Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

La Multi Ani Philip si Yann !
sa fiti sanatosi, frumosi si cumintei

si pt mandra mamica

24+ Matei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariam79 spune:

Foooooarte frumoasa muzica lui Gheorhe Iovu. De atunci ascult melodie dupa melodie. Si ce e si mai frumos este ca si lui bebe ii place. Danseaza de atunci. Multumim mult.

Despre sfarcuri, alaptat si filmuletze... d'apoi sa-mi fie cu iertare, vorba unei burtici, cu asa instalatie normal ca te descurci; nici ale mamei nu sunt asa, si are 58 de ani! Deci nu am nici o sansa cu chestiile pe care le am eu. Adica, este ceva de capul lor, dar nu se compara nici pe departe cu ce vad in filmuletze. M-a linistit mama, a spus ca nici ea nu a avut niste imensitati, si am supt, slava domnului. O sa continui cu masaj si format singura, ca parca nu-mi vine sa dau 180 de ron pe Niplette, si parca nici nu vreau sa raman cu biberoane in loc de sfarcuri. Eu ma gandeam ca daca nu vrea san, ma mulg cu pompa electrica si ii pun in biberon. Sau nu e bine? Adika tot papa laptele meu, dar din sticla. Chiar trebuie Niplette? Voi ce ziceti?

Sigur voiam sa mai spun ceva, dar am uitat Pupici

Ana 24+ Alexandru-Nicolae
bebica mea mica si scumpica

ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui MONEAIOANA

Buna fetelor...sper sa va amintiti de mine...imi cer scuze pt pauza asta atat de mare...pt ca dupa de m-am intors acasa la sb la internet...tot timpul aveam altceva de facut cand ma gandeam sa intru sa va scriu....plus de alta de 3 sapt o tin tot intr-un musafir...nu mai pot...am 23+ si am niste dureri de spate groaznice...ma doare coloana de sus pana jos zici ca sta sa se rupasi dorm foarte rau noaptea...poate stiti vreun remediu...aaaaasi sa nu uit sa va spun ca ultimul control l-am avut pe 21 dec cand am aflat ca am unpe care o sa il numim MIRCEA ALEXANDRU...sunt asa de mandra...mai ales ca tot de atunci am inceput sa il simt...doamne ce comoara
Va puuuup si sper sa intru mai des sa mai vb



Ioana 23+ MIRCEA ALEXANDRU


felicitari pentru baietel, sa fie sanatos si vin sa iti recomand remediu pentru spate, pentru ca si pe mine tot in somn/pat ma chinuie durerile de spate. Eu cel putin, si noi in general vrem sa ne luam perne pentru gravida, pentru alaptat si pentru pus bebe in ea, cind ii vine vremea... este un link mai sus catre cel mai mic pret, dupa studiile facute de noi, asa ca... daca te intereseaza, de la Iasi poti comanda prin posta. Mie mi-o aduce sotul astazi!;)

Nana... cind am vizionat filmuletele cu alaptatul ... brusc mi-au devenit erecte ambele sfircuri... de ma intrebam: de ce ma agit eu inutil:)?!

Mary 23+

evolutia lui bebe

„Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea între cei zece copii ai ei si totusi sa i-o dea fiecaruia întreaga”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Ola burtici

Teuta sanatate multa mamei tale
Bun venit si bun revenit noilor burtici.
Mira ok, asa facem, asteptam pana maine dimineata dupa care dam comanda. Corina la tine mai e valabil?

Si nu in ultimul rand...


Multi ani traiascaaaa, multi ani traiascaaa, Laaaaaa muuuuuulti aaaaaaaani!!!! La multi ani Philip si Yannis, sa fiti sanatosi, voiosi, voinici si norocosi!!!!
Ioana, sa iti traiasca frumosii!!



Alina, mamica mandra a piciului Tudor si 23+

Handmade by Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Dragi colege de odisee,

azi la noi in familie este mare mare sarbatoare pentru ca acum 6 ani s-au nascut Philip si Yann!

Multumim tare pentru urari si ptr gandurile bune.

La ora asta aveau deja 3 ore de viata si erau mici mici da' voinici (ca si acum...)


La Multi Ani Philip!

La Multi Ani Yann !


Va servim virtual cate o bucata din torturile facute de noi.

tuturor



Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 26+





LA MULTI ANI SI MULTA FERICIRE MICILOR ARTURICI, SI SA VA BUCURATI IN TIHNA DE NEPOTI DE LA EI!
SA NU O UITAM PE SABINA, SA AIBA CHEF DE DISTRACTIE LA ZIUA FRATILOR EI!!!

Mary 23+

evolutia lui bebe

„Mama este singura fiinta capabila sa-si imparta iubirea între cei zece copii ai ei si totusi sa i-o dea fiecaruia întreaga”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Arturicii- La multi ani baietilor! Sa creasca mari, frumosi, inteligenti si tot ce-ti mai doresti tu pt ei!

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Philip
Yann

Arturica, le doresc multa sanatate baietilor tai, sa-si traiasca copilaria frumos si sa aiba parte o surioara sanatoasa si frumoasa precum ei.

Mira fericita 23+cu Maya Alexandra

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TEUTA2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamariam79

Foooooarte frumoasa muzica lui Gheorhe Iovu. De atunci ascult melodie dupa melodie. Si ce e si mai frumos este ca si lui bebe ii place. Danseaza de atunci. Multumim mult.

Despre sfarcuri, alaptat si filmuletze... d'apoi sa-mi fie cu iertare, vorba unei burtici, cu asa instalatie normal ca te descurci; nici ale mamei nu sunt asa, si are 58 de ani! Deci nu am nici o sansa cu chestiile pe care le am eu. Adica, este ceva de capul lor, dar nu se compara nici pe departe cu ce vad in filmuletze. M-a linistit mama, a spus ca nici ea nu a avut niste imensitati, si am supt, slava domnului. O sa continui cu masaj si format singura, ca parca nu-mi vine sa dau 180 de ron pe Niplette, si parca nici nu vreau sa raman cu biberoane in loc de sfarcuri. Eu ma gandeam ca daca nu vrea san, ma mulg cu pompa electrica si ii pun in biberon. Sau nu e bine? Adika tot papa laptele meu, dar din sticla. Chiar trebuie Niplette? Voi ce ziceti?

Sigur voiam sa mai spun ceva, dar am uitat Pupici

Ana 24+ Alexandru-Nicolae
bebica mea mica si scumpica

ticker



Eu sunt de acord cu tine,Ana Maria!
Nu cred ca asta este o problema care sa ne streseze acum,pentru ca se va rezolva de la sine,cand va veni laptele si bebe-ul.Totul va fi foarte natural si vei vedea ca si corpul si bebe-ul tau se vor adapta foarte usor!


TEO 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Ma mai tineti minte?Da nu-i nimic ca recuperez, mi-am propus sa scriu cel putin o data pe zi, ca de citit sunt la zi!!!
Eu nu am noutati, voi merge abia pe 15 februarie la medic si sper ca atunci imi va spune exact ce e in burtica

La Multi Ani Philip!
La Multi Ani Yann

Sa cresteti mari,fericiti si sa aduceti numai bucurii familiei
Imi place subiectul asta cu alaptarea caci eu la Clara nu am reusit cu toate ceaiurile,Galafor si alte minunatii sa alptez exclusiv, asa ca am mers pe san cu lapte praf din prima zi pana pe la 3 luni cand am renuntat amandoua.Nu as mai vrea sa se intample si acum.
Felicit mamicile care au aflat ce au in burtica,pe cele nou venite,ii tin pumnii AlineiBU sa ovuleze cu succes
Si gata pauza mea...si asta nu am stabilit eu,am un pitic pe aici

18+& CLARA 06.08.08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Arturica, LA MULTI ANI GEMENILOR TAI! SA FIE SANATOSI, FRUMOSI, CUMINTEI SI VA BUCURATI DE EI O VIATA INTREAGA! Sunt o adevarata arta torturile alea!

Nu e bine, Ana, ca odata ce invata sa suga din bibe intelege ca e mai usor ca din san, si probabil va renunta la tziti. Da nu, risti si asa sa pierzi laptele curand, mai bine decat suptul bebelui nu iti va stimula sanul nicio pompa. Nici eu nu aveam sfarcul bine format, si, ce-i drept, cu mare chin la inceput, caci ma apuca Cami doar de sfarcul ala care era aproape plat si nu de toata areola, am reusit s-o alaptez.

Daca intampini greutati in ale alptatului e bine sa ai pe cineva alaturi care sa te incurajeze si sa nu te lase sa renunti! Omul asta pentru mine era mama. In fiecare zi si in timpul fiecarei alaptari, prima luna dupa nasterea Cameliei, plangeam si ziceam ca gata nu mai rezist! Mama era aceea care imi spunea ca o sa reusesc si ca... da, mai pot!
Moneaioana, bine ai venit, sarcina usoara.

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de minunea Camelia-Nicole si 20 fix

Mergi la inceput