Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Sufletul credintei

Mi-e dor de tatal meu

(3 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20
Simina1980
Simina1980

798 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiSimina1980 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Simina1980 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Azi e ziua baietelului meu-face 1 an.Ar trebui sa fiu tare fericita insa o mare durere ma apasa-as vrea sa fi fost si tatal meu langa noi-sunt aproape 9 luni de cand nu mai e dar eu parca tot astept sa ma sune sa-mi zica la multi ani ptr Anducu.Sunt sigura ca nu m-ar fi sunat pana la ora 20.15 atunci cand am nascut.
Mi-e tare tare dor de tata desi il visez des si ii simt prezenta,mi-e dor sa vorbim,sa ne strangem in brate.Mi-e tare greu sa ma duc la cimitir si ma invinovatesc uneori ca nu ma duc mai des....
Te iubesc mult mult TATA!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)
Mergi la inceput
mcrmiki
mcrmiki

1076 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mcrmiki un Mesaj Privat  Reply with Quote
Au trecut mai bine de 9 luni ... de cand tata nu mai este. L-am visat destul de des in ultima vreme, ar fi fost ziua lui in 4 august, l-am visat chiar in acea noapte si din nou mi-a spus ca este bine. L-am mai visat apoi ca a inviat si ma gandeam ca toate rugamintile mele au dat rod, eram asa de fericita. De cand a murit simt ca am imbatranit, ca mi s-au naruit toate visele, ca sunt mai obosita, probabil incepe o alta maturizare, deoarece mi-am pierdut un parinte. Inca il astept, am ramas cu senzatia ca este plecat ... dar, din pacate nu mai vine. Mi-e asa de dor de el incat simt ca ma doare sufletul.
TE VOI IUBI TOATA VIATA MEA, TATAL MEU!

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
Familia mea
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

Mergi la inceput

columbiana

5146 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite columbiana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Miine vor fi sase luni de cind a plecat tata; vara a trecut mai usor, pentru ca am avut-o pe mama linga mine; am trait mereu cu falsa senzatie ca el e acasa, ca ii va povesti la intoarcere cum e in Canada, cum s-a simtit la noi, ce-a vazut; acum am sunat-o si din amaraciunea ei ca a gasit casa goala si pustie, ca mormintul e la citeva zeci de metri si se vede din pridvor...m-am intors la realitate, si doare rau.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759
Mergi la inceput

anca74

997 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui anca74  Trimite mesaj yahoo luianca74 Adauga semn de carte la raspuns Trimite anca74 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Maine vor fi 5 luni de cand tatal meu nu mai este.

... Nu prea gasesc cuvintele sa spun ce simt.
Mergi la inceput
lucka_geo
lucka_geo

3 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Este prima oara cand ma inscriu pe un forum. Caut un subiect de acest gen demult. Tatal meu ar fi implinit pe 19 sept 52 de ani, iar pe 8 noiembrie se face un an de cand nu mai este printre noi . Este atat de dureros incat simt ca nu voi putea niciodata sa descriu ceea ce simt cu adevarat. Un cancer pulmonar blestemat a pus stapanire pe el exact intr-o perioada care ar fi trebuit sa fie cea mai frumoasa din viata mea--insarcinata cu puiul meu scump-- Am oscilat mult intre agonie si extaz...Ceea ce i s-a intamplat ne-a luat total prin surprindere--am crezut mereu ca el este nemuritor--.Era un om atat de puternic, viguros, sportiv, iar boala blestemata, careia nu suport nici sa-i rostesc numele, l-a facut slab, vulnerabil. Ne-a distrus...El nu a stiut niciodata, iubea prea mult viata.A apucat sa-si cunoasca nepotelul, insa visul lui era sa-l vada mergand, sa-l invete sa joace fotbal.Era atat de mic cand bunicul lui s-a stins. Taticul meu nu merita chinul prin care a trecut...Mama mea este atat de tanara!!! Anul viitor va implini 47 de ani...A fost prima si singura ei iubire
Mergi la inceput
mcrmiki
mcrmiki

1076 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mcrmiki un Mesaj Privat  Reply with Quote
mi-e atat de dor de tata, incat simt ca mi se strange sufletul. Nu ma pot obisnui ca nu mai este, nu pot accepta, este atat de greu. Dumnezeu sa-i odihneasca pe toti parintii nostrii care nu mai sunt!

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
Familia mea
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

Mergi la inceput

columbiana

5146 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite columbiana un Mesaj Privat  Reply with Quote

simbata am vorbit cu mama la telefon, si la un moment dat mi-a spus "ce sa fac, acum ma rog sa treaca timpul ce-l mai am mai repede, sa ajung si eu linga tatal tau"; de atunci mi se tot invirt in cap si in suflet vorbele ei;

Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today

Mergi la inceput
ginutaC
ginutaC

155 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ginutaC un Mesaj Privat  Reply with Quote
Desi imi e dor de ma doare, azi noapte l-am visat pe tatal meu. Nu il mai visasem demult.Desi nu semana, stiam ca e el. M-am trezit fericita. Ma rog la Doamne-Doamne sa ii dea odihna pe care o merita.

Gina
Mergi la inceput
alexxia
alexxia

1340 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui alexxia  Trimite mesaj yahoo luialexxia Adauga semn de carte la raspuns Trimite alexxia un Mesaj Privat  Reply with Quote
Va inteleg asa de mult fetelor ! De o luna taticul meu a plecat, dintr-o prostie, o apendicita prost diagnosticata si in trei zile un om de 60 de ani , 1,85 m si 90 de kg , s-a stins .
Nu stiu cum sa-mi continui viata. Omul asta a fost alaturi de mine 32 de ani . Nu stiu cu ce sa umplu golul lasat de el.
De cand a murit il visez des, dar in fiecare vis retraiesc ce s-a intamplat si e cumplit.

Alexxia Ruty ( 25.07.2001 ) si Thea ( 28.09.2006 )

"This is your time. This is your dance.
Live every moment. Leave nothing to chance.
Swim in the sea. Drink of the deep.
Embrace the mystery of all you can be."

MATERIALE ABA

Poza noastra:OCHI DE COPIL

Mergi la inceput

columbiana

5146 Mesaje

Alexia, imi pare rau, Dumnezeu sa-l odihneasca!

Dear Lord, please give me the strength to not slap an idiot today

Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com