HAI BUBU,BALY,LINIOARA!!Pufuleti(120)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sagetutza spune:

Scuzati pentru confuzie..
Cred ca mi s-a blocat netul...
Si cand sa adaug capitolul vechi nu mai presta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:





HAI BUBU!!!



HAI BALY!!!



HAI LINIOARA!!!




CE CONCURENTA PENTRU PRIMUL PUFULETE DE FEBRUARIE...



LA MULTI ANI TUDOR!


LA MULTI ANI LUCA!!!



ANDRE_LINA, DECENUELA SA VA TRAIASCA PUII SI SA SE FACA MARI SI FRUMOSI!


Trimit macar felicitarile si incurajarile ca am mai pierdut inca un mesaj si in capitolul asta.

Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:



Go GO GO Baly1 nastere ushoara!




Tudor si Luca

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Multumim Sagetutza de capitol nou.

Multumim Cris.mario si Cris.dogarel de cafea. As bea una si cu ochii. Cred ca ma duc sa-mi iau decofeinizata pana la urma.

Noi am dormit azi-noapte. Decalati, dar am dormit.

Cris.dogarel, eu noaptea nu-i aprind lumina (am o veioza de birou care se aprinde gradual si o aprind pe aia la minim, cat sa-i vad fata) si nici nu vorbesc cu el decat in soapta. Se cam maraie, mai ales ca a invatat el sa scoata sunete si isi da seama ca se poate sa vorbesc mai tare, dar adoarme repede totusi. Bine ca ai avut lapticul "psihic" la indemana.

Decenuela, buna idee insa trebuie sa venim cu idei in continuare. Ca primele trei pozitii sunt adjudecate de Letizia Vikingai...

Deja suntem trei care avem bubite? Atunci se schimba calimera. Ii fac baita zilnic si om vedea noi. Auzi, adaptare la viata extrauterina. Dar eu la viata lui extrauterina cum ma adaptez?

Onitza, Yasmine, cinefilelor! Bravo voua. Eu nu merg la cinema ca ma plictisesc teribil. Dupa maxim o ora incep sa arunc floricele, sa povestesc diverse. Nu sunt buna ca vecina.

Ma duc sa duc gargaritzu la patutz si sa mananc ca iar se trezeste si vrea papa.

Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

ratusca eu cred ca nu trebuie sa iti faci griji cum ca ar bea lapticul cel mic de la sanul cu rana. Nu trebuie sa arunci laptele. Cel mai important ar fi sa reusesti sa il dregi si sa se faca bine ca sa nu se aravaze cat despre bebe nu cred ca ar fi nici o problema sa suga. Doar ca e posibil sa iti faci rana mai mare. vezi si tu cum e mai bine astfel incat sa se faca bine.


Citat:
citat din mesajul lui decenuela

revin la cap nou cu propunerea mea..

primul bb
cel mai greu
cel mai inalt
cel mai....dospit
cel mai....crud,,,ce ziceti?



ma abtin aici...
este foarte relativ si subiectiv...tine mult de constitutia fiecarei mamici sau al fiecarui parinte...
Goana asta dupa "cel mai", parerea mea, este ca nu face decat sa cedam tentatiei periculoase de a ne masura si compara copiii cu altii, ceea ce nu este un lucru sanatos.
Fiecare copil este perfect in felul lui si merita premiul pentru ca exista.


dar, repet, este o parere personala


37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Buna dimineata!

Majorete pentru mamici BAly, Linioara si Bubu







Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006) si 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ofe_27 spune:

EVYME am vazut ca ai facut cartofiori, ma bucur ca v-au placut si sa va fie de bine! Da, ar merge si cu ceva afumatura, eu i-am facut asa mai simpli pt ca am facut carnitza la gratar (afumatura imi da niste arsuri la stomac..).

RLC_SANDOR felicitari pt vestile bune de la eco! Bafta in continuare!

ANALESSYA si eu simt asa uneori,ca impinge bebe in popou. De obicei ma lasa daca schimb pozitia.

MIREMIA bine ati revenit acasa!

OANI ma bucur ca totul e ok si sper sa stea bebe pana dupa 8 februarie, sa vina dr. inapoi.
LA MULTI ANI ANDRE!

NIK0LE .

LUCIA2000 pupacim frumosul Teodor, e dulcic foc!

AMISS eu cred ca nu e ok cu energizantele, trebuie sa fim cat mai relaxate si concentrate in acele momente, nu agitate. Acum fiecare cu metodele lui.

ONITZA felicitari pentru vestile bune! Iar Danutz e un scumpic, cred ca va semana foarte bine cu Paul. Ah, si burtica e .

Trimit sa nu pierd mesajul sau poate ati facut capitol nou deja.

38+ Bogdan Christian

Lucruri bebitza

Poze cu burtica
Poze cu noi doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Cat priveste subiectul "cel mai ..." eu ma abtin, oricum nu sunt foarte activa pe forum, acum intru destul de mult, dupa ce o sa vina bebe parca vad ca nu o sa mai am vreme nici sa respir cu 2 copii... dar vroiam sa va spum ca inclin sa fiu de aceeasi parere cu amiss zip.
INSA sunteti un grup de fete nemaipomenite (eu am mai activat la o odisee care la un moment dat s-a impartit in doua si s-au certat urat de tot) si nu cred sa apara vreodata vreo tensiune sau umbra de cearta pe aici.
In concluzie notati o abtinere din partea mea

Sa aveti o zi minunata, eu azi o sa calc hainitele pt bebe (sper) si imi fac lista cu ce mai am nevoie pt bagaje pt spital. Cred ca sunt singura care nu are nici un bagaj, poate il fac spre sfarsitul saptamanii. Oricum vineri merg la medic sa ma programez cica la ceza.



Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006) si 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ofe_27 spune:

Da,da e capitol nou!

Iar din titlu vad ca facem galerie pt 3 fete. BUBU vine bebe?





HAI BUBU_BU! HAI BALY! HAI LINIOARA! CURAJ FETELOR, VIN BEBEII MULT DORITI!






38+ Bogdan Christian

Lucruri bebitza

Poze cu burtica
Poze cu noi doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ofe_27 spune:



FELICITARI XELA! BUN VENIT BEBE CRISTIAN!



38+ Bogdan Christian

Lucruri bebitza

Poze cu burtica
Poze cu noi doi

Mergi la inceput