Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 *142* - LMA Luana

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

uitati cum se distreaza ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

hahhahahah noroc ca nu i-a trecut inca prin cap ca se poate ridica in picioare daca se tzine de perdea

Citat:
citat din mesajul lui m_monique

uitati cum se distreaza ioana in timp ce eu stau pe forum ...

-------------------------------------------------------------------------
mami de Andrei (16.12.2006) si Ioana (03.04.2009)




25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

hahhahahah noroc ca nu i-a trecut inca prin cap ca se poate ridica in picioare daca se tzine de perdea
Citat:
citat din mesajul lui m_monique

uitati cum se distreaza ioana in timp ce eu stau pe forum ...





25 martie 2009



inca nu e timpul pierdut. parca vad ca zilele urmatoare o incearca si pe asta.
azi a fost catararea pe cutie si incercarea de escaladat masuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Dupa o lunga absenta din motive de timp si calculator stricat , revenim in forta cu www.youtube.com/watch?v=KAxOIBlOO9g" target="_blank">filmuletul veseliei si cu Poze de azi


Incerc sa citesc ceva din urma..sa vad cat pot

fericita de Maya Andreea din data de 6-oct-2009

www.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=156032407" target="_blank">Invitatie la botez
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ce ti-e si cu escaladatul asta. asa si al meu, merge pana la masuta de cafea in 4 labe, se ridica si brusc vrea mai mult asa ca pune un picior pe placa aia de sub masa si hop pe ea


25 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

simina_kin ce grasa si frumoasa e maya.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Vlad, bebe de Simonica_G
Darius Andrei, bebe de Joanna27
Adrian, bebe de Annablue
Bianca Stephanie, bebe de Karina26
Stefan, bebe de Ramona7575


Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Si inca ceva.....participam la www.babyexpo.ro/b/index.php?op=galerie_staruri" target="_blank">Concurs BabyExpo

Ce spuneti??? Aratam bine???




fericita de Maya Andreea din data de 6-oct-2009

www.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=156032407" target="_blank">Invitatie la botez
Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

aris26 asta e numai inceputul escaladatului.
andrei, cand avea 1 an si 2-3 luni, dimineata dupa ce-l scoteam din patut fugea in sufragerie escalada scaunul de la birou, apoi se ridica in picioare pe scaun si statea cu mainile pe birou, ca scaunul era totusi mai departe si nu putea sa se urce pe birou. asta era un fel de cucurigu sau buna dimineata.
odata, pe la 8 martie, am venit de la serviciu si l-am gasit cu nasul julit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplyana_m spune:

haideti fetelor sa va povestesc cum imi omor eu ultimii nervi:

Mura e in calduri, de fapt e spre sfarsit, deja nu mai e fertila, dar cu pretendetii tot nu te poti intelege...So, duminica il intrebam eu pe Mimi (=soatza), care e raspunzator de plimbatul Murei in situatii de criza, pt ca pe el il asculta smirna: mai, dar Costica nu v-a mai stresat de data asta? pe unde o fi umbland? Costica e un maidanez aciuat la vreo 3 blocuri mai incolo, pe jumatatea Murei, dar batran si uns cu toate alifiile, "tatal" tuturor cainilor din zona, mai la propriu, mai la figurat...Si Mimi zice ca nu. Buuun...Luni pe la pranz imi zice Mimi pe YM ca de diminetata a cazut pe gheata cand mergea la lucru si crede ca si-a srantit mana, ca-l doare de moare. Eu intreb: pai cum asa? ca tu nu esti "prost" la cazaturi ca mine... Si-mi raspunde: Pai daca-ti zic nu ma crezi...M-a agatat Costica(,) cand sa ies dintre blocuri si a mers cu mine la servici, frumos, cu tramvaiu, ca omu' (de la Moghioros pana la capatul lui 41). A ramas la Ubisoft in poarta. Si pe drum s-a certat cu toti cainii si toate haitele lumii, si se mai uita si la mine din cand in cand, sa vada daca m-a impresionat, sa-l las la mura cand ne intoarcem acasa. Si eu impresionat fiind, am cazut! Mama masii de Costica!
Ei, si trece ziua (fara sa mearga la doctor, cu CFR2-u' langa el), si vine acasa (fara Costica), si da-i miorlaiala ca au mana, au mana! A gemut toata noaptea, ca diclofenacul meu era expirat si n-a avut niciun efect, abia diminetata i-am luat unul ca lumea.. Si ieri a cucait toata ziua acasa, azi la fel...Mana se prezinta foarte bine, e fff putin umflata, cred ca e doar putin traumatizata incheietura, dar deh, a capatat vulpea rana...Din timp in timp ma tot gandeam la bietul Costica, ratacit la mama-naibii, pe ger, haituit de alti caini, etc.
Si diminetata scot eu Mura, face niste pishi si dau sa ma intorc, ca vazusem mioriticul din blocul vecin ca iese la plimbare. Fac un pas in spate si ma impiedic: COSTICA! Eu ma bucur, Mura se bucura, Costica nu mai zic...si se zmuceste Mura in joaca si isi scoate capul din zgarda Si au plecat mura+costica zburdand ca niste fluturasi, si m-au alegat 40 de minute printre blocuri, injurand si blestemand.....si mai stau 10 min la usa blocului chinindu-ma sa intru doar eu si Mura.
Cand in sfarsit intru in casa, ma intampina Mimi ranjind: ei, mai plangi dupa Costica? Ne urmarise banditul pe geam si se distrase copios.

http://www.lucamic.blogspot.com/

Mergi la inceput