
AHHH abia astept sa-mi vad minunea

33 +
AMR 6
http://www.flickr.com/photos/asteropipan/?saved=1
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1aeea6bcec93163a416ed
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a28f56dddfa1956b072f9d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Bun gasit tuturor gravidutzelor!

Am tras chiulul un pic...dar incerc sa recuperez...
In primul rand Castelana condoleante ptr pierderea suferita. oricat am incerca sa ne pregatim ptr momente de genul asta, este imposibil sa le faci sa treaca usor! bunica mea are 89 de ani si de cate ori merg acasa in vizita ,ma intreb daca nu cumva e ultima data cand o vad...si ne despartim amandoua cu lacrimi in ochi incercand sa fim tari...

Annya9 mult curaj si ramai pozitiva. sigur bebe e bine dar e util sa faci toate analizele posibile ptr a avea toate asigurarile posibile. vei dormi mult mai bine dupa asta!

Eu luni am fost la a 2 a lectie a cursului ptr gravide si de data asta a mers si sotul ptr ca s-a vorbit despre travaliu si era important sa stie si el "cu ce sa mananca". a fost destul de interesant si doctorita i-a invatat pe tatici cum sa ne maseze spatele cu o mingie de tenis de camp pentru a reduce durerile ce intervin pe masura ce sarcina avanseaza. Chiar a fost bine!!

Singura veste neplacuta pe care am aflat-o este ca la spitalul unde urmeaza sa nasc eu, epidurala se plateste si costa....800 euro! Eu vreau sa nasc natural si ma gandeam ca pot apela la epidurala in caz ca-mi ies ochii din cap de durere! acum insa imi ies ochii gandindu-ma doar la a plati 800 de euro!!! Sper sa mearga totul bine si sa nu fie nevoie!

Mai nou am inceput sa nu dorm f bine...pana pe la 4 dimineata ma foiesc , ma rasucesc , ma plimb prin casa...mai mananc o banana, beau apa..citesc ceva...si pe urma abia de pe la ora 5 am adorm si eu pana pe la 10 am! Doctorita de la curs a spus ca e normal , organismul se pregateste ptr noptile albe ce urmeaza dupa nastere...Mai sa fie! ce organism destept!

Acum ma duc sa fac o plimbare in oras caci e vremea frumoasa , insorita si poate gasesc si castane coapte, ca m-a lovit o pofta....

Pupicei tuturor si sa auzim numai vesti bune!

31 + Riccardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni_h spune:

Asteropipan, manamou

Pe cuvant de onoare, asa de simple mi s-au parut toate examenele de pana acum.... Parca mie groaza cand nu o sa mai fiu gravi si o sa trebuiasca sa dau sesiunea de vara si licenta
Al meu sotior face misto tot timpul si-mi zice sa nu mai fiu stresata ca oricum iau examenul pt ca-mi sufla bebelina . Parca v-am mai povestit eu cum m-am trezit vorbind cu bebelina in sala de examen. S-a fatait examinatorul pe langa mine si a vazut ca vorbeam cu burta mea si m-a lasat in pace.
Vino la vara si dam licenta impreuna
Stii ce cred eu? Ca de fapt piticuta mea imi sufla pt ca vrea sa stau cu ea in primavara , sa ne plimbam nicidecum sa stau sa dau restante

Hai ca am batut campii destul.
Te pupic si ai grija de bebelin si de tine



35+ Sarah Maria

Mergi la inceput