Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *64*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Ah... am uitat sa mai precizez: m-am indragostit de David de lutoniana!!! Ce ochi albastri!

Doamne ajuta!
Mami de Maria (20.10.2009)
Album poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Buna dimineata,

Moni multumim pentru .

Fetelor,ma duc si eu ca omul pana la baie,las omu' pe spate,linistit si cand ma intorc era pe burta .
Nu-mi venea sa cred.S-a intors si aseara,dar cu noi de fata,acum isi facea singur de cap in patul lui mami.
Acum e la el in patut,se cearta cu ursii de la carusel .

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

IANUARIE:
http://family.webshots.com/album/576379395JnSKPu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Anadomnica nu cred ca trebuie sa iti faci probleme. Cred ca lapticul este de ajuns pentru ea. Oricum coreleaza asta si cu greutatea ei. Vezi cat a luat in greutate eventual saptamanal sa te convingi ca lapticul este calitativ. Asta cu suptul 5 min la san, 5 min la altul eu am aplicat-o de la inceput ca vedeam ca goleste un san imediat. Nu cred ca a stat la san mai mult de 20min vreodata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Uka ce centru de joaca aveti voi acolo?
Mi-a placut,vreau si eu,ca nu stiu ce sa mai fac,am asteptat prea mult dupa Rainforest.
Multumesc!

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

IANUARIE:
http://family.webshots.com/album/576379395JnSKPu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Anadomnica,

Noi 6 minute la un singur san...si este baiatul foarte bine,avea 6,7 kg acum o saptamana,inca n-are 4 luni.
Important e cum il simti tu..eu daca il tin mai mult,se agita,tipa si da singur drumul la san.Dar el e un papacioas

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

IANUARIE:
http://family.webshots.com/album/576379395JnSKPu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

KAWAICHAN mersi pt raspuns,banuiam eu dar mai aveam nevoie de o parere
ADIMERCEDES bine ai revenit,sa'ti traiasca crestinul
DANANGIE vezi ca e perie de la AVENT,de culoare albastra si nu e rotunda clasic periilor de biberiane,are doar pe'o parte perii din aceia,ti-o recomand cu caldura,eu spal de drag acum biberoanele.Eu stiu ca hainele bebelusilor merg spalate si daca e sarbatoare,eu nu spal dar asa stiu
SUEDE cred ca esti topita cand il vezi pe Mihnea ca face atatea lucruri noi,al meu cand il ti de subtiori sare,deja pasitul nu i se mai pare interesant
MARY ce scumpi pot fi copilasi tai,ador cand citesc ce mai fac ei.Si eu ieri de la 12 pana la 20 am muncit NUMAI in bucatarie,am spalat chiar si geamurile catarata pe masa din bucatarie
MANGA chiar ma intrebam pana la cate luni se poate folosi scoica,noroc cu tine,deci mai am timp pana sa achizitionez un scaun
CLAUCIA sa-ti traiasca printesa,la multe lunite.Amandoua sunt niste frumoase si ma bucur ca te intelegi atat de bine cu ele iar Alesia e o scumpa ca isi iubeste sora atat de mult
LILIAC sa-ti traiasca crestinul,ma bucur ca a fost cumintel si asteptam pozici
CRISTINA ma bucur ca ai reusit in sfarsit sa-ti pui steriletul si imi pare rau ca a durut dar trece.Acum esti safe
VIC_CJ pe ale mele nu scrie ca trebuie sa ma clatesc,sper sa fie bune,aseara am folosit-o pe prima.E o frumoasa Isabela si ce haioasa e cu bavetica aceea,apropo nu e incomoda?
KEMSY multa sanatate baietelului,sa creasca mare si sa speram ca nu il afecteaza scarlatina baietelului la care ati fost in vizita
NELA ma bucur sa aud ca Anuta ia in greutate de la cereale
Ma duc sa fac marul baiatului si revin,mai am 10 pagin i din capitolul trecut. fetele

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

buna dimineata si de la noi
a reinstalat sotz si placa video si cred ca azi o sa ma comunic cu voi...
plec sa schimb doi pui puturosi

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Hepi ti-am vazut papusa!


Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

IANUARIE:
http://family.webshots.com/album/576379395JnSKPu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Buna dimineata
Anadomnica ce super e poza nasei cu copilul si banii
Fetita e draguta foc si eu ma bucur ca ai revenit la noi.
Teoria spune sa nu trezesti copilul, daca doarme asa mult inseamna ca are nevoie de somn; poti sa incerci sa-i faci baita putin mai tarziu...parca la 6 jumate e cam devreme. Si eu am incercat mai demult sa-l culc pe David mai devreme.....asa cu gainilie dar mi-a aratat ca el nu e un pacalici sa faca ce vreau eu...asa ca facem baie tot la 10 acum.

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui anadomnica
Va pup si va doresc o zi plina de zambete si de cacacei... cum imi doresc si mie, ca Maria iarasi a facut o pauza de 24 ore deja de la caca [:((].

Doamne ajuta!
Mami de Maria (20.10.2009)
Album poze

Nu-mi vine sa cred ce am ajuns sa ne uram, dar tare bine ar fi daca s-ar implini!
Eu sunt de acord cu Suede. La fel ca Mihnea, Tudor papa cel mult 10 minute si doar un san(acum ca stam prost cu kk il mut si la celalalt dupa cateva minute ca ma gandesc sa i-a lapticul cel mai apos ca poate iese ceva), dar trage asa tare incat abia razbeste sa inghita.


Iulia iubitoare de Tudorita Mihaita(18.10.2009)
Romania- The land of choice
Poze



Mergi la inceput