Colectia de toamna-iarna 2005 acum mari!!! (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

feli, io le-am explicat mai in stil pagan...
ca uneori oamenii se imbolnavesc foarte rau, si adorm pentru totdeauna, nu se mai trezesc niciodata. si atunci ii mutam la cimitir, nu stau acasa oamenii care nu se mai trezesc.
si, din cand in cand, mergem la cimitir. aprindem o lumanare, pentru ca este o lumina magica, pe care o vede, si stie ca am venit in vizita si ca il iubim.

am trecut la andrei de faza macabra, "buni dar tu cand o sa mori", sau orice cunoscut care ne intra in casa, i-am zis ca nimeni nu stie cand o sa moara.
dar am lamurit asa: poti muri de batranete (de cele mai multe ori), boli care nu se vindeca(sa speram ca nu), daca treci strada si da o masina peste tine, daca te apleci pe fereastra si cazi de la etaj, daca te joci cu focul si te arzi rau.

Cristina
www.talentedenazdravani.ro" target="_blank">Talente... de Nazdravani
- mai mult sau mai putin talentati, dar cu foarte multa vointa.
Īncercam sa īnvatam de mici ca este mai important sa participi la o competitie, decāt sa cāstigi.
Naz si Ani: Povesti din dulapul cu rechizite
Ce mai citim, ce mai vedem...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata la un ceai cald!

s-a incins atmosfera ceea ce e bine pe frigul asta!

Si off topic: ati vazut iconul asta? e super tare!



Ile , mami de Victor ( 22 dec 2005) si Andrei ( 25 iulie 2007)
www.flickr.com/photos/9510942@N05/show/with/4310431289/" target="_blank">POZE MAREA INGHETATA IAN 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Hello !
Am deschis un articol pe care il credeam despre adulti si dau peste www.ejobs.ro/cariera/sectiune-Businessskills/articol-ABILITATIDEAFACERI/page-Trei-pasi-pentru-corectarea-unui-comportament" target="_blank">sfaturi interesante de educatia copiilor . Cica metodele acestea merg mai usor si mai repede cu copiii decat cu oamenii mari .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

helou, am trebi asa ca azi mai scurt pe-aici.

Continuand debate-ul, eu nu cred ca fericirea / implinirea in perioada adulta depind de parinti. Come on, fiecare isi construieste propria viata prin alegerile proprii. Asa ca exceptand cazurire de abuzuri majore in copilarie (fizice sau psihice) nu cred ca parintii au rolul determinant (accept ca sunt un factor, dar nu unul determinant), ca atunci eu ce contributie ar avea? Mai degraba ne e comod sa le aruncam parintilor in carca chestii ca sa ne justificam fata de noi insine alegerile proprii pe care le consideram gresite (si care nici nu sunt intotdeauna atat de gresite pe cat ne place sa credem :)

Moartea & cimitir.
Pe ai mei i-am dus la tata la cimitir, am pus flori, stiu ca acolo e un loc special in care ne aducem aminte cu drag de cei care au murit si de-aia mergem acolo sa ducem flori in amintirea lor, ca atunci cand mori nu mai esti si gata (nu la ingerasi, DD etc, ca le-as da idei sa experimenteze, DF!).

Dat fiind ca ai mei (in special Anais) au tendinta de a se arunca in cap, de a fugi in strada in fata masinilor (in Franta autobuzele opreau f aproape de statie si cand unul a inchis usile sa plece fi-mea s-a dus sa sa sprijine de el ) & co, le-am explicat destul de clar ce e cu moartea si le-am aratat ca ar fi motive sa-si doreasca sa traiasca :) desigur partea proasta a fost ca ma tot intreba andrei daca imbatranesc, daca o sa mor, il bushea plansul ca o sa mor, asa ca au urmat explicatii "a la cristina": poti muri de batranete (de cele mai multe ori), boli care nu se vindeca(sa speram ca nu), daca treci strada si da o masina peste tine, daca te apleci pe fereastra si cazi de la etaj, daca te joci cu focul si te arzi rau.
Si le-am promis ca o sa incerc sa nu mor prea curand.


c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

FEBRUARIE thing-a-day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Io nu vreau sa ma implic in debate-ul asta morbid...


Maria super articolul!

Ile, mami de Victor si Andrei
www.flickr.com/photos/9510942@N05/show/with/4310431289/" target="_blank">POZE MARE 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Pai bine ma deschid forumul dupa o lunga perioada de abstinenta si peste ce dau, discutii despre moarte. Nu e frumos la un om depresiv ca mine zilele astea.
Asta dupa ce inainte vorbeati de fericirea la locul demunca. Nici asta nu e bine pentru mine in acest moment in care simt ca ma afund in ratarea profesionala pe zi ce trece.
Deci sa trecem la shopping pe bani putini sau pe datorie,
Am gasit un nene care copiaza pantofi de firma cum doreste caprioara, cu banii la salariu si in cantitatea rezonabila. Deci am comandat o pereche de botine negre, o pereche de tip-toes copie Jimmy Choo, mov si un plic mov/negru din piele intoarsa.
Cam asta este preocuparea actuala, sa se duca naibi cariera, shoppingul e fericirea mea.
In ceea ce priveste ce a spus Anda cu cele 2 case, considera ca este cea mai buna pentru mine. tare as fi vrut sa fiu rentiera, sa imi fi dat tata doua case. Cel putin scapam de un credit pe 35 de ani.
Mita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Mitzo, cum ai facut? te-ai dus cu poza?

daca vrei sa treci si la industria parfumurilor fake atunci iti rec parfumurifm punct ro!

Ile, mami de Victor si Andrei
www.flickr.com/photos/9510942@N05/show/with/4310431289/" target="_blank">POZE MARE 2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Ilenuta da am scos poze si i-am dat. E un mestesugar cum e si Mihai Albu, doar ca la preturi mai mici si din piele. Iti da mostre de material si iti face ce vrei. Eu am scos modele ca nu ma pricep sa explic dar face ce doresti daca stii sa ii spui.
Am vazut la o colega si face foaret bine, finisaje ca lumea, chiar mult mai misto decat ce vezi prin magazinele de la noi.
La parfumuri fake nu ma bag, cosmetice in general, ca le pui pe piele si e nasol. nu ma apucat economisirea chiar asa de rau.
Mita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

imi trebuie pantofiori...mitzo, te sun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Feli eu am dus-o pe Miruna la cimitir, am aprins lumanari, stie ca acolo sunt strabunica si bunicul ei, care acum sunt sus in cer si ne privesc de acolo si au grija de noi, nu s-a stresat foarte tare cu intrebarile, le-a luat ca atare si gata. Acum de sarbatori am fost cu crengute de brad, i-a facut mare placere sa le aseze ea peste mormant si sa-i spuna bunicului ca l-a vazut in poze si sa aiba grija de el

Mitza daca ai timp baga un PM si la mine cu detalii despre nenea cu pantofii . Multam


Eu sunt in febra cautarilor unui hotel pt vacanta. M-am apucat de trimis mailuri, sa vedem ce preturi obtinem.

In alta ordine de idei, sambata mergem la un botez si habar nu am cu ce ma imbrac , sunt in pom, tot ce aveam mai grosut si mai elegant imi e mare

Va pupam

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput