Gravidute prin FIV (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmelly spune:

Huski
Dragaica felicitari pt bebei.
Fetelor am ras de am transpirat de la atata ras.
Blue flower daca taceai filozof ramaneai. Poate nu ai vrut sa spui chiar asa, deh hormonii. Lasa ca marti nasti si scapi de de stresul asteptarii si ai sa vezi cum ai sa iti iubesti puiul la nebunie. Haideti fetelor sa o incurajam, trece si ea printr-o perioada mai neagra.
Castelana, ah si eu tot la patuturi visez. Deja am pus ochii pe ce vreau si sper sa aiba in stoc. Dar mai am de asteptat cel putin 1 saptamana. Deja m-am apucat de strans lucruri pe ici pe colo ca sa ne apucam de varuit.
Asa ca fetelor am nevoie de ajutor la impachetat Si daca veniti pana aici puneti in geanta si un carnat de-ala proaspat romanesc de porc ca poftesc la el de mama mama. Sper sa se mai domoleasca si gerul ca vad ca din ninsoare a dat-o in ploaie.
La ce ora e programata huski? Stiti? Am emotii de parca as naste eu.

Haide spor si voie buna! Pupici la toate.

 24+  si
Multumesc Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui miruna79
Castelana ma bucur ca vii cu vesti bune de la eco, noi abia saptamana viitoare mergem la control sa vedem cat a crescut mitzi al meu sper ca e peste 2500g ca la 34 S avea numai 2170 mititelu.Spune mi castelana ce ai pus la cozo al tau de iese asa pufos al meu nu prea e asa pufos, sa pun si eu drojdie ,praf de copt etc hihihi.
Apropo si eu cand am pus patul am lacrimat mi a dat emotii tari l-am pozat din toate unghiurile, nu ti spun ca eu cu tati stam in fiecare seara langa patuc si ne imagineam ca bebe e acolo si vorbim cu el ,vezi ca am luat-o razna rau de tot...


Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Miruna 35+ Daniel
AMR 4 saptamani (sau mai putin)
BEBE



Draga mea, ai pus tot ce trebuie, nu te stresa, eu aici tocmai am iesit din sezonul ploios si acul e un pic mai cald, poate de aceea.
O sa fie bine si mare cat trebuie bebe Daniel, important e sa mai stea acolo la cald la mami ( la ce ger citesc si aud ce e in romanica...) si creste el si "populeaza" el si patutul datator de emotii asa gol, dar cu mogaldeata ganguritoare?
Hai AMR usor si fara stres, uite asa mai trece o saptaman, inca una si fiecare zi trecuta e una castigata, asta e de mai ales dupa beta!
te pup

castelana fericita 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

hello gagici

Huski scoatem majoretele

Dragaica ma bucur ca sunt bine bebeii si ca ai un dr fain. Sa nu te sperii ca sunt doi o sa te descurci. Poate fi doar unu si sa faca cat zece. Depinde de copil. Ai mei sunt cumintei cacaciosi boraciosi si tare tare dragalasi. Ana e deacord cu mine. e in bratele mele acum si comenteaza.

Castelana ce cavaler grasunel ai. sa stea cumintel la mami in burtica si sa creasca mare. Mi-a placut ce ai scris la capitolul trecut. Eu sunt de parere ca mostenirea pe care o putem lasa pe acest pamant sunt copii. Poti sa ai de toate daca nu ai copii degeaba.

Apropo de haine am fost acum doua saptamani la shoping cu prietena mea detinatoare si ea a doua fetite mici una de un an si 9 luni si cealalta de 6 luni. Nu va zic cum ne uitam noi in magazine la taole de parca vedeam avioane. bineinteles ca nu ne-am cumparat nimic pt ca erau asa frumoase dar pe noi aratau ca naiba asa ca ne-am propus sa slabim si revenim la cumparaturi.
Deocamdata port ce am.

Va pup fetelor



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Nici o veste de la Huski? Pe cine suna sa ne dea informatii?
Castelana ma bucur ca ai revenit activa, ma bucur ca bebe este bine si doresc mamei tale multa sanatate
Dragaica, Claudia bine ati revent si voi
Miruna,Carmelly, Ellanik
Evy pe unde esti, nu te mai lasa micutul Gabriel sa stai pe aici?
Mamicilor dragi, Moni, Elena, Raluca, Hepilica, multi pupici la pitici, ce mari sunteti voi
Noi ne pregatim de botez, aproape totul este gata, insa eu cu dilema mea, cu ce ma imbrac ca sa alaptez usor. Raspunsul este fusta si bluza, insa la bluze ce este bun la sani, este lalau in jos, la fuste ce sta pe sold este larg in talie, ce ma fac ? Am incropit ceva dar nu sunt multumita. Kg. mele sunt cu unul mai putin decat inainte de ET, dar asa de urat dispuse, adica numai pe burta si coapse, si la saniiiiii dar acolo ma multumeste .
Stau u ochii pe forum cat ma lasa Vlad si astept cu nerabdare stiri despre Huski.



mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui elenada

hello
Castelana ce cavaler grasunel ai. sa stea cumintel la mami in burtica si sa creasca mare. Mi-a placut ce ai scris la capitolul trecut. Eu sunt de parere ca mostenirea pe care o putem lasa pe acest pamant sunt copii. Poti sa ai de toate daca nu ai copii degeaba.

Apropo de haine am fost acum doua saptamani la shoping cu prietena mea detinatoare si ea a doua fetite mici una de un an si 9 luni si cealalta de 6 luni. Nu va zic cum ne uitam noi in magazine la taole de parca vedeam avioane. bineinteles ca nu ne-am cumparat nimic pt ca erau asa frumoase dar pe noi aratau ca naiba asa ca ne-am propus sa slabim si revenim la cumparaturi.
Deocamdata port ce am.

Va pup fetelor



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!




PUP MAMI OPTIMISTA DE GEMENI!!!!!
draga mea merci, eu am fost invatata si educata sa fiu multumita de conditia mea, sa ma bucur de viata si sa lupt pentru ceea ce-mi doresc.
mi-am dorit asa mult copii ca in planul meu ce-l construisem in minte familia mea era compus din 2-3 copii pe putin.
Acuma daca au inceput sa vina mai tarziu ii astept si sper sa fim sanatosi sa-i crestem.
Deocamdata il asteptam pe primul nostru baietei si sa stii ca tot mai vizez la gemeni ca tine pereche!
te pup si sincer esti un exemplu.
Felicitari de cum te descurci!
pupu mami optimista de gemeni frumosi si cuminti!


castelana fericita 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Castelana ma bucur ca ai revenit activa, ma bucur ca bebe este bine si doresc mamei tale multa sanatate

Noi ne pregatim de botez, aproape totul este gata, insa eu cu dilema mea, cu ce ma imbrac ca sa alaptez usor. Raspunsul este fusta si bluza, insa la bluze ce este bun la sani, este lalau in jos, la fuste ce sta pe sold este larg in talie, ce ma fac ? Am incropit ceva dar nu sunt multumita. Kg. mele sunt cu unul mai putin decat inainte de ET, dar asa de urat dispuse, adica numai pe burta si coapse, si la saniiiiii dar acolo ma multumeste .
Stau u ochii pe forum cat ma lasa Vlad si astept cu nerabdare stiri despre Huski.



mami de Vlad (29.10.2009)
Poze


Multumesc mult
Mani sunt convinsa va vei gasi cea mai buna formula pentru toaleta de botez.
Nu te stresa prea tare, sigur esti o mamica sexoasa.


castelana fericita 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Mai fetelor poftesc la icre cu ceapa verde de mor, ce ziceti?? voi ati mancat icre in sarcina?oricum sarcina mea acu e avansata ce parere aveti sa indraznesc??

Elenada asteptam poze noi cu Ana si Stefan,
nici nu stiti fetelor cat ma bucur cand vad ca puneti poze toate, mi se par asa frumosi copii vostri poate ptr ca sunt facuti din tot sufletu si v-ati luptat toate sa ii aveti... abia astept sa mi vad si eu minunea.

Many lasa ca vei gasi tu ceva sa arati bine si sexy

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Miruna 35+ Daniel
AMR 4 saptamani (sau mai putin)
BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fragutza spune:

Miruna, mananca mami dc iti e pofta!

Oare ce face Huski acum? O fi cu bebe in brate?


de Natalia (03.09.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iana_mari spune:

Miruna mananca cu incredere,eu mi-s putin baltareata si am mancat mult peste si icre in sarcina.Hai sa-ti zic ce mi-a zis mie d-rul cand am nascut gemenii:ma intrebat daca sunt din Detlta sau parintii nostri ,pt. ca de obicei cei care mananca peste mult li se nasc copii mari (si aici ma refer la Mario).
CASTELANA super este bebe ,o sa fie mare la nastere
MANY si eu ma gandesc deja cu ce ma imbrac si avem botezul dupa PASTE.Eu am 4 kg in plus sper sa reusesc sa la dau jos.
HUSKI astept vesti cu nerabdare de la tine
CARMELLY asa este e mai bine ,sa ai tu colicii,dar nu stii niciodata cum va fi.Ai mei dorm bine noaptea,mai gem cateodata de unde deduc ca sunt colici,dar nu plang.Le-am dat infancol de cu am venit acasa.
ELENADA lasa ca va ajungem noi .
PUPICI LA MAMICI SI GRAVIDUTE.
Fetelor mi-am facut album foto,dar cum il introduc sa vedeti si voi?

iana

Mario Constantin si Sophia Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Miruna sa stii ca eu am papat icre. daca iti este teama te sfatuiesc sa consumi icre gata preparate din comert. chiar daca nu sunt asa gustoase ca cele preparate in casa sunt mai sigure.

Miruna acusica iti vezi odorul. sa vezi ce repede vor trece saptamani astea. acusica iti facem galerie.

Trebuie sa le mai fac si eu piticilor niste poze ca de mult nu i-am mai pozat.

Castelana nu e niciodata prea tarziu sa faci copii. Ma uitam la nadam Iliescu care a facut copil la 60 si ceva de ani cu cat optimism vorbeste si cum viseaza sa ajunga la nunta ficei ei. Ea a zis ca are 72 de ani acum dar se simte ca un om de 40 si ceva de ani si ca este sanatoasa tun.Cred ca sigur o vom vedea pe madam Iliescu la nunta ficei ei. Cred ca noi ne plangem prea mult de varsta. Poate o urmezi pe shery care acum e graviduta cu gemeni si uite asa vine si perechea. Sanatate sa fie si putere de munca ca le faci pe toate.

pupici



elena fericita de Ana Maria & Matei Stefan - 18 iulie 2009

Piticii mei iubiti


Povestea noastra in Tabu

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput