**Buburuze de 2009 in actiune (10)**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bamsy spune:

Salut fetelor!!!
M-am intors ieri dupa masa acasa, totul a fost super, super fain, Maia a fost cuminte, nici macar nu m-a pomenit, dar azi numai dupa mine s-a tinut, nu m-a slabit din ochii, ca nu cumva sa plec iar, saracuta.
O sa incerc sa ajung la zi, nu o sa reusesc azi, ca inca sunt obosita rau, am chefuit pana la 5 dimineata si cu o noapte inainte pana la 4, deci sunt putin rupta, ma doare putin gatul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

ola fetelor,

La mai multe lunite David de Dyana27 si Filip de Noce, sa cresteti mari si sanatosi si sa suceti numai bucurii mamicilor voastre .

yioanna, ieir am vazut ca cautai sa cumperi premergator? vezi ca au pe mykids care sunt de fapt din oradea. De la ce varsta e ok in premergator?
VOi l-ati folosit ca si pe mine ma bate gandul?


Anna_mama, probabil ca pana ii dai tzitzi tot asa greu o sa face mancare solida. Am o cunostinta care a patit asa, iar dupa intarcare a fost totul ok si acum copilul papa de toate (aprox)
cacoa am inteles ca e ok de pe la 1 an.

Lisa, foarte frumoase pozele, sa-ti traiasca buburuza.

Daniella, ce bine ca a dormit si buburuza ta. SI a mea a continuat sa doarma binisor (bine doar cu 4 treziri dar pentru mine a fost ok si asa).

Apropo, cred ca de la trezirile cele multe am inceput sa am insomnii si nu stiu ce sa ma fac ca sunt super obosita, dar nu pot sa adorm. A mai patit careva asa ceva? Daca da, cum ati rezolvat problema?

Serialbastre, cred ca va trebui sa insistati si sa nu lasati de la voi, ca piticii sunt niste teroristi si daca vad ca le merge la noi in pat nu mai vor in patut. Multa rabdare.

trimit si revin cu pauza de masa a buburuzei

Carina de scumpete de Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

alic...eu vreau sa incerc biscuiti cu untbine spus si cu lingura de lemn reusesc si eu sa o potolesc
deea.....ia lasa-mi tu zarzavatul ca si asa s-a scumpit..acum serios,bine macar ca ai gasit o solutie
yioanna....dar pentru ce ai primit avertisment???hai,nu mai fi suparata ca trec repede zilele
serialbastre.....si eu o las sa se mai maraie si uneori o pedepsesc sa zic asa,atunci cand se scartaie fara motiv
anna....i-a inghetat nasucul la piticfac tot p[osibilul sa nu te dezamagesc
picky....gogosile alea ale tale ma omoaraaaaaaaaain cazul asta cu rascolitul sa se ia de mana cu al meu ca parca sunt fratistai linistita ca eu glumeamstu ca Stefi nu are astampardar voi chiar v-ati pus rau de tot pe treaba cu olita...bravo Stefidaca e un dintisor care va face probleme,pupam dulce de tot..si daca e un pui de raceala,pupam si mai dulce sa nu se lipeasca de voi
lisa....chiar ca suspansul e maxim si ne omoara
emanouela...ma gandeam eu ca la 100 de camasi si plata e pe masura


mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)
http://img704.imageshack.us/img704/6701/fotografie0196.jpg

reclama ilegala - considera acesta un avertismentconcurs/

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Am revenit,

Am terminat si noi cu masa. Iar a intrat buburuza mea intr-o pasa proasta cu mesele. De abia ce mananca 100 ml la o masa. Acum de ex a mancat 70 ml si ca sa mai pape i-am facut cereale de orez cu lapte inca 60 ml. Dar nu se poate asa toata ziua. Dar o sa trecem si peste asta.

La noi Maria nu mananca lapte sau doar foarte putin la mesele de fructe si asta doar in cazul in care mananca prea putine fructe ca zi azi. Azi am bagat si branzica facuta acasa si i-am dat-o cu mar dar ori nu ii place ori din cauza etapei proaste a mancat doar vreo 30 g mar cu branza.

Simina aucm am vazut ca puituii nostri sunt apropiati ca si varsta. cred ca e ok cu orezul. Ii dai deja spanac? Daca manaca cereale asa de tarziu mai papa lapticul de seara? Ca la noi a papat azi doar 60 ml lapte cu cereale (in total 130 lapte) si nu mai papa asa de bine seara dupa ele. vezi ca sunt retete pe mail-ul comun si poate gasesti ceva cu brocoli.
Sac de dormit am luat de la real 9CHIAR DACA NU SUNT DIN cONSTANTA PROBABIL ca aveti si acolo) si era la reducere.

Alic, eu de miercuri vreau sa ii dau supica de morcov si cartof si carnita de pui si pediatra nu mi-a zis sa fierb carnea separat. Eu le voi fierbe impreuna.

dANIELA, imi pare rau de probleme cu buburuza. Nu pot sa te ajut ca noi papam nan de la o saptamana ca si supliment si l-a acceptat.

Cris superba buburuza

Serialbastre, nici eu nu reusesc sa fac nimic de fetita mea. Daca doare atunci fac liniste ca o trezesc altfel. Cand spal vasele o tin si eu cu mine in scoica si se joace cu o jucarie si se uita la mine sau urla.......

Bamsy, super ca a fost ok cu iesirea!


SI eu am calcat pt bebe primele 2 luni dar acum nu o mai fac si e ok pentru ea si asa.

Carina de scumpete de Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_love spune:

salut fetelor!ce mai faceti?
SERIALBASTRE,parca te vad ca asa e si la mine cu casa..........a mea mai sta nitel in premergator dar alteori nik!mai ales acu ca am trecut si prin pojarel,ma uitam azi ca arata casa mea ca dupa tsunamidar sper sa recuperez maine ca e sotu liber si e si sarbatoare asa ca nare de lucru pe afara
PICKY,pupici la buburuza.sper sa nu aceti nimik ca tare e rau.......
noi gata suntem mult mai bine,dar parca greu a trecut!+
cred ca tot raul a facut si bine ca vad ca doarme bine noapte de 2 zileaseara sa trezit la 3 noaptea a papat si apoi la 5 un pic de ceai si la 8 dimineatapt mine e superrrrrrrrrrr
voi dati peste la bebei?noua nea zis astazi dr ca e prea repede sai introduc ca e f alergen....
DANIELA,si noi am patito dar am dat lapte de vaca in schimb tare rau mia luat in greutateacum trecem iad pe praf ca vaca trei sa fetesi vad ca e super ok ba mai mult mananca mai bine acuma decat inainte si mai mult ca cel de vaca!
na !fiimea mananca de pe jos..........da ce?..........
aaaaaaa,biscuitii dati de ea
a!era sa uit.mai fetelor,voi credeti in farmece ,blesteme...alte deastea?ieri la inmormantare vb cu un var popa deal meu si ma mai vaitam ca ne merge rau cu casa :acu facem ceva acu se strica ....si se tin lant si nu de ieri de azi.....si-mi zice ca avem famcece sau cununiile legete?!?voi ce credeti de astea babesti?
scuze de greseli dar asta mica acu e in brate acu jos....

ALEXA CU CELE DOUA ZUZE,GEORGIANA-ECATERINA(23.06.2004)SI STEFANIA ALEXIA(14.05.2009)[http://picasaweb.google.com/alexandra769/SUNTEMDOUASURIOARE"]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_love spune:

http://picasaweb.google.com/alexandra769/GEORGIANAECATERINA23062004
asta mica tocma ce mia mancat o bucatica de hartie.......cica sa ti muti ochii de la ei

ALEXA CU CELE DOUA ZUZE,GEORGIANA-ECATERINA(23.06.2004)SI STEFANIA ALEXIA(14.05.2009)[http://picasaweb.google.com/alexandra769/SUNTEMDOUASURIOARE"]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

fetelor astia m-au inchis de tot....


printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra
noi doi~.~stefania~alexandra~.~creste gaza mea


17.06.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

heloo fetele!

Picky, cum sa-i iau motul? nici vorba! spuneam ca ma voi uita la pozele de la mot impreuna cu Naty

Yoanna, pe mine m-ai pierdut la faza cu intreruperea laptelui...nu stiam!

revin ca-i maraici!

---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
un vot pentru micuta Natalie? multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

gataculcat pitica,aburit soata cu o samanta sa imi faca rost de voturi pentru concursframantat de pizza si acum am lasat un pic la crescut cat ma forumizez si eu oleaca
bamsy ma bucur ca te-ai mai deconectat si Maia a fost o cuminticabaga odihna a te vrem aici sa ne povestesti cum a fost
carinablanca eu am auzit in unele parti ca de la 6 luni e ik si in alte parti ca de la 8-9 luni e indicat...parsonal,cred ca depinde si de copil foarte mult,cat de precoce este el in a sta in fundic sau a incerca sa paseasca multumim de apreciericred ca e inca prea micuta sa aiba un program de somnic mai ok,a mea inca mai are scapari din acelea periculoase de ma doboara ed tot si mergem pe 9 lunite..poate in weekend daca te ajuta un pic sotul,adica sa stea cu fata cat te odihnesti un pic
alexa eu una ii dau peste fiert sau facut la cuptor la pitica si ii place foarte multdaca nu-i vad explicatia matematica pe hartie,nu cred in blesteme,vraji,cantece de cine stie ce natieeu vad ca o sursa de venit pentru altii si punga goala la mine in cazul asta si nu-i a buna(si acuma va rog frumos as pofti la niste rosii ca era 8 ron kg si niste ardei gras de la carrefour din ala mare si rosu si gras ca e 9,99 ron kg).MA bucur ca ati revenit la programul de dinainte si Stefania e mai binepupam dulce piticele lu' mami
yioanna stai ca nu mai inteleg..la ce te-au inchis de tot????

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)
http://img704.imageshack.us/img704/6701/fotografie0196.jpg

reclama ilegala - considera acesta un avertismentconcurs/

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yioanna_s spune:

de fiecare data cand scriu imi modereaza mesajul si apoi il trimit ei nu apare imediat,asa k nu sh cand apare si asta sau dak apare,k azi am scris la greu si nu mi-au postat mesajele...asa k scuzati fetelor eu nu mai reiau va pupam pe toate si sh ce aveti de facut,nu?ok.eu nu mai pot pune linkul de la concurs asa ca am sa amintesc doar de concurs nu si care...



printesa lu' mama ~.~ Stefania Alexandra
noi doi~.~stefania~alexandra~.~creste gaza mea


17.06.2009

Mergi la inceput