Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *58*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

raluk - dupa cum incep sa te cunosc, domnul zero e in mare pericol daca ramane singur cu tine . stii si karate?

cereale gasesti si fara lapte . bine, pana incepi tu diversificarea - spre un an - se vor mai inventa probabil multe.... mai, glumesc. si eu mi-as fi dorit dintr-o gramada de considerente sa incep cat mai tarziu..., dar mai vedem. deocamdata prospectam.



h.

de minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


ohoo Doamne ajuta!

Pai prospectam, ai vazut ca si eu zilele trecute cautam scaun de masa

a, si da, karate cu aerul stiu adica tae-bo



Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioanna81

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29
Ioanna mami dar cine te-a supårat in halul asta??


uof... ma plang si eu la voi ca la altcineva nu am la cine! si ma descarc din cand in cand ca sa nu fac plici



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre


m-am mai linistit

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16
Sa-ti spun un secret . Azi eram hotarati sa mergem noi dupa tati in Cluj si sa tragem o fuga scurta si intr-un mall si in drum spre mall sa trec pe la tine . Off, planul era asa frumos, deja am spus cu Relu ca va suna el sa spuna ca e de la curierat rapid... Toate bagajele erau facute, planurile, tot tot... inclusiv un aparat foto sa imortalizam prima intalnire intre Alex si Ana. Aveam parca in cap si textul de facut in ciuda lui Radulescu . Dar nu ne-au lasat nici parintii mei, nici ai lui Relu (desi credeam ca socrii vor insista sa mergem). Din cauza gerului, a iesirilor dese din masina, a pericolului daca ramanem blocati pe drumuri undeva... Si intr-adevar l-am convins cu greu pe Relu sa nu mergem, ca imi tot imaginam daca e in scoica imbracat subtire puiul si doarme ce fac? Stau sa-l imbrac gros ca sa iesim din masina, si apoi iar il dezbrac cand intram undeva? No, da tare mi-e ciuda ce plan frumos aveam aseara...


vai, ce m-ai emotionat cu mesajul acesta!!!! ce plan frumos aveati voi! cred ca daca apareati la usa mea ma blocam toata (de emotie) si vreo 15 min nu as fi putut zice ceva inteligibil..ce m-as fi bucurat sa va vad!!! (eram numa' buna de primit musafiri..ma spalasem pe cap, facusem curat in casa si aveam si un pomelo bun de pus pe masa..pe care-l mananc acum)

auzi ralucule?! imi dai voie sa ma prefac ca nu am citit mesajul asta si de acum incolo cand suna vreun curier sa-mi bata inima tare si sa ma gandesc la voi!


Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Iulika ar fi chiar culmea sa ii treaca asa dintr-o data lui Alex supararile pe viata! Dar ar fi tare fain!

Mai, dar cu ideea noastra cu mersul asta la Cluj mi-am dat seama cat e de stresant. Cand auzeam mamici spunand "eu am umblat cu copilul in excursii" nu intelegeam care e lauda . Credeam ca doar cei cu teama de imbolnaviri nu pleaca de acasa.

Dar acum mi-am dat seama cate lucruri trebuie sa pui cu tine (scutece, servetele de fundulet, haine de schimb, paturici, servetele de sters la gurita, etc.). O, si e bine ca nu avem de dus sticle si alte complicatii. Si m-am speriat cum vom face la vara, ca noi eram foarte hotarati sa mergem la ceva mare , dar nu m-am gandit ca vom fi diversificati, ca va trebui sa ducem razatori sau aparate de facut suc, sterilizatoare, biberoane, cani, lingurite, boluri, etc. Si chiar si acum cu sanul, de cand am tras saptamana trecuta sperietura ca imi erau goi sanii parca nu as merge nicaieri departe de congelatorul cu provizii si dulapul cu ceai pentru lactatie la nevoie.

Asa ca pana la vara as dori niste sfaturi de la fetele cu experienta cum se merge in excursie cu un bebel de vreo 8-9-10 luni.


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

de emotie am uitat sa spun ca ma bucur ca operatia a decurs bine si taticul tau este acasa!





Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Citat:
citat din mesajul lui raluk16
Sa-ti spun un secret . Azi eram hotarati sa mergem noi dupa tati in Cluj si sa tragem o fuga scurta si intr-un mall si in drum spre mall sa trec pe la tine . Off, planul era asa frumos, deja am spus cu Relu ca va suna el sa spuna ca e de la curierat rapid... Toate bagajele erau facute, planurile, tot tot... inclusiv un aparat foto sa imortalizam prima intalnire intre Alex si Ana. Aveam parca in cap si textul de facut in ciuda lui Radulescu . Dar nu ne-au lasat nici parintii mei, nici ai lui Relu (desi credeam ca socrii vor insista sa mergem). Din cauza gerului, a iesirilor dese din masina, a pericolului daca ramanem blocati pe drumuri undeva... Si intr-adevar l-am convins cu greu pe Relu sa nu mergem, ca imi tot imaginam daca e in scoica imbracat subtire puiul si doarme ce fac? Stau sa-l imbrac gros ca sa iesim din masina, si apoi iar il dezbrac cand intram undeva? No, da tare mi-e ciuda ce plan frumos aveam aseara...


vai, ce m-ai emotionat cu mesajul acesta!!!! ce plan frumos aveati voi! cred ca daca apareati la usa mea ma blocam toata (de emotie) si vreo 15 min nu as fi putut zice ceva inteligibil..ce m-as fi bucurat sa va vad!!! (eram numa' buna de primit musafiri..ma spalasem pe cap, facusem curat in casa si aveam si un pomelo bun de pus pe masa..pe care-l mananc acum)

auzi ralucule?! imi dai voie sa ma prefac ca nu am citit mesajul asta si de acum incolo cand suna vreun curier sa-mi bata inima tare si sa ma gandesc la voi!


Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Ioooiii ce fain nimeream! Eu care te-am vazut aratand numai superb in poze nu am crezut ca pot nimeri candva cand tu sa nu te simti in largul tau de cum esti aranjata

si eu inca visez ce fain ar fi fost si nu voiam sa ma emotionez singura, de aia m-am gandit sa-ti spun


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Ce-mi place cand se mai incinge forumul in cate o seara! Si in seara asta se pare ca Raluk e sufletul petrecerii. Ai fost prolifica, draga mea!

Iulika, au fost necesare toate capitolele de la odisee si 58 de la dovlecei ca sa ma uit si eu stramb la profilul tau si sa vad ca esti ieseanca la fel ca mine. Nu stiam eu de ce-mi place asa tare de tine.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

de emotie am uitat sa spun ca ma bucur ca operatia a decurs bine si taticul tau este acasa!

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



multumim De emotii nici n-am observat ca ai uitat


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Acuma sa intru si eu la marturisiri. Uneori cand vreau sa ma relaxez si sa ma gandesc la ceva frumos, am in minte scenarii ca ale Ralucai, sa apar la usa vreuneia dintre voi cu nazdravanii mei si sa ne bucuram si sa stam de vorba pana nu mai putem.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui biaz29

Ce-mi place cand se mai incinge forumul in cate o seara! Si in seara asta se pare ca Raluk e sufletul petrecerii. Ai fost prolifica, draga mea!

Iulika, au fost necesare toate capitolele de la odisee si 58 de la dovlecei ca sa ma uit si eu stramb la profilul tau si sa vad ca esti ieseanca la fel ca mine. Nu stiam eu de ce-mi place asa tare de tine.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)



iuhuuu a aparut si Bia sa ma faca sa rad




Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput