HAI BUBU,BALY,LINIOARA!!Pufuleti(120)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

cristies, si noi la fel noaptea: cat mai pe bajbaite, lumina de la lampa pe minim, nu schimb pampesu' decat la caca (ceeea ce nu prea mai e cazul noaptea), etc. azi-noapte a fost ceva diferit decat pana acum, poate ptr ca nu facuse kk de 24 ore. nu stiu de ce de la 7-8 scaune pe zi s-a redus drastic, dar am stat linistita ca stiam ca la cei alaptati la san nu "iezista" constipatia. cica au zile cand nu fac ptr ca asimileaza tot-tot. nici nu se vedea ca ar incerca sa faca. a reusit abia azi dimi pe la 8 sa faca ceva.
totusi, poate fi asa de la fierul pe care-l iau eu (o pastilutza pe zi) sau de la Infacol? habar nu am, dar stiu ca sunt zile si zile, important e timingul: sa fiu eu odihnita cand e ea maraita si invers. ideal, vorbind. practic, ne facem noi mari cumva...

ioiii ce am mai filozofat. am circumstante atenuante: obo maxim



Cris, mami de Ema, my Lucky 13, si Ana(2003)
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

amiss zip, inteleg ca era o intrebare oarecum retorica cea cu red bull-ul; oricum, uite si ceva interesant despre red bull aici http://www.ecomagazin.ro/fara-zahar-dar-cu-chimicale/

Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006) si 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

aaa, si ca sa fie treaba- treaba, a mancat azi dimi ca la carte, de la 6.30 la 7.00. si de pe la 8 doarme. e aproape 11, nu? pai, sa nu ma sperii eu ca vine inca o noapte ca cea trecuta??
dupa amiaza, daca am energie, o tin treaza.



Cris, mami de Ema, my Lucky 13, si Ana(2003)
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ofe_27 spune:



FELICITARI ZELMA! BUN VENIT BEBELINA ZITA AMELIE!






38+ Bogdan Christian

Lucruri bebitza

Poze cu burtica
Poze cu noi doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

cristies, si noi la fel noaptea: cat mai pe bajbaite, lumina de la lampa pe minim, nu schimb pampesu' decat la caca (ceeea ce nu prea mai e cazul noaptea), etc. azi-noapte a fost ceva diferit decat pana acum, poate ptr ca nu facuse kk de 24 ore. nu stiu de ce de la 7-8 scaune pe zi s-a redus drastic, dar am stat linistita ca stiam ca la cei alaptati la san nu "iezista" constipatia. cica au zile cand nu fac ptr ca asimileaza tot-tot. nici nu se vedea ca ar incerca sa faca. a reusit abia azi dimi pe la 8 sa faca ceva.
totusi, poate fi asa de la fierul pe care-l iau eu (o pastilutza pe zi) sau de la Infacol? habar nu am, dar stiu ca sunt zile si zile, important e timingul: sa fiu eu odihnita cand e ea maraita si invers. ideal, vorbind. practic, ne facem noi mari cumva...

ioiii ce am mai filozofat. am circumstante atenuante: obo maxim



Cris, mami de Ema, my Lucky 13, si Ana(2003)
poze

povestea noastra



daaaa, tare dragut ai filozofat tu acolo

problema asta cu "constipatia" la bebe alaptat exclusiv imi amintesc ca i-am servit-o si eu la dr care venea sa ne vada dar mi-a zis si ea exact acelasi lucru, ca nu exista constipatie sau diaree la bebe alaptat exclusiv. pot exista chiar zile intregi fara sa faca kk.
bineinteles ca mamicile se streseaza ca au impresia ca bebe sufera ca nu face kk dar de fapt... doctorii zic ca nu-i asa

Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006) si 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

Ofe, despre ce cartofiori vorbiti? Ca din urma am citit din 3 in 3 si asta am ratat.
pliiiz, sar'na

Cris, mami de Ema, my Lucky 13, si Ana(2003)
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

fetele sunt cazata la spital cu monitoare pt bb si pt mine
dilatatie 5 cm
contractii razlete

va mai tin la curent ce si cum at cind pot

Vine Surpriza

Alina 39+ , mamica de 2 fetite, Andreea (27 iulie 2002) si Laura (5 august 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

cris.d, de ce nu te pui tu putin in pat sa te odihnesti daca tot ai avut a doua noapte alba?

Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006) si 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ofe_27 spune:



FELICITARI VALIBURU! BUN VENIT BEBE GEORGE IOAN!



FELICITARI URSULEATA! BUN VENIT BEBE!



38+ Bogdan Christian

Lucruri bebitza

Poze cu burtica
Poze cu noi doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bAly

fetele sunt cazata la spital cu monitoare pt bb si pt mine
dilatatie 5 cm
contractii razlete

va mai tin la curent ce si cum at cind pot

Vine Surpriza

Alina 39+ , mamica de 2 fetite, Andreea (27 iulie 2002) si Laura (5 august 2005)



Doame ajuta sa fie usor si repede


Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006) si 36+

Mergi la inceput