Mamici cu iepurasi de Mar-Apr 2010 (90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

si eu am terminat de dat in toata casa cu aspiratorul...nu stiu de ce mai tin matura , ca oricum bag aspiratorul in fiecare zi...rar sa treaca 2 zile


roxana 32 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

heloooo,hollooooo!!

CASTELANA sincere condoleante pt bunica ta.
tu sincer meriti un mare buchet de pt puterea si optimismul de care dai dovada.bravoo tie.asa fi tare pt bb.

ANNYA off off bine ca te-ai mai linistit si ca totul e ok.

JENI_H de unde mai ai mama putere si de examene? ca eu abia imi mai aduc aminte ce am papat acum 3 zile (ba da,musaca,ca mi-a facut soacra-mea) bine, acum 5zile eu mai am licenta de dat ca in vara am preferat vacanta in cipru in loc sa fi venit iar in tara sa dau licenta si sa termin acum ma gandesc ori la vara,depinde de bebelina cum se prezinta si normal de neuronii mei daca se mai refac un pic daca nu in iarna la anu
bafta in continuare .

fetelor, nu mai vb de haine ca ma apuca nervii iar ieri am cautat un tricou de vara decoltat care sa-l pun pe sub pijama in spital in caz ca e f cald si sa-mi fie si usor sa o alaptez pe printesa mea.
si langa aveam fustitele mele de vara.toate masurA 36 sau S.
ca ,de, cam atat de mica in dos eram. si le pun si eu pe langa mine,fiti atente,pe langa,nu pe mine,si imi veneau pe jumatatem-au apucat nervii instantaneu,ma uitam la ele si imi venea sa plang.sunt DUBLY si toata lumea zice, nu se vede ca ai pus 11kg pe tine doar burtica ce e mare. dar numai eu stiu ce e pe sub haine
gata,termin cu plangaceala ca oricum nu rezolv nimic
asta e ,pt fiimea merita orice.dar mi-am luat ganndul ca voi reveni la masurile mele din inainte de sarcina:(

pupici la toate.

33 +
AMR 6
http://www.flickr.com/photos/asteropipan/?saved=1
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1aeea6bcec93163a416ed
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a28f56dddfa1956b072f9d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Roxana - maturile sunt sa iesim seara la plimbare pe ele.
Eu au impresia ca daca dau cu matura tot praful se ridica in aer si intra in nasul meu.
As fi in stare sa bag aspiratorul si in curte.
Tu de ce dai cu aspiratorul in fiecare zi ??
Eu cu catel il bag la doua zile si ma rupe.

Denisa, 31 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

denisa , asteropi pai voi va plangeti ca nu se inchid, dar blugii mei nici pana sus nu pot sa.i trag, imi intra cam pe undeva mai sus de genuchi si gata :)

chiar azi in drum spre spital era un in fata mea cu niste tocuri si blugi mulati misto de tot :)) drept urmare acum cand am ajuns acasa si.am adormit un pic am visat ca mi.arata denisa o poza cu niste pantaloni mov, dar nu de bebelus

roxana 32 silvana aroa si ivan leonard(2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:



Bafta mul

Citat:
citat din mesajul lui Ina_3040

Salutare burtici, o noua zi glorioasa la servici.

Castelana sincere condoleante, sa o odihneasca Dumnezeu pe bunica ta! Cum e vorba celor din batrani, unii vin si unii trebuie sa plece... Tie iti doresc mult curaj si numai vesti bune de acum incolo.

va pe toate si o zi cat mai buna.

Ina 32+

http://picasaweb.google.com/ina3040/PozeIna#


Dumnezeu sa o ierte!
Multumesc, asa este, unii se duc, altii vin, roata vietii!


castelana fericita 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Buna!

Oana multumim pt capitol!
Denisa nu-mi spune cand e vb de strans jucarii, abia ma aplec..si mai ales cand tb sa o dezbrac/imbrac..asta e! Mai rezistam un pic pana nastem, apoi ne vom simti mai usoare..
Rebina multumim mult pt rugaciune!
Daca am putea, in fiecare zi sa zicem aceasta rugaciune + Rugaciunea ce se afla in pantecele mamei!
CastelanaC Sincere Condoloante! Dumnezeu sa o odihneasca in pace!
Cristina depinde ce medicamente..
Eu am luat compensat, Utrogestanul..iar acum i-au Elevit, dar care nu e compensat..altceva nu am luat in timpul sarcinii.
Eu zic ca ar tb sa-ti compenseze acele medicamente care pot fi compensate sau chiar gratuite.
La prima sarcina, tin minte, ca Fe si Ca, plus vitamine le luam gratuit..
In sarcina asta nu am luat deloc, nici Fe si nici Ca..de fapt am inceput 1 zi sa i-au Fe (ca ma vazusem dr de fam palida), iar a 2 a zi avea o stare de greata..dupa care am renuntat.
Dar daca i-au Elevit nu cred ca m tb sa i-au si Fe si Ca...


ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 29+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanact

Buna!

CastelanaC Sincere Condoloante! Dumnezeu sa o odihneasca in pace!

ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 29+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!


sa te auda Dumnezeu!
Dumnezeu sa o ierte!


castelana fericita 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Roxana - blugi i-am dus de mult. Nu mai am ce proba dar nu cred ca m-ar mai cuprinde
asteropipan - de ce sa nu revenim la dimesiunile initiale ??!!
Eu vb care daca ma pui sa tin cura mananc numai ce e interzis

Denisa, 31 + cu bebe roz Maya - Sophie
Doamne ajuta sa fie bine de data asta !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteropipan spune:

DANAYARA si eu ma uit cateodata pe strada dupa fete care poarta blugi si asa le invidiez abia astept sa pot intra si eu in ai mei.sperrr sa ma incapa dupa. nasa mea mi-a dat niste blugi de gravida cu sustinere la burta masura 28 si nu imi vin de fapt ii trag pe mine dar ma strang la burtica jos,jos.deci nu-i pot purta acum.la urmatoarea sarcina pana in luna a 7a cred ca ii voi putea purta.bine macar cav mi-a incaput dosul in nr 28 eu in general purtam 27.

fetele care trebuie sa va duceti la eco,va asteptam cu vesti bune.

33 +
AMR 6
http://www.flickr.com/photos/asteropipan/?saved=1
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1aeea6bcec93163a416ed
http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a28f56dddfa1956b072f9d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Miria,eu am luat la inceputul sarcinii Utrogestan compensat,dar dr mea de familie nu-mi da nimic pe reteta compensata daca nu-i aduc hartie de la ginecolog,asa ca si Utrogestanul ala l-am luat compensat o singura data,in rest l-am cumparat la pret intreg.Am preferat asa decat sa fac drumuri aiurea la ginecolog.

Am mai luat un antibiotic compensat (Azitrox pt clamidia) si atat.
Elevit,Magne B6 intra la categoria suplimente si nu se dau compensat.
Despre fier habar n-aveam,chiar aseara mi-a luat sotul meu Tardyferon la pret intreg.

Pt copii...nici macar calciu si Vigantoletten nu se compenseaza.

Si cica din martie se scumpesc medicamentele!



30+

Mergi la inceput