Fulgusori de nov-dec 2009 (13)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

ANDRECLUJ si voi toate sunteti frumoase .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Salutare si de la noi,
Bafta fulgusorilor care azi fac vaccinul, noi am scapat cu bine.
Fetelor voi faceti bebelusilor vaccinul impotriva rotavirusului. Pediatra la noi il recomanda, homeopata nu, iar noi am auzit pareri pro si contra ca nici nu stim ce sa facem.
Lumi si eu ma bucur ca m-am mobilizat si mi-am facut timp sa fiu iar alaturi de voi. Asteptam sa zici ceva de dintisori deoarece si Vlad este cu pumnisorii in gurita si m-am speriat ca de la dinti, parca este prea mic ptr. dinti, insa dr. homeopat a zis ca de la burtica. Sa va traiasca mica printesa
Ramonika, sa va traiasca mica si frumoasa crestina
Ptr. mamicile care inca se chinuie cu colicii bebelusilor, mie mi-a fost recomandat(de homeopat) ceaiul de fructe de anason, seminte de fenicul si cimbrisor, cate o lingurita din fiecare la 250ml apa(o cana) facute decoct de 3 ori/zi. La mine a tinut insa nu pot sa beau asa mult(3 cani) ca dau cu laptele pe dinafara, feniculul si anasonul stimuland lactatia. Ca recomandare daca sunt intr-o locatie unde nu am ceai la mine sa mestec 2-3 seminte de fenicul.
Acum fug dar sper sa mai revin

Pupici



mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

LAURAIRINA, ANDRECLUJ tinem pumnii pt vaccin, sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tiusca spune:

many_bani-tu cand ai depus actele ptr.alocatie?Ca eu le-am depus in octombrie si nici acum nu am vazut banii.La mine ar trebui sa vina prin posta.Ar fi bine sa vina dupa 2 luni indemnizatia.multumesc ptr.raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna dimineata si de la noi!!
noi tocmai am terminat de papat ,asa ca am timp de o daca mai aveti...

Vad ca unii fulgusori au unele probleme multa sanatate tuturor ,iar mamicilor multa putere si rabdare sa depaseasca situatia!!!

Mult succes fulgusorilor care azi au de trecut examenul vaccinului!! mamicile lor,Andre si laurairina sa aiba cat mai putin de furca cu efectele adverse (posibile)...

Ramonika felicitari pt.crestinarea printesei si pt petrecerea reusita...am vazut pe fuga poze ..ati fost minunate!!!

Monis nu ma gandesc sa abandonez proiectul "scoala" desi ma doare sufletul ca trebuie sa plec de langa puiut asa mult timp...e ultimul an ,asa ca trecem noi si peste asta...Multa sanatate!!!!un pt fiecare..

RAMO.C super tare feciorul tau !!!Si "LMA CU SANATATE" pt.cele 3 lunitze!!

LAVINIA ma bucur ca Rareshu si-a facut program de somn asa de fain ; si sper sa reusesti sa rezolvi dilema cu examenul...

ar mai fi...dar ma striga puiu'..sper sa mai revin


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui tiusca

many_bani-tu cand ai depus actele ptr.alocatie?Ca eu le-am depus in octombrie si nici acum nu am vazut banii.La mine ar trebui sa vina prin posta.Ar fi bine sa vina dupa 2 luni indemnizatia.multumesc ptr.raspuns

Noi am depus dosarul ptr. cele 3 alocatii, indemn. etc undeva in a 2-a parte a lui noiembrie, alocatia de stat a intrat in cont sapt. trecuta. Am inteles ca directia unde depunem dosarele dupa verificari le trimite de 2 ori pe luna (15 si 30 ale fiecarei luni) catre agentia care face platile si acolo zac dosarele. La fiecare depunere de dosar am primit un biletel cu nr. dosar si nr.tel. unde pot sa ma interesez de soarta banilor . Tu nu ai ca sa poti suna? Ce sector esti?



mami de Vlad (29.10.2009)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Miany!

Referitor la examen, m-am milogit domnului profesor si l-am rugat si pe asistentul lui sa fie bun si sa ma sustina, si cumva l-am convins sa merg joi la Cluj si sa dau examenul, care va fi oral, nu scris cum ar fi trebuit...sa mai zic ca toate astea se vor intampla in timp ce studentii de anul I isi vor sustine si ei examenul...ma si vad intrand in sala de curs plina de studenti care isi asteapta subiectele, iar eu cu profu...la catedra conversand despre ideologia filosofica in curentul modernist......... Va las...va citesc printre un morman de file de curs!

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

LAVINIA bafta la examen...O sa fie bine ai sa vezi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Apropo de faza cu alocatia si trusou si prima de nastere...este data termen de depunere?...ca eu inca nu le-am depus

Lavinia, cea mai fericita mamica de fulgusor!
MINUNEA NOASTRARARES CRISTIAN
NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT
RARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Buna dimineata!!!!
Fetelor eu sunt o cauza pierduta.... nu pot sa tin pasul cu voi si pace... Oricat m-am straduit nu-mi iese in nici un fel....
Asa ca voi intra mai din an in paste, iar daca mi se face dor, evident ca mai des....
De exemplu azi intru pentru ca facem 2 luni si dorim sa va facem cinste cu Un Zambet
Avand in vedere ca majoritatea fetelor s-au inscris la slabit evit delicatesele obisnuite....

Mergi la inceput