Fulgusori de nov-dec 2009 (13)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui broscuta_80

lili a, Ancutza Bro, Lalu, fetele va .

INTREBARE : IN POPOR SE SPUNE CA COPII SCAPA DE COLICI CAND IMPLINESC 3 LUNI. MAMICILE CU COMORI DE 3 LUNITZE, ESTE ADEVARAT?

Mami de Iulia Emanuela 26.11.2009




la noi au durat cam o luna jumatate colicii si deja am scapat de ei de ceva vreme...o sa vezi ca trec repede


ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

BROSCUTZA sa-ti traiasca micuta printesa si sa fie mereu sanatoasa....ca frumoasa este!!!

ANCUTZA ce fetita mare si jucausa are mama!!!

laurairina a ta 'galuscuta' ma da gata cu ochisorii ei...e o dulceata!!

Monis imi pare rau ca nu te simti bine nici acum...sa te refaci cat mai repede

LIDIA esti o draguta ,din toate punctele de vedere..

DANA multa sanatate tizului

rgagapie spor la pregatiri!!!

p.s ca tot vorbim de "ispravile" puiutilor nostri, al meu tocmai ce s-a trezit si povesteste cu"steluta" cantatoare de deasupra patutului si da din picioare de i-au ajuns nadragii mai jos de fundic...si loveste asa de tare ca "suna" patutul ( ma intreb nu il dor calcaiele )...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Broscutza sa stii ca o sa treaca si colicii, la noi au trecut pe la doua lunitze. Mai are crampe uneori, dar extrem de rar!

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tiusca spune:

Multumesc fetelor ptr.raspunsuri.M-am lamurit si cu alocatia.Am sunat la ei si ptr.ca baiatul cel mare primeste alocatia pe o adresa diferita fata de cea actuala nu pot primi alocatia.Adica trebuie sa fac cerere sa mut alocatia lui Matei la adresa noua si numai dupa aceea o primesc si pe a lui Razvanel.Daca nu as fi sunat as fi asteptat mult si bine alocatia....Traim in Romania....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga
RgagapieNoi am comandat pentru botez tort cu fetisoara lui Rares, si vreo trei feluri de praji, dar 40de kg de prajituri cum ai zis tu e cam mult...probabil invitatii tai sunt mari amatori de dulciuri....sa va zic nr de invitati...60.

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE


Pai la noi e 2 in 1 , iar praji se pune si pe masa si sa da caserola acasa la fiecare invitat (iar o caserola are 300 g). La un moment dat se punea problema daca o sa ne ajunga, in plus tre sa dai la vecini, sa duci la lucru (atat noi cat si mama).


Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Poze noi
Ramona de Maya Paula (17.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui rgagapie

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga
RgagapieNoi am comandat pentru botez tort cu fetisoara lui Rares, si vreo trei feluri de praji, dar 40de kg de prajituri cum ai zis tu e cam mult...probabil invitatii tai sunt mari amatori de dulciuri....sa va zic nr de invitati...60.

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE


Pai la noi e 2 in 1 , iar praji se pune si pe masa si sa da caserola acasa la fiecare invitat (iar o caserola are 300 g). La un moment dat se punea problema daca o sa ne ajunga, in plus tre sa dai la vecini, sa duci la lucru (atat noi cat si mama).


Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Poze noi
Ramona de Maya Paula (17.11.2009)


Aha, deci e ca la nunta, un fel de atentie pentru nuntasi din partea mirilor. Noi am ales sa le dam ca amintire un breloc cu poza lui Rares!

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

broscutza noi ,din pacate,mai avem uneori dureri de burtica ,dar nu cred ca se poate vb de colici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:


iar i-a crescut febra...38,2...

Ancutza, Broscutza, pup fetele voastre frumoase.

------------------------
Proaspata mamica de baietel!

Albume foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

salutare,

raportez greutate constanta, tot 62 kg

de ieri Eva a inceput sa fie clar atrasa de carusel, il urmareste cu privirea si rade la el... pana acum doar la Dragos aveam succes
Acum Dragos nu mai e atras de carusel ca la inceput, mai interesante sunt jucarelele de la paturica de joaca si ii place si in leagan...doar se uita la luminite, inca nu boxeaza cu jucariile...
si.... tocmai mi-a venit caruciorul.... e cat casa... acum ramane sa gasesc si trotuarul pe care sa incap cu el... cred ca va trebui sa o iau si pe strada pt ca pe trotuare sunt masini...


Dragos si Eva _30.11.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

ziua buna si de la noi,
am venit de la vaccinel, am facut numai infanrixul pana la urma, am plans putin la intepatura dupa care am gungarit cu asistenta. avem 6,200 kg si 62 cm (crestere de 1,800 kh si 7 cm in 2 luni), fontanela e mai mica decat luna trecuta, continuam cu calciul.
i-am dat 1/2 de sup paracetamol (nu dati cu rosii) pentru a fi in forma maxima pana la botez, si i-am pus o felie de cartof la intepatura. am papat iar acum dormim de 1 h 1/2.

sarbatoritilor de astazi, Iulia si Dominic, vazut pozici zambarete si pupam falcutele

toate fetele

PS: nu am depus CIC pt ca nu am toate deciziile de suspendare , dar am luat cei 230 de lei

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput