Fulgusori de nov-dec 2009 (13)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Ancutza, iti multumesc...chiar am nevoie..tinand cont ca acum invat, si tot semestrul am lenevit...de fapt o luna am lenevit, pana a venit pustiulica, apoi...meseria de mamica m-a acaparat!!

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Bune fetelor,
Am intrat sa va salut si sa va multumesc de sfaturi, dar nu prea am timp. Tre sa ma apuc la , am si apoi sa si sa fac ceva de papica. Maine mergem la sa luam costum la tati si ceva hainute pt botez la Maya, mai am putin si intru in .
Am fost sa vad la sala cum aranjeaza mesele, dar nici o varianta nu imi convine, oricum o da am de furca cu asta, dar as vrea sa minimizez cat se poate.
Colac peste pupaza, soacra mea tine mortis sa puna tortulete mici pe masa (1 la 6 persoane), apoi avem tortul "miresi", tortul nasilor si mai vrea si totrul pentru Maya. Unde mai pun ca am comandat deja 40 kg de prajitura si sunt doar 70 persoane , cred ca dupa botez o sa tort si praji o saptamana cel putin de 3 ori pe zi (ca sa nu le arunc).
Asa ca la mamici in actiune o sa primesc la , pana imi deschid ferma


Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Poze noi
Ramona de Maya Paula (17.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:



www.youtube.com/watch?v=7sNMzYxlUFc" target="_blank">Sabina la joaca

asta a-propos de ce discutam legat de gesturi voite sau involuntare la copilasii nostri...




ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rgagapie
Unde mai pun ca am comandat deja 40 kg de prajitura si sunt doar 70 persoane , cred ca dupa botez o sa tort si praji o saptamana cel putin de 3 ori pe zi (ca sa nu le arunc).



Asa am patit eu, mi-au ramas multe prajituri si tort dupa botez si le-am papat singura pe toate.De cand am venit din maternitate nu mai stiu cate kg am, evit elegant cantarul.Astept vremuri mai calduroase, cand o sa putem iesi la plimbare, ca sa ma mobilizez si eu, sigur o sa ma enervez ca nu mai incap in haine si o sa iau masuri.Deocamdata mananc tot ce-mi iese in cale, mai ales dulciuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Dana.n ma bucur ca David este mai bine , eu dupa capul meu as spune sa nu ii mai pui inca un supozitor...daca i-ai pus si si-a facut efectul e de ajuns.


ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Am uitat sa va spun ce fac de papa: spaghete cu sos alb cu usturoi, va invit cand .
daca nu am uitat reteta, dar nu va spun cate calorii are

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Poze noi
Ramona de Maya Paula (17.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro



www.youtube.com/watch?v=7sNMzYxlUFc" target="_blank">Sabina la joaca



Ce frumos se joaca Sabinuta!La noi leaganul deocamdata ocupa spatiu inutil in casa, mai mult de 5 minute nu a stat Ariana in el.Poate cand mai creste putin va fi mai interesant pt ea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

mda...voi ma ofticati cand aud ce repede se dau banii in Bucuresti...
eu voi lua alocatia (prima data) lui Flavius cand el va avea 8 luni ..pai e normal?????

Cami, de sufletel scump Flavius Cristian pe pamant si a ingerasului Darius-Andrei din ceruri

Alex are nevoie de noi! Sa-l Ajutam!!

Flavius

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius


Poveste

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lalu_79

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro



www.youtube.com/watch?v=7sNMzYxlUFc" target="_blank">Sabina la joaca



Ce frumos se joaca Sabinuta!La noi leaganul deocamdata ocupa spatiu inutil in casa, mai mult de 5 minute nu a stat Ariana in el.Poate cand mai creste putin va fi mai interesant pt ea.



sunt convinsa ca in 2-3 saptamani o sa se joace si Ariana asa , e micuta inca.
pe zi ce trece copilasii nostri sunt mai constienti de ceea ce fac , mai linistiti si mai veseli... eu cel putin ma bucur de fiecare gest nou, fiecare gangurit, sunet nou (ieri l-a spus prima data clar pe "A")

sunt in al noualea cer !!
pupici la puiuti


ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rgagapie spune:

Pitica mea se ceva vreme, cand e nervoasa spune AIIIIIIIIIII sau DIIIIIIIII, uneori mai striga si cate un GIIIIIIIII . Are carusel la patut si de cateva zile loveste singura cu manuta in ursuleti (care au ceva bilute si se aud) dupa care toata e un zambet si rade de numa (da si din manute si picioruse in acelas timp).
Nu prea am avut timp sa o laud si voua, ce mama denaturata sunt, nu imi laud pitica

Zambeste, maine poate va fi mai rau.
Poze noi
Ramona de Maya Paula (17.11.2009)

Mergi la inceput