Fulgusori de nov-dec 2009 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

[quote]citat din mesajul lui monis5Andre, sa nu cumva sa te superi pe mine, dar pun pariu ca Lumi se refera la branzica ce-i vine fetitei pe gat inapoi din stomac.(la cum ai pus tu intrebarea, suna ca si cum o si vezi pe Annabelle rontaind cate putina branzica din cand in cand )[quote]Cum sa ma supar? Ma speriasem doar. E clar, somn scrie pe mine. Chiara Ada, vita mia Chiara creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

lili, incerc...caci, vorba aia, nu m-o tine o vesnicie, nu?
(in discutii despre rochite nu ma bag....insa, spun si eu ca mi-as dori sa-l imbrac in www.huad.de/images/jugend/154-1122307642-1.jpg" target="_blank">asa ceva......acu', imi raman doar sa conving hazbandu'....sau sa gasesc o astfel de costumatie....deocamdata raman la stadiul de "mi-ar placea"

Ancutz, adevaru' e ca i-au iesit niste ochi..... (sa-nteleg ca stai pitita?

Cuscri, felicitari pentru fotomodela si bine ca te-a linistit! (plimbari placute din wrap!)

Monis, si al meu hazband are niste "datorii" deja platite la amenzi...noroc ca mai pastram chitante...sau ca facem fotocopii, caci in baza lor....

Camy, nu ma bag la raspuns, ca nu ma pricep....pot doar sa-ti spun ca al meu, de ceva vreme...nici nu se fac bine 2 ore si se smiorcaie de foame...poate or fi comportamente diferite determinate de acel puseu de crestere depsre care am tot auzit....

ref. la bani, primarii si alocatii...am luat si eu zilele trecute, cei 230 lei...pt care am tremurat vreo 2 ore, mai ceva ca piftia....la minus 'spe grade....acum ma gandesc ca va trebui iar sa stau la coada, mai mult ca sigur, pt impozitul anual....

hm, cred ca ma retrag la nani, pana la urmatoarea "gustarica"...pupix fetele si NB!

_
Krelia, mami de printes Rares-Mihai

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia

Ancutz, adevaru' e ca i-au iesit niste ochi..... (sa-nteleg ca stai pitita?


m-ai prins




ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

helo, helo

Sa va traiasca micutii crestini, Lylyana si Lavi ! vazut pozici, foarte frumoase!

Simina, eu sunt cu scurtatu' manecilor, tu esti cu lungitu'... la mine mai taie, dar la tine e mai complicat... Spor la amenajari! ah ce mi-ar place sa fiu si eu la faza asta, din pacate mai am pana cand voi ajunge la mobilier...
Simpatica Maya cu mhamha-iala ei scumpa! ai mei, unul striga "bha bhaaa bhaaaa" cand intarzii cu biberonul si zice "ghe" "ga"... iar celalalt e cu "mha mhaaa " cand plange si cu "dha"... dar amandoi sunt ambitiosi, credeam ca unul macar e mai "moale", dar m-am inselat, nici Dragos nu e "moale", desi e un zambitor si chicoteste toata ziua...

Raluci, cred ca a fost haioasa plimbarea voastra "cu ursu'"! Asa-i romanul nostru... si la mine se uita ciudat vanzatoarele cand le spun ca vreau 2 ca am gemeni acasa... hmmm... nu am elucidat inca de ce...

Dankuta, e drept ca prevenarul se poate face si dupa un an... asa zice pediatra, sa-l facem acum, nici nu stiu ce sa fac, inca nu m-am hotarat... si zici ca synflorix e mai bun? chiar o s-o intreb pe peditra, desi ultimul meu neuron isi aminteste ca am intrebat si mi s-a raspuns ceva de genul "sunt doua firme producatoare concurente dar amandoua sunt la fel de bune (vaccinurile)"... rotarix nu am facut, tot la sfatul pediatrei ca cica nu e cazul daca nu-i dau la cresa (in colectivitate)... tu te-ai hotarat sa faci si rotarix si synflorix acum la 2 luni, ca nu mai retin?
Cand incepi serviciul, dupa vacanta? vei angaja bona?

Dienutze, merci mult pentru informatii pediatra mea a zis sa facem prevenarul la 3 luni in loc de 2 luni ca sa nu marim efectele adverse si sa facem o singura intepatura cu infanrixul.

Many bany,s-a votat: bomboane sa fie! am admirat pozicile frumoase

dymomo, sper sa se termine aici sirul belelelor voastre!

monis, Ramonika a intrebat de curatatul urechiuselor, nu eu eu sunt aia cu intrebarile despre care s-a discutat pe larg in capitole anterioare... La ce spital vrei sa mergi la ortopedie? Ma bate si pe mine gandul de-o ecografie la sold... abureste-l si tu pe pediatru ca vrei sa verifici ca totul e ok cu picorusele copilului...
cu ridicatul masinilor au innebunit astia, nu mai stiu de unde sa stoarca bani... sambata eu ma duc pe bd.iuliu maniu, in fiecare sambata vad cate 3-4 trailere care ridica masini de pe bulevard din acelasi loc, pe o distanta de cativa metri e parcarea interzisa...zici ca au pus semnele alea special, mai ales ca acolo e si o piata si zona e foarte circulata, au la "clienti" baietii de la tractari
cu amenzile, eu am primit o lista intreaga pe 2 masini din o-mie- noua-sute-toamna, stii ce am facut? eram gravida cu o burta imensa, am facut o adresa in 2 exemplare cu copii xerox ale chitantelor cu care platisem amenzile si ale proceselor verbale de la politie (o sa ziceti ca sunt nebuna de legat dar eu pastrez tot!)... m-am dus direct in fata si le-am dat sa-mi dea numar de inregistrare pe adresa... se uitau alea la mine de ziceai ca am venit de pe alta planeta... nu stiau ce sa faca cu adresa aia.... zic doamnna, dati-mi numar pe ea si pastrati copiile, originalele raman la mine, ca sa nu-mi mai trimiteti vreodata o SOMATIE pe aceste amenzi! ca harrrr... ca marrr... zic :daca nu imi dati numar acum, vi le trimit prin posta, eu nu pot sa stau sa nasc aici pana verificati in computer, asta trebuia s-o faceti INAINTE sa trimiteti SOMATIA! Si pa pa pa pa, am plecat de acolo ca o vijelie cu stampila si cu numar!


Lumi, saracuta Annabelle, intr-adevar nu se rasfata, mi-ai dat sincer de gandit ca si ai mei baieti uneori zic ca se rasfata dar poate ca nu ar trebui sa ignor unele semne... Bine ca s-a gasit cauza si acum o tratati! Fac si eu haz de necaz cu "branzica", dar discutia voastra m-a luminat si pe mine acum: nu stiam frateee la ce mesteca copchilu meu mereu... deci era vorba despre branzica :-)]]]]]

la noi la sect 5 nici gand de trusou sau prima de nastere, depus acte in noiembrie la mijlocul lunii si m-au sunat ca eram programata pe 26 ianuarie sa ridic banii, cica sa sun dupa 20 febr ca nu au fonduri! in schimb in Hambarului am sunat si desi am depus dosarul de indemnizatie in penultima zi a anului, dosarul meu era prelucrat si voi primi si alocatia si indemnizatia acum in februarie, yesss yess yesss!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

rgapie, nu pot sa zic decat superb botezul, totul a fost perfect din punctul meu de vedere... si copilul care doarme linistit... superb!

Camy, sa stii ca o faza identica am facut eu cand eram mica, e adevarat ca nu asa de mica cum e Flavius... mama si acum imi aminteste...



***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

'neata....iau si eu o cafea data de Andre, ca nu mai pot...de pofta


Azi-noapte l-am pus la san pe Flavius, el dormea, dar a mancat .

Fetele care alapteaza...ce faceti noaptea cu laptele din sani???? ca acum nu ma mai trezeste Flavius, dar sanii mei pliiiiiiiini de lapte ma trezesc...sunt uda si in pantaloni de lapte nu mai suport..acum am prea mult

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

Alex are nevoie de noi! Sa-l Ajutam!!

Flavius

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj



Chiara Ada, vita mia

Chiara creste


Multumesc!Multumesc!Ai fost mai matinala decat mine astazi!

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
Avem 3 lunitze!!!
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

Fetele care alapteaza...ce faceti noaptea cu laptele din sani???? ca acum nu ma mai trezeste Flavius, dar sanii mei pliiiiiiiini de lapte ma trezesc...sunt uda si in pantaloni de lapte nu mai suport..acum am prea mult

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri




Rares s-a obisnuit sa nu mai pape noaptea deja. O sa vezi ca pana la urma ti se va regla si tie secretia de lapte pe timpul noptii. Dar eu zic ca daca nu vrei sa ai probleme sa incerci sa temulgi inainte de culcare putin, dupa ce a adormit piticul. Laptele il poti depozita in frigider pana dimineata!

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
Avem 3 lunitze!!!
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus
'neata....iau si eu o cafea data de Andre, ca nu mai pot...de pofta
Ai simtit tu ca azi mi-a iesit mai buna decat de obicei. Pofta mare! Chiara Ada, vita mia Chiara creste

Mergi la inceput