*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (363)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns randunici spune:



Viu prezant pe ZUZA & frezatul mic

Deci gravidele-s intregi si nedureroase! Ce-as mai rade sa va faca ursulica,pe 31

Moaaama,Oana,ce cuminti suuunt!! Al meu doarme max.8 ore/noapte si rar,ziua,2 ore.Rar,rar,rar! Cel mai des-o ora,o ora si-un pic!

Simo-esti din gasca mea-ca asa il imbrac si eu,fara fular insa Intercalam salopeta cu pantalonii dublati si geaca..

Zoze la aparat! Nu mere altfel forumul,la mine!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

...am vazut familia Mufy si familia Urseasca...burtica lui Giani care e frumoasa foc pe cat e de tacuta...pe puii Clodutei, Patrick cel sportiv si Karo de care sunt indragostita realmente...am aflat ce are bebedoi de Gecko intre picioruse (adevarul e, fato, ca la cat esti tu de strong vei face fata celor 3 bestii...Dumnezeu nu da omului mai mult decat poate duce); sa incepem cu propunerile de nume? australian sau romanesc?...si am primit raport de liniste de la gravidute (ei, daca n-a fost sa vina nimeni de ziua mea si probabil nici de a lui Tuchi, ramane posibil sa vina de ziua Iuliei si a lui Seb, ar fi SUUUPER, la fix doi ani de la startul scutecelor)
Bubu, sar'na de indicatie, am fost la C&A in Afi, n-am gasit seturile de 7 body-uri dar erau altele mai mici, cert e ca am dat 70 de ron pe 4 body-uri si 2 pijamale lungi cu picior,toate marimea 92 ceea ce eu, sincer, nu mai vazusem pe nicaieri (Iuliei 86 deja ii sunt mici multe lucruri) asa ca ma declar multumita dar o sa studiez si ce ne ofera Ariel...Asa, hainele erau partea "practica", i-am mai luat pt ziua ei un catel din ala interactiv care plange si trebuie mangaiat, hranit cu biberonul etc, o carte faina de invatat culori si numere si o minge cu acelasi scop, ca ea e innebunita dupa mingi. Am studiat indeluuung zeci de puzzle-uri, pe toate scriind ca-s pt peste 3 ani si am ajuns la concluzia ca au dreptate aia, pe Iulia nu as atrage-o prea mult timp chiar cu piese mari si sigur n-ar avea rabdare sa le faca; ori sunt toti ai vostri niste genii? Toti fac puzzle-uri???
Asa ca acum voi avea de lucru sa-i scot din sifonier tot ce e ramas mic sau fix si vreau chiar si la jucarii sa mai sortez si sa pun la pachetul pt saraci ca sunt o gramada dupa mine (desi muuult mai putine decat am vazut la altii dar pe mine m-ar apuca atacul de panica daca as vedea in casa atatea) si sigur va mai primi si altele.

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clodute spune:

Multumesc Naty ... vezi ca ai offline pe mess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GianiD spune:

Multumim de aprecieri

Vali, si mie mi-e teama sa nasc fara doctorita, ea oricum zicea ca sa o sun si vorbeste cu medicul de garda, dar stiu eu cine va fii acel medic? Ce mi-e teama e ca nu o sa vrea Ilinca sa stea pana in 8, ca Alex s-a nascut la 39 saptamani si doc zicea ca daca primul s-a nascut mai repede exista sanse ca si cel de-al doilea sa se nasca mai repede...sa speram ca oricum va fii, o sa fie bine. Doamne ajuta!

Oana, mersi de aprecieri. Poza e cea mai buna, aleasa din vreo 20. Am stat la foto shooting, m-a pozat randunoiu si am ales , deh, sa dau bine...si cu privirea...stii tu, ca de caine, blanda .

Promit sa pun mai multe poze si filmulete. Acum isi face randunoiul ordine pe harduri si aleg cate ceva. Cu Alex am un album cu poze mai vechi, dar o sa adaug si altele mai noi, ca din vara nu am mai actualizat.

Trimit ca se termina bateria la laptop si n-am incarcatorul. Revin.

http://picasaweb.google.com/gianina.dita/Alex20082009?feat=directlink

Giani, fericita mamica de
Alexandru Mihai
si cu
Ilinca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Ce graviduta frumoasa esti, Giani!

Deci burticoasele noastre sunt bine si nenascute inca!

Am vazut frezatul mic si zuza lui! Of, ce dulcel e blondinul!

Am vazut si puii de Clodute, ce-a crescut si Karo! Niste frumosi amandoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Pauza de-o cafea...

Liana, Mimo, merci pt colorate!

Zoze, tu iar ai beut fara mine, ha? Fii atenta, ca si cand te prind...

Luny, ce frumos ati petrecut ieri! Baieti cuminti, atmosfera calda, bravo!

Alina, arati super!!!Abia astept sa-l vad pe mezin!

Simo, Vali, inca nu? Eu acum fac pariurile, da' tin secret.

Stela, sanatate nepotelului!

Ioana, la Lepsa nu mai e mare lucru de vazut...Si depinde si pe ce traseu vreti sa ajungeti acolo, depine cu ce masina va bagati (nici vara nu-i drumul prea grozav, cel putin cel din Soveja-Lepsa, e inchis, dc va batea gandul sa o luati pe acolo).

Clodute, sunteti frumosi cu totii! Dar Karo e o minune cu costumasul ei de Mos!

Mimo, cred ca de aia il admiram eu mereu pe taica-tu in poze , ca-i fire creativa si melancolica, asa, ca mine... Nici pe departe nu arata varsta pe care o are, iti doresc succes cu cartea, sper sa reusesti. Eu am vrut sa tiparesc anul trecut o carticica pt copii, in franceza, si m-am lasat pagubasa in final. Poate mi-oi face curaj din nou anul asta, poate nu...


Liana, zi drept ce-ai facut cu Teo de nu ne-o mai arati! Repede, altfel dau navala, am retinut nr de la interfon. Uite, iti dau un avans, ca vin cu . Tuc-tuc, stii, da?

Bubule, 2-3 ore de som/zi??? Pfiiuuuu, ce bine de tine!!!

Gecko, deci n-a fost sa fie Mazda! Nu conteaza, sanatosi sa fiti toti 4!


Ma duc sa-mi fac o cafea, ca le-am servit pe rand, intai pauza, apoi cafeaua...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Hai ca vad ca-mi raspunde la comenzi,acum..

Karo si Patrick,jucausi si cumintei!!

liana,imi pare rau.. Nici nu vreau sa ma gandesc..N-as putea sa cred ca vreo randunica ar face una ca asta..De ce??

Clau!! Gata ziua de munca?!



Ela,sufletelului blond!!
Copil zdravan, plin de viata, cu par balai si ochi albastri, ca si maica-sa!


Lingusitorul,ca scorpia,cu gura te mangaie si cu coada te musca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

moama, ce scump e bolndu' cu Zuza! am vazut si Karo, Patrick si mami, pregatiti de party
ma bucur ca v-au placut si pozele noastre
..plec la cosmetica..vad ca burticoasele sunt ok, bbeii stau la caldurica inca!

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Alice, totusi un si de la mine!

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Zoze, ma uit si ma minunez! Inca incerc sa ma decid cine-i mai blond(a), Zuza sau..Zuzu? eu papusa si papuselul!

Mergi la inceput