Mi-e dor de tatal meu

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Azi e ziua baietelului meu-face 1 an.Ar trebui sa fiu tare fericita insa o mare durere ma apasa-as vrea sa fi fost si tatal meu langa noi-sunt aproape 9 luni de cand nu mai e dar eu parca tot astept sa ma sune sa-mi zica la multi ani ptr Anducu.Sunt sigura ca nu m-ar fi sunat pana la ora 20.15 atunci cand am nascut.
Mi-e tare tare dor de tata desi il visez des si ii simt prezenta,mi-e dor sa vorbim,sa ne strangem in brate.Mi-e tare greu sa ma duc la cimitir si ma invinovatesc uneori ca nu ma duc mai des....
Te iubesc mult mult TATA!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Au trecut mai bine de 9 luni ... de cand tata nu mai este. L-am visat destul de des in ultima vreme, ar fi fost ziua lui in 4 august, l-am visat chiar in acea noapte si din nou mi-a spus ca este bine. L-am mai visat apoi ca a inviat si ma gandeam ca toate rugamintile mele au dat rod, eram asa de fericita. De cand a murit simt ca am imbatranit, ca mi s-au naruit toate visele, ca sunt mai obosita, probabil incepe o alta maturizare, deoarece mi-am pierdut un parinte. Inca il astept, am ramas cu senzatia ca este plecat ... dar, din pacate nu mai vine. Mi-e asa de dor de el incat simt ca ma doare sufletul.
TE VOI IUBI TOATA VIATA MEA, TATAL MEU!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Miine vor fi sase luni de cind a plecat tata; vara a trecut mai usor, pentru ca am avut-o pe mama linga mine; am trait mereu cu falsa senzatie ca el e acasa, ca ii va povesti la intoarcere cum e in Canada, cum s-a simtit la noi, ce-a vazut; acum am sunat-o si din amaraciunea ei ca a gasit casa goala si pustie, ca mormintul e la citeva zeci de metri si se vede din pridvor...m-am intors la realitate, si doare rau.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca74 spune:

Maine vor fi 5 luni de cand tatal meu nu mai este.

... Nu prea gasesc cuvintele sa spun ce simt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucka_geo spune:

Este prima oara cand ma inscriu pe un forum. Caut un subiect de acest gen demult. Tatal meu ar fi implinit pe 19 sept 52 de ani, iar pe 8 noiembrie se face un an de cand nu mai este printre noi . Este atat de dureros incat simt ca nu voi putea niciodata sa descriu ceea ce simt cu adevarat. Un cancer pulmonar blestemat a pus stapanire pe el exact intr-o perioada care ar fi trebuit sa fie cea mai frumoasa din viata mea--insarcinata cu puiul meu scump-- Am oscilat mult intre agonie si extaz...Ceea ce i s-a intamplat ne-a luat total prin surprindere--am crezut mereu ca el este nemuritor--.Era un om atat de puternic, viguros, sportiv, iar boala blestemata, careia nu suport nici sa-i rostesc numele, l-a facut slab, vulnerabil. Ne-a distrus...El nu a stiut niciodata, iubea prea mult viata.A apucat sa-si cunoasca nepotelul, insa visul lui era sa-l vada mergand, sa-l invete sa joace fotbal.Era atat de mic cand bunicul lui s-a stins. Taticul meu nu merita chinul prin care a trecut...Mama mea este atat de tanara!!! Anul viitor va implini 47 de ani...A fost prima si singura ei iubire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

mi-e atat de dor de tata, incat simt ca mi se strange sufletul. Nu ma pot obisnui ca nu mai este, nu pot accepta, este atat de greu. Dumnezeu sa-i odihneasca pe toti parintii nostrii care nu mai sunt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


simbata am vorbit cu mama la telefon, si la un moment dat mi-a spus "ce sa fac, acum ma rog sa treaca timpul ce-l mai am mai repede, sa ajung si eu linga tatal tau"; de atunci mi se tot invirt in cap si in suflet vorbele ei;



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginutaC spune:

Desi imi e dor de ma doare, azi noapte l-am visat pe tatal meu. Nu il mai visasem demult.Desi nu semana, stiam ca e el. M-am trezit fericita. Ma rog la Doamne-Doamne sa ii dea odihna pe care o merita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

Va inteleg asa de mult fetelor ! De o luna taticul meu a plecat, dintr-o prostie, o apendicita prost diagnosticata si in trei zile un om de 60 de ani , 1,85 m si 90 de kg , s-a stins .
Nu stiu cum sa-mi continui viata. Omul asta a fost alaturi de mine 32 de ani . Nu stiu cu ce sa umplu golul lasat de el.
De cand a murit il visez des, dar in fiecare vis retraiesc ce s-a intamplat si e cumplit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Alexia, imi pare rau, Dumnezeu sa-l odihneasca!





http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput