Breaking News - 7

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

Karen Faye a fost cea care a publicat pozele pe pagina ei de Facebook.
Intentia ei era sa arate unde l-au dus Aeg, Sonny anc co, pe Michael, ca din cauza lor s-a intamplat totul .Numai ca din pacate asa zisii prieteni din lista ei au luat pozele si au umplut internetul ce ele. Ce publica TMZ sunt exact pozele ei.Ea s-a suparat f tare atunci, si i-a blocat numai ca raul fusese facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Buna

Nu l-a vandut in adevaratul sens al cuvantului, a fost o prostie din partea lui Karen Faye (cea care ii facea machiajul de zeci de ani). A pus pozele pe pagina ei de facebook, in ideea ca profilul ei e privat, dar are 5000 de prieteni, deci... Cineva le-a luat si le-a vandut celor de la TMZ.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns astrojunkie spune:

Am raspuns in acelasi timp, te pup anka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

te pup si eu mult mult
Astro , te intreb si eu ceva : nu ti-am dat PM ca nu este nicun secret...nu am stiut niciodata ascendentul.Am inteles ca el este cel important .
So , 22.01.1977.....m-am nascut de dimi pe la 7 - 7 .30.
Multumesc mult mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Mmm, nu stiam de unde au aparut pozele. Multumesc pt lamuriri.
Anka, dar tu crezi ca cei 5mii din lista ei ii sunt toti prieteni? Una sunt eu de ex. N-a dat nici un test celor ce s-au cerut adaugati in lista ei deci pot fi acolo chiar reporteri TMZ, de ce nu ar fi, in spatele unui id pe net se poate ascunde oricine. Asa ca nu inteleg cum a avut incredere sa arate pozele astea unor necunoscuti si apoi sa se mire cum au aparut in presa. Daca vroia sa le pastreze pt ea ca amintire (desi eu nu inteleg pozele de genul asta, in general poze facute la inmormantari, de ce ar vrea cineva sa pastreze amintiri atat de dureroase?!), putea sa si le puna pe laptop si atat, nu pe un site atat de vast ca facebook unde putea oricine sa se adauge la lista ei si sa i le vada.

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka77 spune:

ea a spus atunci ca este foarte dezamagita de " prieteni".
Sunt convinsa ca nu toti sunt prietenii ei, si eu sunt pe lista ei,.....si cred ca nu toti au avut intentii serioase ascunzandu-se in spatele unui ID.Si pe mine m-a mirat f tare faptul ca a publicat acele fotografii, era la minte cocosului ca era doar o chestiune de timp pana cinela i le va " fura".
A zis ca i-a blocat pe cei care i-au luat pozele, nu stiu exact cum iti dai seama cand cineva iti downloadeaza pozele de pe Facebook.
Daca imi aduc bine aminte , au fost 1000 si ceva de utilizatori blocati atunci de ea.Nu zic ca toti au fost rau-intenionati, unii poate doar vroiau imagini de acolo.
Eu nu as descarca asa ceva ever.E sinistru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Ca tot veni vorba de Murray, iata ce scrie Lisa B. pe blogul ei:
http://lisaburks.typepad.com/gravehunting/2010/02/conradmurrayflg.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Tocmai a ajuns si Murray la tribunal, fara catuse.
A fost acuzat de omor involuntar si scrie pe Sky News ca daca e condamnat poate lua maxim 4 ani de inchisoare.

--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/8499143.stm

In sfirsit, se misca ceva. Dupa 8 luni, mult stimatul si cocolositul doctor Conrad Murray este acuzat si arestat, dar nu pentru crima de gradul doi cum ar fi trebuit (a actionat in cunostinta de cauza si chiar daca am exclude posibilitatea ca a vrut chiar sa-l omoare din motive necunoscute noua, ramine moarte involuntara, dar in cunostinta de cauza... adica stia bine ce face, stia foarte bine ca se poate muri, insa, incalcind juramintul depus, a facut-o pentru bani), ci pentru omor prin imprudenta. Din punctul meu de vedere este apa de ploaie, va avea un proces 'cinstit', va fi eventual achitat pentru ca vor aduce probe ca MJ era dependent de medicamente de multi ani, iar saracul medic nu a facut decit sa-l ajute sa si le administreze corect... pacat insa ca a murit totusi, cu tot cu ajutorul lui. Si stimatii medici de peste tot din lumea asta vor continua sa faca ceea ce a facut si confratele lor: sa omoare oameni, dind vina pe ei, pe pacienti, musamalizind si spalindu-se pe miini dupa fiecare moarte (celebra, ca pe celelalte, mai putin celebre, nu le mai socoteste nimeni), iar sistemul ajuta cit poate, ca are de cistigat, face parte din afacere.

Cind MJ a fost acuzat, desi pina la proba contrarie orice persoana este considerata nevinovata, i-au cotrobait casa, l-au arestat, au facut tot ce trebuie, ca la carte. In cazul doctorului, in schimb, s-au purtat cu manusi chirurgicale: a disparut citeva zile de la locul faptei - nu s-a sesizat nimeni, nu a fost dat in urmarire, nu a fost tras la raspundere, a refuzat sa semneze certificatul de deces - nu a fost luat la intrebari, nu i s-au cerut explicatii, ci a fost lasat frumusel sa plece din nou. Bagat pina in git in datorii, pe care la plateste din banii cistigati ca in cazul lui MJ, totusi isi permite cei mai buni avocati, care sa-l scoata basma curata din aceasta urita afacere. Nu e arestat, este lasat sa se predea singur, nu i se pun catuse, nu este adus in dubita ca orice acuzat normal... De ce toate aceste cocoloseli, e mai putin criminal decit alti criminali numai pentru ca a omorit un om deja dependent de medicamente si un artist, care desi in ultimii ani a tinut cu dintii de viata lui privata, fiind hauituit de paparazzi de peste tot din lume, a fost destul de excentric ca sa i se poate pune in circa orice!?! Ca doar nici cu reputatia sus-citatului medic nu-mi este deloc rusine!

Uite ce bine le spune, asa gindesc si eu:



CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:



CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput