Fulgusori de nov-dec 2009 (13)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

BROSCUTZA ce dulce e minunea ta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Fetelor voi faceti bebelusilor vaccinul impotriva rotavirusului. Pediatra la noi il recomanda, homeopata nu, iar noi am auzit pareri pro si contra ca nici nu stim ce sa facem.



Pediatra mea mi-a recomandat sa ii fac la 2 luni Infanrix Hexa si Rotarix. Mi-a spus ca dupa un an sa ii fac si Prevenarul. Eu nu vreau sa fac mai mult de Hexa. Ma gandesc in fel si chip si tot ca un bou o sa intru in cabinet. Dar, nu vreau Roatrixul si nici Prevenarul. Eu sunt in cumpana mai mult si pt ca eu nu am avut lapte sa ii dau. Ma gandesc la anticorpi. Dar, parca tot nu i-as face vaccinurile astea. Sper sa nu fac bolile astea, ca nu mi-as iertau niciodata.

Mami de amazoana

My Perfect Baby - poze de la 6 saptamani(nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=12-sti6nAwc" target="_blank"> Varul Zbuciumix ii face baita verisoarei Atomix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Citat:


LA MULTI ANI pentru cele DOUA LUNITE si IULIEI EMANUELA, fiica Broscutei.

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE


Lavi multumim de urari... sper sa se digere bine zambetul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Buna dimineata!
In primul rind, raportul la greutate: VREAU ! Am 55.5 kg!
Ramo C ai un baiat tare frumos

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj
Lili Esti draguta sa imi spui de care incalzitor pentru biberoane ai? Ca sa nu cumpar ceva care nu functioneaza, cum am patit cu caruciorul si cu biberoanele. Multumesc frumos

Eu am incalzitor de la Nuk asta: (scoate tu liniuta si inlocuieste punctul, apoi lipeste ce e dupa /) bebe-lino punct ro /article.php ?article=456 dar l-am luat mai ieftin din Germania
Unde sinteti mamici, ca doar n-ati scos fulgusorii afara pe gerul asta? Apropo de vreme, va anunt cu durere ca dupa frig cica vine ninsoarea de miercuri, deci toata saptamina vom sta ca la inchisoare in casa
Laura Garner sucul de portocale zicea sa i-l dau ca sa nu mai fie constipata cica, dupa ce m-a sfatuit sa o constip tot eu dindu-i apa de orez. Fireste ca nu intentionez sa urmez asemenea sfaturi SF.
laurairina ce face rechinasa dupa vaccin?
Monisule cum esti? respiri? pe nas,adica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Broscutza

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

lauraurina si noi ne uitam tot la Razvan si Dani....bafta la vaccin!

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE




'neatza

si noi facem parte din clubul asta , mi-s dragi tare baietii

Lavi multa bafta la examen


ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

broscuta bun revenit, ai o fetita tare dulce
lavi bafta la examen si spor la invatat Despre dosare, stiu ca cel de CIC se depune in termen de 60 de zile de la incetarea concediului de maternitate,pt celelalte nu stiu daca e tot asa un termen, sper sa nu fie 60 de zile de la nastere
tiusca eu stau in sect 2: am depus dosarele pt prima de nastere, trusou si alocatie pe 15 noiembrie - prima si trusoul le-am luat inainte de anul nou,iar cu alocatia a venit ieri postasul la usa (m-am simtit ca o o pensionara )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui broscuta_80

Buna dimineata!!!!
Fetelor eu sunt o cauza pierduta.... nu pot sa tin pasul cu voi si pace... Oricat m-am straduit nu-mi iese in nici un fel....
Asa ca voi intra mai din an in paste, iar daca mi se face dor, evident ca mai des....
De exemplu azi intru pentru ca facem 2 luni si dorim sa va facem cinste cu Un Zambet
Avand in vedere ca majoritatea fetelor s-au inscris la slabit evit delicatesele obisnuite....

Mami de Iulia Emanuela 26.11.2009


e frumusica foc Iulia si are niste ochi superbi ... ce frumos zambeste ea la mami , la multe lunite printesica draga


RamoC La multe lunite si lui Dominic cel falcos , ce v-ati petrecut voi intre prieteni...nice!


ANCA mamica fericita de SABINA IOANA

Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

Buna ziua si de la noi

Dominic,Iulia, sa cresteti mari, frumosi si norocosi!!!

Monita mea nu vrea sa doarma si pace....stau 20 de minute sa o adorm, sta 5 minute, apoi se trezeste si o luam de la capat.Bine ca a dormit azi noapte si am reusit si eu sa ma odihnesc cat de cat.

Pentru cei care fac vaccinul, tinem pumnii sa fie totul bine, fara reactii adverse.Si noi ne pregatim de moment, asteptam sa treaca raceala de tot...inca ne luptam cu mucisorii.

Broscuta, te inteleg perfect, nici eu nu reusesc sa tin pasul cu fetele, sunt multumita daca reusesc sa citesc tot.Dar tot sper la vremuri mai bune, cu mai mult timp pt forumit.
Ai o printesa frumoasa foc, sa-ti traiasca!

Monis, sanatate multa iti doresc.

Daca tot ne-ati laudat pozele, am mai pus cateva pe contul comun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Buna dimineata!
Puiul meu este mai bine. Acum o ora i-am luat temperatura si avea 37,5. Ultimul supozitor l-a primit aseara la 22.00. Sper sa nu ii mai creasca.
Acum nu stiu ce sa fac...sa ii mai bag unul preventiv?

Camy, sí al meu da sa se ridice. Isi strange pumnisorii la piept, se incordeaza...si se ridica putin. Eu l-am apucat de manute si l-am sustinut putin...s-a ridicat in fund. Acum nu stiu daca este bine ptr coloana lui sa mai fac asa...lui ii place tare.
Lili, eu zic sa stai linistita. Trebuie sa fim optimiste si sa ne gandim ca nu este ceva grav.

------------------------
Proaspata mamica de baietel!

Albume foto

Mergi la inceput