Fulgusori de nov-dec 2009 (13)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

gata..am scapat si de vaccinuri! a plans la cel de hepatita de mi s-a rupt inima...Deocamdata vad ca e linistita..am urmat schema de la stat. Va spun eu dca am avut ceva efecte adverse..
Bei...da avem niste fulgusori frumoooosi : Dominic- un adevarat baietel costumat frumos pt petrecere, Iulia-o printesica frumusica foc care seamana cu mami(intr-una din poze mi se pare ca seamana leit cu rechinasa mea..doar ca a ta bebita are fruntea mai inalta putin..) si Sabinuta care chiar se joaca cu maimutoiu de la leganas!!
Siii...o majoreta de majoretaaa!!! Chiar ca ai o silueta de invidiat! Poza e facuta atunci cand ati cununat?
Lavinia, bafta multa la examen joi, fugi la invatat!
Beii..nu mai vorbiti de slabit..ca eu iar am halit azi dulce..unde e mama naibii vointaa aia???maine mergem si sarbatorim pe tati si pe fratele lui ..si iar festin imbelsugat...o sa slabesc la sf asteapta..

PROASPATA MAMICA DE RECHINAS

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lidia74

BROSCUTZA ce dulce e minunea ta...

Lidia

Saru'mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

ancutza frumos se mai joaca sabinutza , auzi dar de ce ii mai tii manusi? sa nu se zgarie?
rgagapie - bune spaghetele alea, dar usturoiul stiu ca nu bun la alaptare

dana - pup davidelul, sa nu mai creasca temperatura

succes fetele cu vaccinul, sa masati locul dupa vaccin, eu nu am masat si a facut guguloi, nu cred ca e o regula

Ralu, mami de Remus Andrei (8 nov '09)Primul an de peripetii
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
Poze BUBU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

Da LAURA....poza e de la cununie. Distractie placuta maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

moaaama cat ati scris

am fost la ORL-ist, cica nu am totusi sinuzita, e doar ce banuiam de anul trecut, rinita alergica. Alergica la ce? Nu se stie. Concluzia este ca trebuie sa ma duc la aerosoli 10 zile / luna timp de 3 luni. Asta e ok, as putea chiar sa-mi iau aparatul daca nu am chef sa ies zilnic din casa cu kupilu dupa mine... mai vad eu. Dar m-a pus sa iau Zyrtec (antialergic). Evident, intreb: e permis in alaptare? Evident, zice: sigur ca da, nu va faceti nici o grija. Cum am intrat in casa am cautat pe net prospectul. Pe care scrie: interzis in alaptare. Evident si asta.

ma duc sa mananc ceva si va pup tare pe toate pentru grija si gandurile bune

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

poze de azi de ieri

In my apron I carry nails, pliers, a heavy hammer, and pride.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

gata..am scapat si de vaccinuri! a plans la cel de hepatita de mi s-a rupt inima...Deocamdata vad ca e linistita..am urmat schema de la stat. Va spun eu dca am avut ceva efecte adverse..
Bei...da avem niste fulgusori frumoooosi : Dominic- un adevarat baietel costumat frumos pt petrecere, Iulia-o printesica frumusica foc care seamana cu mami(intr-una din poze mi se pare ca seamana leit cu rechinasa mea..doar ca a ta bebita are fruntea mai inalta putin..) si Sabinuta care chiar se joaca cu maimutoiu de la leganas!!
Siii...o majoreta de majoretaaa!!! Chiar ca ai o silueta de invidiat! Poza e facuta atunci cand ati cununat?
Lavinia, bafta multa la examen joi, fugi la invatat!
Beii..nu mai vorbiti de slabit..ca eu iar am halit azi dulce..unde e mama naibii vointaa aia???maine mergem si sarbatorim pe tati si pe fratele lui ..si iar festin imbelsugat...o sa slabesc la sf asteapta..

PROASPATA MAMICA DE RECHINAS

rechinas in pozici


Laura si noi am urmat tot schema de la stat ...Sabina a plans la ambele injectii dar s-a linistit repede si a dormit 3 ore jumatate...initial am zis ca nu-i pun supozitor cu paracetamol dar a inceput sa se agite si sa se miorlaie (cred ca de durere saracuta) si i-am pus unul... imediat s-a linistit...nu i s-a inrosit locul si nici nu s-a umflat, am scapat

pupici la rechinasa vaccinata


ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Lili imi pare tare rau ca nu te-ai lamurit cu nenea dr. Cunosc senzatia.(aia cu boul si cu vaca).
La multani micilor comori de Broscuta si Ramona c.
Monis astept sa intri si sa ne spui ca esti mai bine. fata sa treaca.
Eu am depus pt alocatie si trusou pe 23 nov si pana acum nici urma de bani. Singurul avantaj e ca pt CIC am depus la scarbiciu si primesc in continuarea salariului, deci fara intreruperi.
Azi am fost si eu la cumparaturi si am gasit o rochita si un sacou pt cumatrie. surpriza mare a fost la sutien ca eu decand am ramas insarcinata port doar bustiere si de la 70 B cat purtam am ajuns la 80 D... macar de ar fi pline cu lapte.
Danut e bine, de ieri dimineata papa neocate si pana acum nici urma de kk asa ca sper ca va fi bine. Singura problema este ca nu ii place si ma cam lupt cu el pt ca are mese la care mai mult de 60 de ml nu vrea si pace.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

lili a, Ancutza Bro, Lalu, fetele va .
Laurairina, asta ma gandeam si eu, ca seamana f mult fetele noastre intre ele. M-am uitat la pozele voastre dimineata si am ramas surprinsa...
Cred ca si noi vom urma schema de la stat pentru vaccin.
RamoC DOMINIC .
INTREBARE : IN POPOR SE SPUNE CA COPII SCAPA DE COLICI CAND IMPLINESC 3 LUNI. MAMICILE CU COMORI DE 3 LUNITZE, ESTE ADEVARAT?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

ancutza frumos se mai joaca sabinutza , auzi dar de ce ii mai tii manusi? sa nu se zgarie?


Raluci de obicei ii pun manusi cand are manutele foarte reci dar i le mai pun si cand are unghiutele prea mici sa i le pot taia dar deajuns de mari sa se zgarie si moamaaaa ce talent mai are sa isi faca toata fata numai dungi




ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Ancutza, Sabinutza e o dulceatza...si cum mai vorbeste ea cu tigrisorul ala pe care il loveste.

RgagapieNoi am comandat pentru botez tort cu fetisoara lui Rares, si vreo trei feluri de praji, dar 40de kg de prajituri cum ai zis tu e cam mult...probabil invitatii tai sunt mari amatori de dulciuri....sa va zic nr de invitati...60.

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput